bugün

hangi hastalıklı espri anlayışı sana güçlünün güçsüzü ezeceği bir sistemi yaratma güdüsünü aşıladı?
ne kadar çarpık bir dünya yaşantısı bu?
birileri fransadaki olayları protesto eder. birileri dine hakaretten dolayı yapılanın az bile olduğunu savunur. yeni akit, cumhuriyet gazetesine laf atar, hatta bundan dolayı gazi mustafa k. atatürk'e gönderme resimleri yayınlar. işid kimine göre katliam kimine göre helal diyerek ve bu kimine göre vahşice kimine görede sakince can alır, bazı millet vekillerimiz dinle dalga geçen telefon görüşmeleri yapar.

ve bizde burada bazı yazarlar tarafından dini kurtarmaya çalışan aynı zamanda bazı yazarlar tarafından da dinin uydurma olduğunu savunan entryler gireriz.

o kadar acıdır ki fransada islam diniyle alakalı bir karikatürden dolayı can alınırken şuan sözlükte allaha bu başlık içinde küfür eden yazar arkadaşlarımız var. amacım propaganda falan değil. sadece yeter artık. tanri inanan için herkese var. inanmayan için ise zaten tanrı diye bir kavram yok. bu kadar basit. zorlamaya trollüğe yada kargaşaya gerek yok. tanrıya soru sormak istiyorsan kimse seni engellemez ama unutmaki kendinin inanmadığın dine inananlar var ve saygı çift taraflı bir olgudur. bu senin içinde geçerli başkası içinde.

acı ve ayıp. saygılarımla....

not: inananlar için hâlâ vakit gelmedi mi ki, kalbleri Allah'ın zikrine ve inen hakka saygı duysun ve bundan önce kendilerine verilmiş, sonra üzerlerinden uzun zaman geçmekle kalbleri katılaşmış, çoğu da yoldan çıkmış kimseler gibi olmasınlar?

amacım kimseye saygısızlık değildir, haddimi aştıysam affola...
bu dünya neden bu kadar boktan?
Cennet sizin mi kira mı ?
Neden tanrım neden?
Şu ak sakallı dede benim rüyama ne zaman giricek bşy deniycem.
geçenlerde sordum ama hala cevap alamadım.. tekrar sorayım

"bugün insanlık için ne yaptın?"
abi yapmak istemiyorum bunu ama aklıma takılmıyor değil.

sorum şu olurdu; özgecan'ın suçu neydi bu şekilde yanına aldın? o şerefsize neden müdahale etmedin ?
niye bukadar utangaçsın kendini yüzyılladır bizden gizliyorsun. madem bukadar evreni yarattın eserinle övünüyorsun bu utangaçlık niye. somut bir şekilde yüzünü göster bize de inanalım.
biz acizlerin ibadetine ihtiyacın olmayacak kadar kudretliyken, bizi niye yarattın?
http://youtu.be/zt_1rey3RNw
şimdiye kadar neredeydin?
şu karın hikmeti, şu dünya canlıları, içtiğimiz su, dokunduğumuzda yakan ateş hepsi bir mucize gibi..

en baştada varlığımız..

ben senden vazgeçmek istemiyorum ama şu düzeni nasıl anlıyayım ben.. ölüyoruz, neslimiz tükeniyor, açız, yoksuluz, cogumuz oyle fakiriz ki şükrederek ahirette mutlu olacagımızı dusunuyoruz..

çaresisiz.

ne yapacağız allahım kaç kere yalvaracagız sana.. kaç kere evimizden yağmur yagarken cıktıgımızda şemsiyemiz olmadan ıslanmıyacagız.. kaçıncı mucize bekleyişimiz bu?

yoruldum hak çok yoruldum..
Neden herkes seni farklı tanıdı?
Madem her şeyi biliyorsun neden yarattın sonuçta sonumu biliyordun. sınav falan deme onu çok söyleyen oldu başka cevap bekliyorum ?
sorudur.

allahla birebir diyologa girmiş adam mk.

ben şunu sorardım tabi ki, "senin bana verdiğin akl a göre adaleti sorgulamalıyım, peki ne yaptımda senin kölen oldum, suçum ne ?.
Nerdesin yerini söyle ben gelecem nerdesin !
brad pittle beni sen mi yarattın ?
Allahım nereye gidiyor insanlık?
görünmezliği nasıl buldun?
aseksüel misin?
benden adam olur mu bi gün?

evet bunu gerçekten çok merak ediyorum..
mantıksal düzlemde baktığınız zaman, kaldı ki bakamazsınız, paradoxal bir yapı olduğunu görürsünüz.
ana doğurucu maddeyi bulamayınca tanrıyı bulursunuz.
realist kavramları inceleyip sonuç alamayınca sürrealist bir kavrama pragmatist şekilde dayandırmak da din üzerinden
milyonları basamak yapmış insanların işidir.

senin tanrı dediğin şey; 40 voltluk bir ampulle 500 metre kare bir alanı aydınlatmaya çalışan ve aydınlanmayınca bir ampul daha takmak yerine alanın karanlık kısmını kullanmayan aciz insan düşüncesidir.
senin tanrı dediğin şey; 40 voltluk bir ampulle 500 metre kare bir alanı aydınlatmaya çalışan ve aydınlanmayınca bir ampul daha takmak yerine alanın karanlık kısmını kullanmayan aciz insan düşüncesidir.

farklı olma çabası hatalı cümleyle bitmiş panpa, tanrı 1 alex 0, mk cabbarı.
benim iÇin gelecekte hayırlı veya hayırsız olabilecek şeyler nelerdir?