bugün

Yerli Anamur muzu ve Medine mebrum hurması iyidir, hoştur.

Partakal, çilek, ananas, kavun, karpuz vs lezzetli ve tatlı.
türkiye'deki paket tatlılar bir defa çöp. malum firmayla rekabet edebilmek için diğer firmalar da onun kullandığı ucuz maddeleri kullanmak zorunda kalıp kaliteyi düşürdüler bu nedenle palm yağsız, glikoz şurupsuz, doğala özdeş aroma vericisiz abur cubur yok gibi bir şey.

şerbetli tatlılara gelince, kaliteli malzeme ile üretim yapan ( karaköy güllüoğlu, imam çağdaş, köşkeroğlu, hamido vs... ) işletmelerin fiyatları epey uçuk.
Şekerin tatlılar haricinde hiçbir türünü tüketmiyorum ama gel gelelim bazı tatlılara hayır diyemiyorum. Yesem hergün yerim o derece. Lanet olsun tatlı yediğim ilk güne.
görsel
zaman zaman lezzetli ve/veya aci olmayan anlaminda da kullanilir.
bazı türleri serotonin salınımını arttırır. tatlı kilo yapar ancak spor yapmak da serotonini arttırır; hem tatlı yiyip hem de kilo verebilir ve mutlu olabilirsiniz. evet bu geceki konumuz mutluluk.
Artik eskisi kadar sevmedigim yiyeceklerdir. 1 tane baklava yesem midem bulaniyor, iki çatal cikolatali tatli yesem sonrasinda su içmektem başka bir şey yapamiyorum. Bu sadece tatlilarla ilgili degil. Sekerli icecek de icemiyorum eskisi gibi. White chocolate mocha ve milkshake de icemiyorum. Turk kahvesini de sade icebiliyorum sadece Ne oluyor...
Adı ne bilmiyorum ama gömüyorum, affedin.

görsel

Sadece iri memeli sözlük kızlarıyla paylaşırım şart.
Cok sevmeme rağmen bir oturuşta yarım kilodan fazla yiyemedigim besin türü.
Not: serbetli tatlılar için geçerli miktardır. Sütlü tatlılar da miktar biraz daha artabiliyor.
bol fıstıklı ve şerbetli olanının makbul olduğu gıda türü.
Sabah sabah deli gibi aş erilen.

Göya sağlıklı beslenip ekmeği tatlıyı bırakacaktım. Peeh.
Yüksek miktarda şeker ihtiva eder.
bir tatli su baligi degildir.
Ben her zaman geceleri tatlı yierim .
Gece gece tiramisu iyi gider.
tadı olan herşey.
bir kadının ihtiyaç listesinin en tepesindeki şeydir.
krize sokar.

https://media.giphy.com/m...a/qD3Mt4g7gx6QU/giphy.gif
kişisel görüşüm olarak acı karşıtı olarak tanımlanmasının yanlış olduğunu düşündüğüm.
acının ve ekşinin de içinde bulunduğudur. sadece şeker değildir tatlıyı tatlı yapan acıdan tat alanlar yaşadığı müddetçe acı ve ekşi de bir tatlıdır.
istanbul diyar pastanelerinden şöbiyettir. dünyada zirveye oynar.
bonibondur. tatlıdır, yenilesidir. renkli renkli... kapağında ki harfleri biriktirmek ayrı güzeldir. ama ğ harfine hiç denk gelmedim. önemsiz bir ayrıntı gibi ama değil. örneğin yağmur ise isminiz nasıl yazacaksınız?...
profiterol.
kimi zaman bir insan.
budur.

http://www.youtube.com/watch?v=LwmyPLU72cI#t=84m19s
aşure, kek, çikolatalı bilimum pasta, baklava, kadayıfına hasta olduğum yiyecek çeşidi. yapan yok, parayı tatlıya verecek kadar hovarda da değilim. *