bugün

62 rakamından yapılan hayvancık.
eti yenen, postu kullanılan ve pek bi hızlı koşabilen memeli.
kayseri bölgesinde "davuşan" diye telaffuz edilen canlı.
seks sembolü olmuş hayvan:
(bkz: playboy tavşanı)
aşırı derecede şeker hayvalar. bir tanesi şu an karnımın üstünde uyumakta. o kadar akıllılar ki anlatamam , zekalarına hayran kaldım beraber geçirdiğimiz şu 5 gün içinde.
dünyanın en güzel şeyi.. ayağınızın altında dolaşan , kucağınızda uyuyan , arka ayaklarının üstünde havaya kalkıp şirinlikler yapan , elinizi yalayan , minicik dişleriyle çıtır çıtır havuç yiyen , buzdolabının kapağını açtığınızda sizden önce davranıp sebzeliğe tırmanan , uyandığınızda koynunuzda bulduğunuz , sinirlendirdiğinizde sizinle insanmış gibi kavga eden minik yaratık..
hastalandığında dua etmekten başka bir şey yapamadım. durduramadım titremesini. çare bulamadım. gözlerimin önünde öldü zeytinim..
minicikti daha o niye gitti ki..
idrarı çok kötü kokan ve kesilirken çok acıklı inleyen sevimli hayvancık.
bir dişi, bir erkek olanına sahipseniz; dişisine playgirl, erkeğine playboy isimleri konabilecek hayvan.
hayatımın hayvanı. bütün vücudu bir uyum içerisindedir adeta ! o uzun kulakları, yana doğru kıvrılışı.. tatlılıkta sınır tanımazlar. hiç tavşan beslemedim ama içimde ona karşı bir sevgi beslerim..
(bkz: hoptirik tavşan)
atletizmde tempo artsın, rekor gelsin gibi nedenlerle atletlere nispet yapan, yarışmayan, bi kaç tur sonra yarışı bırakan atletlere denir... * *
sevimli ve sekse düşkün memeli hayvan.bir dişi ve bir erkek tavşandan, uç ayda bir 8 yavru olur. ki buda senede 32 yeni tavşan yapar. her bebek 6 ayda ergen olduklarından ve tavsanlar icin ensest ilişki sorun teskil etmediğinden sene sonundaki toplam tavsan populasyonu aman allahım dedirtecek sayıya erişebilir.yinede cok sevilesi hayvancıklardır.inanılmaz uzunlukta tüneller kazabilir cevredeki komsuların bahcelerinden cıkabilirler.bir tavsan kolonisine sahipseniz ve bir tanesinin kesildigine tanık olursanız, digerleri otomatikman hayatta kalacaklardır.beslemekten bıksanız dahi bu boyledir,sayet bıktıysanız, kesilmelerindense bir arkadasınıza yada koydeki bir akrabanıza maddi karsılık beklemeksizin devretmeniz garantidir.
vitamin eksikliğinden dolayı kendi dışkısını yiyen canlı türüdür. ufacık hayvan, bağırsakları da kısa, o yuzden ancak devir daimi tamamlar.
kaplumbağa ile yarışa giren ve kendini üstün gördüğü için yarışın yarısında uyuklayarak yarışı kaybeden hayvancıktır.
(bkz: ankara tavsanı)
düzenli olarak regl de olurlar..
+bugs molpedin var mı
-var ama oramda..!!
uçuk virüsüne karşı bağışıklığı olmadığı için, uçuk olması halinde ölebilen hayvancık.
bir de çocuk şarkısı vardır, şöyle ki;

iki uzun kulağım bir fısıltıyı duyar
keskin güçlü dişlerim minik bir kuyruğum var
ben havucu çok yerim, lahanayı severim
yokuşu hızlı çıkar, inişi güç inerim
haydi haydi biliniz çok kolay bir adım var
bilemezseniz adımı darılırım çocuklar
aşırı doğurkan oldukları için, playboy'un sembol olarak seçtiği sevimli hayvancıklardır. küçükken beslemek istemiştim ama babam, pis kokar deyip izin vermemişti...
sevimli hayvanlar.bugün itibariyle arkadaşımın tavşanına bakıyorum ve hergün havuç ve iki günde birde bugday vede keçi boynuzu ile beslendiklerini tam anlamıyla ögrenmiş bulunuyorum.
ponpon kuyruğu pek tatlı olan, kuraya sunulan ama o kurada, tavşan yazan kağıdın bulunmadığına inandığım, hayvan.
Çeşitli nedenlerle, Aleviler tarafından eti yenmeyen hayvandır.
çok çabuk üredikleri ve regl oldukları için etleri bazı mezhepler tarafından mekruh kabul edilen* hayvan.
çocuğun birine köyden dayısıgil bir çift tavşan getirir. o güne kadar kediye dokunma mikrop,köpeğe dokunma kirli diyen titiz ev ahalisi bile buna sesini çıkarmaz tavşanlar itinayla büyütülmeye çalışılır. çocuk hergün okuldan gelince tavşanlarına taze yaprak toplamak için ağaç ağaç gezer,kış gelir onları annesinin ördüğü kırmızı hırkasının içinde uyutur,avcundan yedirir,gizlice okula götürmeye kalkışır.bir gün bu çiftin çok sevimli 4 yavrusu olur.ilki zayıf olduğu için hemen ölür,ikincisi anlaşılamaz bir hastalıktan dolayı ölür,üçüncüsü kısılır kalır bir yerde orda ölür.geriye o en sevilen kahverengi "turşucuk" kalır.ona bağlanılır sen ölme diye tembihler edilir.sonra bir gece acı bir çığlıkla turşucuk'un zalim bir kedinin dişleri arasında can verdiğine o çocuk gözlerle tanık olunur.anne baba tavşan tekrar köye gönderilir,çocuk buna alışmaya çalışır ama o günden sonra ne zaman aklına tavşancıkları gelse içi sızlar ve kedilerin görmeye bile tahammül edemez...
'fare'gillerden, kemirgen.

nerede ise tüm insanlık farelerden korkar yada tiksinirken, nerede ise tüm insanlık tavşanları sever.

bir şey var bu havalarda...
yediklerini iki kere sindiriren canlıdır. Tavşanların basit birer mideleri, fakat büyük bir çekumları ve apendiksleri vardır. Bu hayvanlar, çekumları ince barsağın sonunda yer aldığından, bakterilerin parçaladığı ürünleri kullanamamaktadırlar. Bundan dolayı, tavşanlar sindirilmiş besin materyalini dışarı çıktıktan sonra hemen yeniden besin olarak alırlar.
Dünyada bir seferde kendi cüssesi kadar işeyebilen tek hayvandır.