bugün

acilimi: tusas aerospace industries olup, ucak imalati, modernizasyonu, satis sonrasi kontrolleri gibi islevleri vardir. akinci-ankarada bulunup teknolojik anlamda Turkiye'nin en onde fabrikalarindan biridir.
http://www.youtube.com/watch?v=dyXCZfUUu8w
teknoloji yönünden Türkiye de ilerleme kat etmiş fabrikalarından biridir , fakat ne hikmetse %90 işlerini Bursa sanayiine yaptırırlar . Zor işi herkes yapamaz tabi . Yalnız aklıma takılan bir soru var bilemem kaç yüz adet mühendis orda ne işe yarar acaba !!??
ortadogu ve balkan'larin en buyuk kompozit tesisi burada yeralmaktadir. ayrica cok buyuk bir makina parkina sahiptir ki turkiye'deki bircok ozel sektor firmasi makina parkindan faydalanmaktadir. (tabii ucret karsiligi)

ilk kadin pilotumuz olan sabiha gokcen'in adinin verildigi bir ar-ge birimi vardir ki lisans arastirma projemi buradaki stajim esnasinda tamamlamis idim.

su andaki en onemli projelerinden ikisi a400m ve baris kartali'dir. (project peace eagle)

bu projeler kapsaminda uretilecek ucaklar da buyuk ve gercekten onemli ucaklardir. gerci a400m icin sadece ic aydinlatma tesisati, atik su uniteleri ve cikis kapisi gibi gorece kucuk fonksiyonaliteler tasarlamaktaysalarda tecrube tecrubedir.

barış kartalı için ise alinacak 4 ucaktan ilki boeing'in seattle tesislerinde uretilmis olup ulkemize getirilmistir. diger 3'u tai'de uretilecektir.
futbol takımında oynadığım * daha sonra bu branşı başarılı olmamıza ragmen kapatlarından dolayı beni takım aramaya yönelten antreman sahamınızın yanında uçakların inip kalktığı uçaklarla hayli haşır neşir oldgumuz uçak fabrikasıdır.*
bozkırın ortasında ormanlık tesislere sahip işletme.

demek ki istersek yapıyoruz
türk havacılık ve uzay sanayii a.ş'nin kısaltmasıdır.15 mayıs 1984'te kurulmuştur.şirketin hissedarları türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfı, savunma sanayii müsteşarlığı ve türk hava kurumudur.ankara'da bulunan üretim tesislerinde bir çok uçak ve helikopterin parçaları üretilmekte ve monte edilmektedir.
(bkz: kobe tai)*
F-16 Savaşan Şahinler'i tasarlayan güçlü kuruluş. *
mükemmel beyinlerin çalıştığı kuruluştur. * * uçak mühendisliğini kazanıp orada çalışmayı çok istemişimdir küçüklüğümden beri. fakat öss denilen aptal sınavda iyi bir puan alamamamın sonucu * maden mühendisliği okuyacağım. kaderin gözü kör olsundur.
zu online da bir clan.
male sınıfı silahlı/silahsız insansız uçaklar üretebilen sayılı dünya havacılık kuruluşlarından bir tanesidir.tek rakipleri amerikan ve israil savunma sanayi şirketleridir.
küçükken babamın çalıştığı fabrikadır. çocukluğum lojmanlarında geçmiştir.
türkiye'nin gururudur. bir zaman sonra türkiye denilince akla gelen şeylerden biri olacaktır.
sadece kız isterken iyi iş yapan vakıf şirketi. çalışanı olmakla dışarıdan duymak arasında dağlar* kadar farkı olan yer.
türkiye'nin savunma sistemi ihtiyaçlarını karşılayan askeri bir şirkettir. argeye ciddi önem vermekte ve birçok projesi bulunmaktadır. bunlara kendi sitesinden bakabiliriz.
çince iyi anlamına gelen kelime

(bkz: tai chi chuan)
gelirini 1 milyar dolar üzerine çıkarmış havacılık ve uzay kuruluşu. çeşitli firmalara uçak parçaları üretmektedir.
savunma sanayi alanında Türkiye'nin en önemli şirketlerindendir. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağlıdır.
Tayland'ın yerel halkına yabancı ülkelerde verilen isim

Taylar türkçesi olup ingilizcesi tai dir.
makine ve elektrik-elektronik mühendislerin den başka kimsenin doğru düzgün çalışmadığı şirket.
aynen evet makine ve elektrik-elektronikten başka mühendislerinden başka kimse doğru düzgün çalışmıyor, o yüzden bu kadar şey üretiliyor. diğer mühendisler çalışsa daha kötü olurdu.

ne çok şey biliyorsunuz amına koyayım.
tesis imkanları açısından mükemmel bir yer. birkaç idarecisi arkadaşım ve arada ziyaretlerine gidiyorum. hiyerarşi, mekan, ortaya konulan iş, hava. hepsi ayrı etkileyici. keşke bazı fırsatları zamanında değerlendirebilseydim.
"
Türkiye’de hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, tamamlanması, yenilenmesi ve satış sonrası hizmetleri alanlarındaki teknoloji merkezidir
"

görsel

https://www.tai.com.tr/
ortalaması 3.00 altında olan mühendislerin başvurularının değelendirmeye dahi alınmadığı devlet ortaklı havacılık şirketi.

evet tai başkanı söyledi. çıkışta bulup sordum dedim çatlak bi bilgisayar mühendisiyim ama ortalamam yok (zaten bu yüzden yok), dedi ki bizle işin yok.
Ortalamaya takmaları saçmadır. Madem öyle sınav yap alırken.