bugün

az evvel yediğim yemek. ayıptır söylemesi güzel yaparım. ben mantarlı yaptım ayrıca kırmızı ve yeşil biber doğrayıp sebzeli de güzel gidiyor.

bir de ben tavukları ayrı soteliyorum, mantarlar ayrı pişiyor sonunda buluşturuyorum, bence bu şekilde daha iyi oluyor.
ve de yukarıdaki arkadaşıma söylüyorum, tadını bilemicem ama biraz kuru gözüküyor. sote o kadar kuru olmaz.
pilavla dayanılmaz olan yemek çeşidi.

(bkz: ye ye ekmeksiz götür)
birde mantarlıysa tadından yenmez.
kbfshnhd al amk kırk karakter oldu işte.
gece gece canım çekmiştir. sotelerin en lezzetlisidir.
bu saatte yanına pilav yaptığım yemektir. aç olan varsa kargoyla yollanır.
pilavla güzel gidendir. evet.
sikicem oruçlu oruçlu uplamayın şöyle başlıkları.

edit: küfür de ediyorum sizin yüzünüzden sevap falan kalmadı amk.
Biber ve mantar ile lezzeti katlanabilecek sulu yemek.
Baharatları iyi ayarladığında mükemmel bir yiyeceğe dönüşür.
Çok fazla tükettiğini muhteşem bir yemek. Suyuna banarak ekmekle doyarsınız bile..
Düz mantık, tavuktan yapılan sotedir. Genelde pilavın yanında çok severim.
eğer düşündüğünüzden kalabalık bir grup için yemek hazırlıyorsanız ve ilk başta amacınız bu yemeği yapmak ise ve yetmeyeceğini düşünüyorsanız sizi bu durumdan kurtaracak bir fikrim var.

-şehriye pilavı
-çullama

bu iki yemeği yanına ekliyebilirsiniz. tabilide ilk seçeneği yapmak daha kolay olucaktır ama ikinci seçenek ise çok az da olsa uzmanlık ve ilgi istiyor.

yanında köpüklü bir ayran yapabilirsiniz.

afiyet olsun. ağzınız sulandıysa özür dilerim.
sasiracaksiniz ama üzerine yumurta ki
ırınca cok güzel oluyor.
(bkz: tavuklu menemen)
Mantarli ve köri soslusunu öyle bir yaparim ki kendim bile inanmam yedikten sonra gider mutfağa bakarim mutfakta birisimi var diye.
Severiz yeriz. Herkese afiyet olsun.
2 saat önce yedim. Güzel yaparım.
görsel
kendine güvenen ocaktan almadan önce taze soğanın yeşil kısımlarını ince ince doğrayıp içine atıp karıştırır. bir tık üstü için kavrulmuş susam da koyulabilir.
Sağlam yemektir.
ekmeği yağına batıracaksın sonra etten de alacaksın ohhh miss.
15 liralik et falan denmiş ama, bonfile diye satılan göğüs etinin kilosu 25 lira civarında. Yani düşük gelirli için kırmızı et gibi pahalı bir tüketim maddesi hâline geldi.
Şu an vatandaşın en kolay ulaşabildiği et türevi ürün, nkr kaç sene evvel sadece balık tutanların yem olarak aldığı tavuk ciğeridir.

Güzel baharatlandığında, bastan marine edilerek hazırlandığında lezzetli bir et yemeğidir.
Başlığı görünce canım çekti.
Kesinlikle tavuk döşünden ve yaz sebzeleriyle yapılmalıdır.
Ben tatlı kırmızı biberi de yakıştırıyorum içine.
5 öğrenci ortak tavuk göğsüne girerler kurbanlık alır gibi. tavuk sote yapması kolay bir yemek olduğundan hayatları kurtulur.
(bkz: dertler derya olmus tan pratik tavuk sote tarifi)
Ya abi ben çok severim kiii.