bugün

allahın insanlığa gösterdiği en büyük mucizedir:
(bkz: kuran-ı kerim)

kuranı allahın kaleme aldığını kastettiğimi düşünen arkadaşlara edit: evet peygamber efendimize inen vahiylerin yazıya dökülmüş hali. evet vahiy, evet vahyin sahibi allah.
(bkz: başlık sıçmak).

kur'an-ı kerim'i tanrı yazmamıştır.
son peygamber hz. muhammed'e (s.a.v) gönderilen vahiylerin yazıya dökümüdür.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanların minik akıllarıyla islamı gelişi güzel anlatma sanatına en güzel örnektir.
bu sözü söyleyenin elinde deliller de vardır ki, bu sözlerin tanrı'ya ait olduğuna son derece emindir.

bak kardeşim, ben de kendi çapımda müslüman sayılırım.
ama bu dediğin saçmalıktan da öte.
başlığı hadi fantazidir diye geçiştirilebilen ama altındaki entryleri gençlikteki uyuşturucu bağımlılığını düşündüren cinsten bir söylem.

(bkz: crystal meth kafasıyla girilen entryler)
(bkz: tebliğ sanatı)
sen söylemesen haberimiz olmayacaktı başlığıdır. çok merak ettim. ne yazıyor acaba?
(bkz: ben bu yazıyı tanrıya yazdım) başlığına ithafen açılmış başlıktır.
olay cebrail a.s. vasıtasıyla peygamber efendimize (sav) gönderilen vahiylerin kitap haline gelmesi şeklinde gelişiyor.
bu alemde yazışma yönü "allah katından-insanlığa" şeklinde olduğundan, tanrıya mektup yazılamaz. ondan gelen kelamlar okunur.
dünyanın çivisi çıktı. o twitterda ki hesap benim değil bu arada abuk subuk dualar etmeyin oradan.
tanrı kelimesi kullanılması hoş değil. tanrı, eskiden dini asimile etmek isteyen insanların ortaya atmış olduğu bir kavramdır.

necip fazıl kısakürek üstadımız olaya gayet güzel değinmiştir.
--spoiler--
tanrı sizin olsun bize allah yeter.
--spoiler--
iyi yazmış 1500 yıldır bestseller.
Üniversite son sınıftayımdır.4 ay sonra okul defteri kapanacak ilişkimde 2.yıldan gün alırken aynı zamanda biten şeylerin de farkında aramızdaki durumu görmezden gelip yazın nihayi bir karar almak derdindeyim okul bana birşey katmadı bende ondan birşey almadım yalnız geldim yalnız gidiyorum kerahat vakti uykusunda uyandım şimdi bi değişiyim lise anılarımı gördüm vizeler geldi çattı çalışmak lazım azizim mdba kötü birşey herşeyin hayırlısı yazın nasıl olacağım yeni bir sayfa yeni bir hayat herşeyin en güzelini hakediyorum ;)
Ne yazıyor burada şimdi..
Okul bitmeden ilişkim bitti 2 yıl ve koskaca bir defter usulca kapandı ayrılmayı ve birşeylerin bittiğiniz tükettiğimizi bende bilsemde karşımdaki insandan bunları duymak ve kararlı bir şekilde sıkıldığını tükendiğini eski heyecanın kalmadığını söylemesi beni çok yaraladı galiba bu biraz ego ama ne yalan söyleyim üzüldüm sesinde bitirmiş ve önüne bakmaya çalışılıyor kim derdi ki en yakın arkadaşım ve dostum ve sevgilim ve herşeyimin ilki bu kadar sert bir gecişle bay bay diyecekti ayrılığın yumuşağı olmaz ve her zaman acıdır kızgınlığım ve kırgınlığım geçtiğinde onun hep gülmesi ve mutlu olmasını içten istediğimi bilmek beni rahatlatacak yeni bir yaz biten bir okul biten bir ilişki biten arkadaşlıklarım biten ... herzamankinden güçlü olmalı ve bu acıyı enine sonuna yaşamalıyım ta ki zaman artık önüme bakabilirsin haydi devam et diyene kadar sabırlı olmalıyım düşmemeliyim ve tek derse kalmamalıyım ...7 Haziran 2019 (ortak spotifymızdan çıktım playlist önerilerine açığım en acısı da bu oldu )
evet yine ben ... sevmediğim sözde kurumsal bir büroda son haftama girdim mutsuzum hiçbirşey öğretmedikleri gibi deli gibi koşturuyorlar icra takip elamanı gibi kullanılıyorum..ayrılığın 4.ayı nasılım bilmiyorum erkeklere karşı aşırı sert ve gergin davranıyorum..onu arada özlüyor nadirde kendimi tutamayıp hal hatır soruyorum.o küçük ağzılı kocaman gülme çabası bana her zaman komik gelecek galiba..hayatıma birçok kişi girmek istiyor çok az da ben beğeniyorum ama galiba bir ilişkiye hazır değilim kendimi dinleyip sevmem ve tanımam lazım..iş hyatı zor herşey zor...düzen istiyorum ve sımsıkı sarılmak birine içten ve huzurlıca.
Yeni bir büroya girdim ilk maaşımı aldım kendi halinde küçük su kurnazları burda uzun durmam .. bugün onu aradım ve yaZdım aşırı saçmaladım hayatında biri varmış 7 ay geçti çok birşey hissetmedim keşke boşlukta olduğumu bu kadar belli etmeseydim. Nedense yazmak istedim neden beni bu kadar kolay unuttuğunu merak ediyorum duygusal olsam ilişkimi bitirmezdim diyor seni onlara birilerin soruyorum diyor geçmişimden kaçamıyorum hepsi biryerlerde Beşiktaş benim için en hüzünlü semt ... unuttum onu yolu açık olsun ama onla yaşadığım şeyi özlüyorum ben ilişkide olma halini özlüyorum birine güvenmek omzumu yaslamak istiyorum içime doğuyor yakında gelecek hisşediyorum ama bu sürede yalnız kalıp kendimi tanımalıyım ve bir daha boşluğa düşsem bile ona yazmamam lazm o da hayatında ve yaşıyor insanları mutsuz edemem bugin kötü bir gündü eksi 8 veriyorum kendime ayrıca amk 1. Dairesinde memur yok aq yerinde düzgün izah edeceğim biri yok anla bunu haso