bugün

gördüğüm kadarı ile sanırım akpli belediyeler içinde en çok doğuda kullanılmakta olan kısaltma.
doğudaki akp belediyeleri bu konuda daha duyarlı.

mesela internet sitesine kadar tc ekleyen bazı doğulu belediyeler;
muş,
erciş.

ancak bu iki şehirde %25-35 oranında bir mhp tabanının olması da bu hassasiyete neden olmuş olabilir.
Kürtlerin "türkiye cumhuriyeti" yerine "tece" dedikleri doğrudur. Amacı nedir bilinmez.
Düşmana çok korku saldığından olsa gerek yasaklanan, güzel yurdumun düşmana yumruk gibi çarpan resmi ve soğuk ibaresidir. Tc. De doğduk ve bizi tc. Korudu akpkk değil. Tc. Baki kalacaktır şimdi koruma sırası bizde.
sıcaklık x özgül ısı.
izmir gibi bir şehrin belediyesinden bu ibareyle uğraşmasını beklemezdim. neyse geri adım atmalarına sevindim

http://www.gazetecell.com...eri-adim-atti-h50019.html
SÖZCÜ gazetesi 23 Nisan'dan bu yana, her gün logosunun yanına TC koymaya devam ediyor:
http://galeri.uludagsozluk.com/r/tc-436175/
bordo klavyelilerin son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde isimlerinin başlarına eklediği tag.
(bkz: türkiye cumhuriyeti)
TC
Israrla sipariş yağıyor...
“TC meselesini yaz.
TC’den ne istiyorlar?”
*
EOKA.
“T”erör yarattı mı? Yarattı.
“T”anıttı mı davasını? Tanıttı.
“T”oprak aldı mı? Aldı.
*
ASALA.
Şimdi sırada ne var?
“T”oprak.
*
PKK.
Şimdi sırada ne var?
“T”oprak.
*
Eoka’yı ne zaman bitirdik?
Kıbrıs’a çıktığımızda, 1974’te.
Asala ne zaman kuruldu?
Hemen bir sene sonra, 1975’te.
*
Asala’yı ilk ne zaman vurduk?
1983’te.
PKK ilk ne zaman vurdu?
Hemen bir sene sonra, 1984’te.
*
“T”esadüf işte.
*
Açılım’cı süreç’çi arkadaşların ortak paydasının, yes be annem’ci, hepimiz ermeniyiz’ci, yetmez
ama evet’çi olması ise, olsa olsa, büyük tesadüftür.
“T”abela zannedilen, budur.

yılmaz özdil
tak çıkart tc haberleri ile gündem değitiren hükümetin şaka gibi daha açıkçası yerse edebiyatı şeklinde suyu bulandırdığı cumhuriyetimizin nişanesi iki harftir.
türkiye'de yaşayan herkesin kabullenmesi gereken kısaltma! kabullenmeyen defolsun gitsin!
cumhuriyetin kısaltmasının bile onun bunun çocuklarına dert olabildiğini göstermiştir, meğer ne batmış ln,
son günlerde inci sözlük trollerinin popülist çalışmalarına alet edilmiştir. başarılı da olunmuştur.
bakıyorum da, facebook ta şimdi bir de isminin başına 'tc' ekleme modası çıkmış. pkk ile ortak bir nokta çıktı desenize. onlar da 'tc' derler ülkeye, 'tc askeri' derler ordumuzun askerine. hayat gerçekten ironik sürprizlerle dolu. birbirine en düşman kesimleri bile buluşturuyor bazen.
oturdukları yere pisleyenlere karşı yapılmış sosyal protestodur. kesinlikle çok güzel bir şey ancak sadece burada sınırlı kalmamalı halkın gerçek gücünü göstermesi gerek. sadece sosyal ortamda değil gerçek ortamda da bu olayı sürdürmeli. bu ülkenin başına kim gelirse gelsin biz olmadan bir hiçtir. bu unutulmamalı.
acilimi: turkiye cumhuriyeti
-akpkkcılara dert olmuş yazıdır.
sanırım bir nickname, rumuz gibi bir şeydir. bu ara tüm ergenler, justim bieber ve one direction fanları isimlerinin önlerine yazıyorlar. ama benim beynime tc tecavüzcü coşkunun kısaltmasını kodlanıyor bu aralar. mesela kızın ismi selin ama tc selin yapmış. ben onu tecavüzcü selim diye okuyorum.
kaldırıldığı yerlere koymak lazım.
Boku cikan hede. Tebrikler.
çıkartılan bir spekülasyon nedeniyle akıma dönüşmüş, devletimin kısaltması. protestolar da ele ayağa düştü iyice.

2 buçuk milyon sazan kaç kişiyi doyurur?
Bizzat katılacağım protesto. Katılanları sonuna kadar destekliyorum.
Protesto amaçlı yapılmış bir saçmalık. Neden saçmalık? Çünkü sen devletini sosyal medyaya ildirgeyerek bir kere ayaklar altına alıyorsun kaldi ki bunu yapanlarin çoğu şovenist diyebileceğimiz insanlar. O yüzden hakir gördüğüm akım.
facebook da yeni bir akım galibam.
facebook üzerinden tanıştığım yabancı kız arkadaşımın sürekli "bye" dedikten sonra yazdığı şeydir. o kadar düşünmeme rağmen hala bu kısaltmanın anlamını çözemedim.