bugün

2005 türk rock karması albümünde "unutmadım" isimli parçayı seslendiren rock grubu.
yakutça'da orman manasına gelen kelimedir. *

Rus'ların sibirya ve daha kuzey kısımlarında kalan bataklık ve ormanlar için kullandığı bir kelimedir.*

Ayrıca bu isimle bir adet %100 yerli Türk power metal grubu bulunmakta.

Grubun 2000 senesinde çıkardıkları bir albümü ve içerisinde mutlaka dinlenilmesi gereken 9 adet şarkıları mevcut.

And, Sonuna Kadar ve Kanakan` adlı şarkıları günde bir kez aç karnına alınmalıdır. Doktorun tavsiyesi.
yalnızca kuzey yarıkürede görülen , Sibirya'dan Kuzey Asya boyunca Avrupa'ya ve Alaska üzerinden de Kuzey Amerika'ya yayılan soğuk, kozalaklı orman kuşağı. kışlar uzun ve soğuk, yazlarsa kısa ve ılık olur. * nispeten az yağış alır .
tundranın kardeşidir..
1998 yılında kurulmuş olan Tayga Heavy Metal grubudur.
kanada'nın manitoba eyaletindeki Thlewiaza Nehri bölgesine verilen isimdir aynı zamanda. henüz tundra haline gelmemi$ bölgeler için kullanılan terimdir.
türklerin asıl ortaya çıktıkları yer olduğu iddia edilen, sibirya bölgesinde yer alan ormanların ismi.

doğayı okuyabiliyorum ben
ben onun çocuğuyum
gölgeleri, imgeleri, şekilleri görüyorum
ben tayga'da harika sesler işitiyorum.
bob ross'un çizmeyi en fazla sevdiği tür artık kolayına gittiğinden midir bilmiyorum. hayır memleketi de florida. oralarda bulamazsın köknar, ladin filan.
an itibariyle yazarlığı aktif edilmiş olan sözlük yazarı.

2 yıllık aranın ardından aranıza dönmüş olmaktan dolayı mutluyum.
rus işgali altındaki türk toprakları.
emperyalist rusya türk illerinden defol!