bugün

http://www.timeturk.com/t...en-siyasetin-dizayni.html
görüldüğü gibi gezi parkı kimsenin umrunda değil. bir de 13 tane ağacı savunuyormuş gibi yapınca insanlar kendilerini vatansever mi zannediyorlar acaba?
(bkz: gezi parkı ile ilgili yalan haberler)
toplaniliyor mu arkadaslar? dsi'nin oradayiz ya da bildiginiz alman lisesi. oraya gelenler olursa tanislik edemeyecegiz buyuk ihtimal hatlar gidecektir yine ama birlikte davrandik diyebiliriz belki haydi yoldaslar ozgurluge.
- bu işin özetini ilk söyleyelim de hepimiz rahatlayalım. gezi parkından kelli çıkan hiç bir olay gezi parkı-avm-ağaç meselesi değil. bu olay münferit olarak tek tek insanların içini yaralayan bir sistemin ayrım fark etmeksizin bahanesi olmuş durumda...

- gezi parkına karşı yapılan direnişin bahane olduğu açık ama bu asla onun önemini arka plana atmaz. çünkü kendi hayatına müdahele edildiğini savunanan sosyete de orada kendi hayatını hiçe sayan kürt de baştan güdümlü füze kemalistler de arkadan itmeli chpliler de yandan çakmalı mhpliler de kafası en fazla birinci viteste giden ulusalcılar da... hepsinin ortak bir gayesi var. akpnin dayattığı yaşam profilini bertaraf etmek.

- bu grupların içinde, akpnin iktidarda olduğu her günü cehennemden bir gün sayan demokrasi hazımsızları olduğu gibi herkese özgürlük ve eşitlik diyen vicdan sahipleri de mevcut. işin aslı gördüğüm kadarıyla akp düşmanlığıyla oraya direnmeye gidenler hayli fazla.

- bu olayda akp sonuna kadar haksızdır ağzını açsa ıslak terlikle vurmak lazım. hatta sırf akp düşmanı diye bu protesto da yapılan orantısızlık denmesi dahi ayıp sayılacak polis müdahalesine oh diyen geri kafalıların da beynini açıp azıcık vicdan ve insaf koymak lazım...

- aslında bu tip olayların olmasını hep diliyorum. evet, şiddet görüntüleri görmekten zevk alıyorum. (salak mısınız lan bana kalsa tüm dünya sevişsin( anladığınız anlamda değil karşılıklı sevmek muck) derim.) olaylar çıksın bu olaylar da medya üç maymunu oynasın gaz bombalarını kandil şekeri olarak resmetsin istiyorum. belki o zaman senelerdir kürtlerin kıçı kırık üç ağaçla karşılaştırılmayacak haklarını isterken medyanın devletin nasıl uysal bir köpeği olduğunu anlar bazı kas kafalılar.

- medya maymunları oynasın. devlet denen sisli yapı insanlara hizmet edecekken ki demokrasiyle yönetiliyoruz herkesin kuşun bile hakkı varken devlette sadece bazı kendini vatansever sayan it oğlu itlerin koynunda nasıl fahişelik yaptığını görsün. devlet beden ise kanun kıyafetidir. biz de kanun dansöz kıyafeti ile dolaşır her daim. gelen kırıtır gidene kırıtır.

- bu direnişteki insanların çoğunun iyi niyetli olmadığını düşünseniz bile akp haksızdır. daha önce binlerce kez denildi bir kez diyelim. akp 2007 seçimlerinden sonra özgürlükçü kafayı kenara bırakıp 1950li yıllarda gayr-i müslimleri üç beş milliyetçi çakala yem eden adnan menderesin rövanşına soyundu. postmodern darbenin acısını yüreğinde hissedip başka yüreklere acılı gaz bombası ile aynı derdi verdi. 1980 darbesinin ülkede fazla ses çıkmasın problem olmasın diye koyduğu kanunlarla başkasının sesini kısmaya çalıştı. içkiye giyime kuşama gece alemine karıya kıza sardı herkese bir ahlak vermeye çalıştı. en kötüsü bunu islam adına yaptığı söyleyip islamı kirli intikamlarına alet edip insanları nefret ettirmeyi başardılar. oysa çözüm çok basitti: intikam değil özgürlük.

- intikam alamaya çalışmak bir nevi muhafazakar insanı ötekileştiren, kürdü ikinci sınıf yapan, laza dilini unutturan, araba hakaret etmekten büyük bir şevk duyan, ermeniyi tahkir etmeyi vatan görevi sayan, aleviyi yavşak sunni ikiyüzlülüğü altında ezen devletin kaymağını yiyen çakalların ekmeğine yağ sürmekti. akp öyle bir özgürlük vaadi ile gelmeli ki her şeyi korku ile yönetebileceğini sanan ergenekon bebeleri , ulusalcı tayfası bile bu özgürlüğü bir daha bırakmamak için dirensin ama şimdi öyle mi akp yüzde ellinin yüzde otuzunu sevindirirken geriye kalanları bilenmiş bıçak gibi yaptı... dileriz bıçaklar ekmek doğramak için kullanılır.

not: kıçı kırık ağaç derken ciddiydim o ağaçların çoğu kıçı kırıktır ve insan haklarının yanında benim gözümde bir hiçtir.

temenni: umarım kimse ölmeden alkolik harekat her saatte gidip o parkta demlenir.

yalelli: http://www.youtube.com/watch?v=u_M-Dm9vpOw
yeniden saldırıya geçilmiştir
http://www.haberdokuz.com/polis-yeniden-saldirdi/
direnişin sembolüdür. inşallah bir başlangıç olur. insanların uyanması için. yanlarında olmayı çok isterdik ama ancak bulunduğumuz ilden destek verebiliyoruz.
türk milletinin uyanmasının sembolü oldu.

millet galeyana geldi. artık olay gezi parkı olmaktan çıktı. hükümet ayağını denk alsın.
şu an sonuç ne olur bilinmez ama taksim gezi parkı direnişin, zulme baş kaldırmanın simgesi olacaktır.
Tomanın gazıyla kör olma tehlikesini geçirdiğim olayın yeridir. Direne direne kazanacağız. Baskılar bizi yıldıramaz.
aslinda taksim gezi parkina giden sanatcilari! da biz gezi parkina provokesini izleyen cogunluk olarak protesto etmeliyiz. iste o zaman gorurum ben tahrik etmeyi de geri vitesi de. ratingler dussun, gosterileriniz, filminiz,albumleriniz satmasin ben o zaman goriyim.
acilen ilaçlanması gereken park. siyasi böcekler türemiş.
Gezi parkı bügün itibariyle Türkiye halkının ağaçlarının rant uğruna sökülmemesini istediği yerdir. Gezi parkı bugün Atatürk'tür.

gezi parkı, bugünden itibaren bu ülkede %60 olup %40'ı unutanlara karşı bir semboldür. Madem ki %60 bu ülkenin tüm hukuku, demokrasisi, yaşam hakkı, devlet olanakları, yargısı. Madem ki tüm devlet sadece %60 için kullanıyor. Madem ki sadece sandıkta çıkan %60'ın dediği oluyor. Madem ki sizin demokrasi dediğiniz bu. Bu ülke bundan sonra %60'ın devletidir veya bir diktatörün.

%40'ta kendi hakkını kendi, kendi hukukunu kendi, kendi yargısını kendi, kendi yaşam hakkını kendi savunacaktır. %40 için bundan sonra devlet yoktur. Kimse bundan sonra %40'a devletin polisi demesin. Kimse devletin askeri demesin. Bu saatten sonra devletin tüm kurumları diktatörün kurumlarıdır.

Gezi parkında bulunan ağaçları sökme demiştir Türkiye halkı bugün. Sökmeyeceksin, kıvırmayacaksın, oradan defolup gideceksin. Ona buna bok atmayacaksın. Sadece ağaçları kesmeyecek gezi parkını yıkmayacaksın.

Memlektin tüm.... (bkz: Atatürk ün Gençliğe Hitabesi)
bugün yaşanan olaylar ile ilgili bir arkadaşımın kendi kamerasıyla çekmiş olduğu fotoğraflar için tıklayın.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
şu saatten sonra en kısa zamanda yok olmaya mahkum olan park. bu olaylar olmasa da pek bir şansı olmazdı ama artık o parkın yıkılmaması imkansız.
bizi hipnoz eden medyanın maskesinin düşmesine neden olan direniş noktasıdır.

görsel
Bunlara, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edicileriz!” derler. iyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir. (Bakara, 11-12)
uyanışın yeridir, dün orada bulunup destek verdiğim eylemdir, halk 11 yılın hıncını çıkartıyor resmen. hükümetin istifa edip polisin insanlık dışı muamelesini bırakması gereken yerdir.*
dipnot: hala 3-5 ağaç diyen beyinsizler hala ciddiyeti kavrayamamış gidin kendiniz görün mesele ağaç mı değil mi.
yaşanılan olaylardan sonra artık gezi parkı sadece taksim'de değil, yurdun dört bir yanındadır. ruhu vardır !
(bkz: taksim gezi parkı 2)
en fazla 5 yaşında olan ergenleri heyecanlandıran olay.
5 yaşında diyorum zira bir komünist bile bu kadar balık hafızalı olamaz.
2007 de cumhuriyet mitingleri yapıldı. oradan 1 gram mı bir şey kalmadı o küçük kafanızda? en ufak bir anı bile mi yok? yoksa her malubiyeti otomatik olarak yokmu sayıyorsunuz?
lan şuradaki kuru gürültünün en az 5 misli vardı lan orda! ordada gene aynı tipler esip gürledi, hükümeti deviriyormuş bilmemneymiş. sonra ayarını sandıkta verdi mi bu halk? verdi. bu faşistleşmiş komünsit lere tepki olarak ak parti kafadan %5 fazla aldı mı? aldı.

bu gün şu olaylara ağzı açık ayran budalası gibi bakan kişi en fazla 5 yaşında olabilir. o cumhuriyet mitingleri gazını yaşamamış olmalı ki böyle boş boş konuşsun.

ek olarak bugün ortalığı yakıp yıkanlar şu anda taksimde meydanda toplanan kalabalık değil. zira efendi gibi gelip eylemini yapan chp li güruh da mevcut. bak böyle eylem yap efendi gibi canımı ye.
dünkü o lastik yakan bankalara saldıran terörist köpeklerinin alayı komünist style geziyordu ortalıkta. çoğu zaten armut gibi toplatıldı.
dayatmacı, ben yaptım oldu zihniyetine cevabın tokat gibi verildiği park.
12 yıldır başbakan olan erdoğan ın ağzından ilk defa "rica ediyorum" lafının çıkmasını sağlayan park. Başka bir şey demiyorum.
hiç bir grubun provoke etmemeye özen gösterdiği,
hiç bir partinin liderlik yapmadığı,
genci, yaşlısı, çocuğu, öğrencisi, kürdü, türkü, lazı, ermenisi, eşcinseli, transeksüeli, beşiktaşlısı, galatasaraylısı, fenerbahçelisi, tranzonsporlusu halkın neredeyse (akpliler hariç) bütün kesminden insanların katıldığı bir eylem olmasıyla bir somut bir sonuca varılamasa bile tarihteki yerini çoktan almış olan bir eyleme ev sahipliği yapmış parktır.
seneler önce iktidara geldiğiniz ilk gün çıktınız balkonlara bize oy verene de vermeyene de eşit mesafedeyiz dediniz. gömlek değiştirmiştiniz sizin söyleminizdi bu. inanmasak da eyvallah dedik.90lı yıllardan kalan görüntüler vardı kayıtlarda olsun eyvallah değişmiş dedik.
para babalarıyla ilişkilerinizi geliştridiniz tabi, biraz ona biraz buna biraz kendinize,eşinize dostunuza, ama hiç yoktu halka ,emekliye ,memura, çiftçiye.
birden en sıkı darbe karşıtı kesildiniz. inananlar oldu yetmez ama evet dediler belki de bi çoğu masumca sonunu göremeden. içeri aldınız gazetecileri askerleri somut olaylar ortada yok ama yapacağı kötü şeyleri var bunların darbeciler bunların hepsi diyerekten. inanmadık üzüldük sinrlendik ama halkın bi çoğu yine eyvallah dedi sustu.

sonra takıntılar başladı , dindar nesil istemeler, alkolü yasaklamak için türlü bahaneler, ardından her yapılan iş için ben yaptım oldu küstahlıkları. dediğim dediklikler,diktatörlükler.
yıllar yılı bu halk sustu.eyvallah dedi sineye çekti.
ama şimdi öyle birşey yaptınız ki farketmediniz bile yaparken, bi kaç ağaç için tepki gelmez sandınız. masumca , demokratik bir şekilde eylem yapan tamamen çevreci bir eylemi bok ettiniz. gece baskını yaptınız şiddet uyguladınız.işte orada bardak çoktan taşmış oldu.egonuza yenildiniz.

işte, taksim gezi parkı direnişin uyanışın simgesi olarak bundan sonra tarihe geçmiş olan bir yerdir artık.
http://www.youtube.com/watch?v=JpvUSjaSeLg
Asgari ucret 5000 tl oldu. 240 ay vadeli kredimle ferrarim kapida ve su an whiskimi yudumluyorum.