bugün

takvimlerden haberin yok mu geciyor yillar
bana kusmus yuzume gulmez zalim aynalar

kimimiz yorgun, kimimiz solgun, kimi isyankar
aci gercek bu, omurumuz bir su, iciyor yıllar

hani nerde beklenenler
medet umdum senelerce
acilar hep dolu dizgin
yine hayir yok gecelerden

vakit gec olmus, donulmez yolmus, yurek bin pisman
bundan boyle bana meyler dost, geceler dusman

adnan ergil bestesidir..gülay yorumu enfesdir...
gülayın harika söylediği duygusal şarkı.
alkole aliskin olmayan insanda bile bi sise saraptan daha carpici etkiye sahip olaganustu sarki.
her dinlenilişinde insanları başka başka diyarlara, geçmişe götüren, gözlerinin dalmasına, dolmasına sebebiyet veren, içini burkan, hüzünle dolduran hoş bir şarkıdır. gülay abla da çok güzel söyler hani. beni benden alır.
yeni yıla girerken hüzünlendiren,geçen gün, ömürdendir dedirten, yeni yılın takvimlerin bir gün daha kaymasından ibaret olduğu hissini taşıyanların severek dinleyecekleri gülay şarkısı
gülay yorumu dinlenesi sarki.
gülaydan bu şarkıyı dinlerken insana benim de derdim olsun da kederleneyim dedirtmektedir bu eser. bir de şarkının ana temasıyla uyumlu bir sıkıntınız var ise boşverin o sıkıntı hiç geçmesin. farklı bir keyif bu şarkıda hüzünlenmek. ızdırabın bünyede ve ruhta yerleşik bir hal alması.
en gamsız adamı bile salya sümük el pence divan hale sokabilecek şarkı. lakin gülay'dan dinlenmelidir.
erkan oğur'un gülay'dan daha fazla iş yüklendiği, düzenlemesi şahane şarkıdır.
gülay in o süper ötesi sarkisi, zamanin akip gitmesini insana iyi anlatan sarkilardan biri.
adamin a.ina koyan sarkilar serisinin en nadidesi. dinle, dinle, bir daha dinle. derdi olmayani dert sahibi yapar, derdi olani ruh hastasi yapar.
hava kararinca daha guzel giden sarki. icesini getirir insanin.
her dinlendiğinde huzunlendiren şarkı.
http://www.youtube.com/watch?v=Grx8itCrlyw
dinlendikçe hüzünlenilesi şarkılardandır.
gülay yorumuyla beni benden alan şarkı. hüzünlendim yine yalnız geçirilen bir bayram akşamında...
kadıköy'de gülay'dan dinlediğim mükemmel şarkı, hatun içli ve hisli söylüyor .. tebrik ederiz saygılar sunarız.
(bkz: adamın ağzına sıçan şarkılar)
tesadüfün böylesi. şu an dinlediğim şarkı.
--spoiler--
vakit gec olmus, donulmez yolmus, yurek bin pisman
bundan boyle bana meyler dost, geceler dusman

--spoiler--
(bkz: kayıp kıta mu)**
esasen ismi geceler düşman olan şarkı.
gülay'ın inanılmaz söylediği şarkı. böyle içten sözler, böyle ses zor bulunur bir şarkıda. mutluyken dinlemeyin neşenizi kaçırabilir. ağzıma etti gece gece.
mükemmel bir şarkı. gülay yine muhteşemsin.
şu an bir yandan çalışırken bir yandan çalsa da dinlesem dediğim şarkı...
eski zamanların birinde "senin şarkın yok mu baba?"diye sorduğum, "işte bu benim şarkım" diye cevabını aldığım babamın şarkısı..