bugün

(bkz: tatar ramazan ben bu oyunu bozarım)
tip olarak bülent inal'ın seçilmesi iyi olmuş dediğim uyarlama. içeriği için izleyince yorum gelecek.
başrolünde bülent inalın oynayacağı çekimleri ödemişte gerçekleştirilen atv'de başlayacak olan dizi.
ben bu diziyi izlerim. zamanımızla kan uyuşması olacak mı merak ettiğim dizi.
kadir inanır ile efsaneleşen film. yoksa kadir inanır ı efsane yapan film bile diyebiliriz.

şu sıralar dizisi gelmek üzere ekranlara.
kadir inanır' ın en iyi filmidir. tatar ramazan rolü kadir inanır' a çok yakışmıştır. fakat sadece rol de olsa o adamın tatar ramazan' lığına tüküreyim.
--spoiler--
Gel dedin geldim Abdurrahman çavuş.
--spoiler--
kadir inanır'ın efsaneleştiği, türk sinema tarihinin en unutulmaz film ve karakterlerindendir. bülen inal'ın ramazan'ı canlandıracağı dizi versiyonu da pek yakında tv de gösterime girecek.
ilk bir kaç bölümü dışında çok izlenesi bir yapım olmayacakmış gibi gelen dizi..
Kadir inanır'ın filmidir. Coverlenip dizi yapıldı atv'de başlayacak ama orjinalini tutmayacak dizi.
ilk bölüm itibariyle çok beğendiğim dizi filmle bağlantısız olarak değerlendirilirse çok güzel olmuş bülent inal bu rol için en doğru seçim cuma günümü şenlendirdi.
ilk bölümünün bir kısmını izlediğim dizi. dönem dizisidir en nihayetinde lakin terzide kadınlar diğer kadın hakkında konuşurken 2000'lerde ortaya çıkmış bir küçümseme sıfatı olmuş "kezban'ı" kullandılar. artık tüm dizi boyunca ne kadar saçmaladılar bilmiyorum.
cenabet halindeyken hakkı, hukuğu savunan film. tatar ramazan kızı hamile bırakır ve hakdan bahsetmeye başlar. cenabetken hak aranmaz aslanım. ayrıca orjinal filmin içine tükürmüştür.
bülent inaldan tatar ramazan yaratılmaya çalışılan dizi.

3-5 tane çakma jön dizilere girip girip çıkıyor.
bezdik amk.
silahsız ve aman dileyen belediye başkanını pıçaklayarak öldürmüştür.
hani tatarlık ?

sikeyim çekeceğiniz diziyi.
Silahsız belediye başkanı kahpelik yaptığı için halka zulmettiği için bir anlık öfkeyle öldürülmüştür. Ayrıca tatar ramazan belediye başkanında top tüfek olsa bile yine öldürürdü.
ramazan reyizin yavuklusunu oynayan ablanın acilen bir ilkokulun müsamere grubuna katılıp oyunculuk dersleri alması gereken dizi.

çemçük ağızlısın çirkinsin eyvallah allah seni öyle yaratmış bişey dediğimiz yok. ama az bişey oyna be kardeşim.

hiç mi bilmiyon oyunculuğu?

valla ya en kısa zamanda senaryo gereği ölsün bu kız manita ya da başkasını koysunlar. olmamış. otur sıfır.
"ve bir efsane daha piç ediliyor" şeklinde tepkime mazhar olmuş dizi.
kayıp şehir dizisindeki oyuncuların sülale boyu işgal ettiği dizi.
eski tatar ramazan ın oyuncu kadrosu olağanüstüydü. kadir inanır. yaman okay. hayati hamzaoğlu. yıldırım gencer. hikmet taşdemir, gibi oyuncular başyapıt bir performans göstermişlerdi.

fakat yeni olarak dizi halinde çekilen bölümleri ilk bölüm için kanıya varmak zor. bülent inal tip olarak kadir inanar a çok benziyor lakin üst düzey oyuncu değil. diziye ısındıkça rolünü nasıl oynadığı daha iyi görülecek. genel olarak yeni dizi fena görünmüyor. zaten dizi tutmazsa birkaç bölüm sonra biter.
kayıp şehirin yeni versiyonu galiba.
tatar ramazan : ben bu oyunu bozarım.
yedek kamil : oldu sen boz o zaman.
nerde devrimci, halkçı, sansür üstüne sansür yiyen, ahmet kaya'lı tatar ramazan..
nerde günümüz modern ve popülist dizileri.
tatar ramazan piç edilmeye çalışılıyor, her efsanemiz olduğu gibi.
bülent inal'a yakışmayan karakterdir. (kenan imirzalioğlu ne oynardı bu karakteri)
ilginç bir şekilde ilk bölümüyle kendini sevdirmiş dizi. karakter kenana daha çok yakışacak olsa da dizi genel olarak sağlam başladı bence. bakalım nasıl ilerleyecek. izlenir...