bugün

anlam veremediğim durum.

yahu arkadaş pkkya karşı miting dedim iplemediniz şimdi ayrı başlık açıyorum , ey demokrasi muhafızları , ey 15 temmuz savaşçıları ;

bakın son 24 saat içinde 12 şehidimiz var , fetö denen 40 yıldır filizlenen ve ülkeyi ele geçirmeye kalkışan bu hadsizlere 1 gecede haddini bildirdik de bu pkk ya neden aynısını yapmıyoruz ?

pkk ordumuzdan çok mu güçlü ? bu halk g3 lerin namlusunun ucuna dikilmedi mi o gece , tankların altına yatmadı mı , f16 lar kobralar havadan saldırırken bile meydanlarda durmadı mı , genelkurmay binasına baskın verip paşayı alıcaz diye naralar atmadı mı ?

şimdi bu eline keleşi almış soysuzlara mı karşı koyamıyoruz ? yoksa pkk'nın elde etmek istediği ile fetö'nün elde etmek istediği farklı bir şey de ben mi göremiyorum.

yoksa mesele demokrasi , şehitler ve vatanın bütünlüğü değil de başka bir şey mi ?

ne oluyor ey halk , 15 temmuz gecesi bir emirle meydanlara inen halk şimdi neredesiniz ? vatan evlatları tek tek şehit olurken niye inmiyorsunuz meydanlara ?

eksilemeden evvel adam gibi bir cevap verin de bilelim , ordunun tankından f16 sından korkmayan millet köpeklerin keleşlerinden mi korkuyor ? bu millet niye hala şehitler için bir şey yapmıyor ?

edit : keleşin karşısına dikilmeye yemiyorsa o zaman millet destan yazdı demeyeceksiniz kardeşim , şanı gibi vicdanı da büyük olan türk askeri halkına acıdı da tankları milletin üstüne sürmedi diyeceksiniz.

o zaman çıkacaksınız o tek kurşun dahi atmadan silahını bırakıp teslim olan , darbe olduğunu olay anında öğrenip tankı durdurup teslim alınmayı bekleyen gariban çocuklarına yapılan linç girişimlerinin hesabını tek tek vereceksiniz !!

edit 2 : varsa cidden ben hayatımı ailemi çoluğumu çocuğumu geride bırakıp güneydoğuda savaşıcam diyen bağlantılarını ben kurucam maaşınız falan olmayacak ama asker gibi teçhizatınız olacak vurduğunuzdan da sorumlu olmayacaksınız , var mı yiyen ? vatan çimenlikte göt yayarak savunulmuyor varsa yiyen çıksın dağlara yemiyorsa da biz vatan kurtardık edebiyatı kesmeyin.
belki tankın ezmeyeceğinden emin olup keleşin vurmayacağından emin olamamaktan kaynaklanıyordur.
Senin evladının , askerinin seni ezmeyeceğini , sana kurşun sıkmayacağını düşündüklerinden ve kardeş kanı akmasın , o askerde birinin evladıdır denerek yapılan eylemdi bu yazdığın. Ama ne yazık ki şerefsizlerin bunu dinlemediklerini görmüş olduk. Ama merak etme seferberlik ilanı olsa kaçmazlar kardeş.
Aynı şeyi dün bende sordum, sevgili yazar arkadaş, ama kimseden tık yok.

Şimdi gelde de, demorasi aşıkları ve vatan sevdalısı olduklarına inan.
15 temmuzda olanlar milletin kendi fikriyle yaptığı bir hareket değil cumhurbaşkanın çağrısı sonucu gerçekleşmiş bir reaksiyon olduğu içindir. açık, net. hükümetin pkk tavrını biliyoruz.
Önden sen buyur.
Günün en iddialı başlık adayı olmasına rağmen (ilk 1 saatte 18 begeni almıştı entry) ısrarla entry girilmeyen ve üste çıkarılmak istenmeyen başlık.

Bekliyorum hala mantıklı bir cevap.
be amina kodugumun dingili.

demezler mi adama sen sehit haberi gelirken napiyordun ? yok sehitler olurken halk sokaklara dokulmemis te, darbe zamani dokulmus. sen naptin onu anlatsana bana ? kicini yayip ulu'da entry kasmak disinda ? ha bir de atm'ye kosup para cekmissindir. boyle primci amipleri gordukce cildiriyorum arkadas ya. sanki her sehit haberinde sokaga dokuldu pezevenk. sen ananin eteginin altina saklanirken millet meydanlara indi. bunun gibi solcu musvetteleri ancak sozlukte duyar kasar. zerre samimiyetin olduguna inanmiyorum. ancak laf yaparsiniz. oksijen israflari.

bir durum.
tank olayında senarist bizden olduğu için şov amaçlı yatılabilir ama keleşin önüne çıkmak mert mehmetçikten başkasının yapabileceği iş değildir.
o kefeniyle yola çıkanları biliriz biz. göt yoktur onlarda. yanlış anlaşılmasın, güven, özveri ve tecrübe demek istedim.