bugün

Halep'e yardım işinin de bokunun çıktığını gösteren fotoşop.

görsel

Not: yaptıkları açıklama ile tüy dikmislerdir.
"Güvenlik gerekçesiyle" yapmışlar.
Sanki esedin adamları yola pusu kurup tırları bonbalayacaklar.
Bu bir konjonktürel bir sorun da neyse girmeyeceğim bu konuya. Bitmişsiniz lan siz.
Şu erdem götveren ilk defa bir işe yaradı lan.
görsel devamında bu açıklamayı getirmiş ama yine de rezil olmaktan kurtulamamıştır.
Ülkede herkes trol amk.
sırma firmasının da çomar dezenformasyon timine katıldığını gösteren olaydır. günlerdir pakistanda afganistanda vs yıllar önce gerçekleşen patlamaların resimlerini halep diye paylaşıyor ahlaksızlar..

halepte olanlara gerçekten üzülen insanların cibilliyetleri belli bunların herhangi bir sıfatı cibilliyeti bile yok. sırf esad denen adama olan nefretleri yüzünden oradaki insanlara üzülürmüş gibi davranıyorlar kansızlar. suriyede iç savaş başlayalı 5 sene mi ne oldu milyon tane insan öldü hiç sesleri çıkmadı çünkü öldürülenler ya ışid ya öso tarafından öldürülüyordu yani neredeyse tamamı şii veya yezidi falandı o zamanlar kafalarını birbirlerini mabadlarına sokuyorlardı. ne zaman işin rengi değişti rejim rusyayı arkasına aldı iç savaşı kazandı bunlar feryad etmeye başladı işte soykırım yapılıyor insanlar öldürülüyor diye..
(bkz: imam osurursa cemaat sıçar)
suları da en kalitesiz, üç kere doldur boşalt yapınca kokan şişelere dolduruyorlar.
" eeeey bim , ne sattığını farkettin mi ? " dedirtir.
görsel örnek olsun diye koyulmuş olabilir belki gerçekten yardım gönderiliyordur bunu malzeme konusu yaparak prim yapan özveren şahsı desteklemek mantıksız olur.
bakın gerçekten böyle bir yardım varsa, güvenlik gerekçesiyle fotoşop yapılmasını anlarım. hatta bunu basit şekilde herkese de anlatırsınız. o kadar fotoşop yaptığın fotoğrafın sağ altına şu ibareyi eklersin:

* temsilidir.

sonra metne de şunu yazarsın:

* güvenlik gerekçesiyle temsili bir fotoğraf kullanılmıştır.

kalın puntolarla, logolarla afilli yazılara da gerek kalmaz.
(bkz: temsili yardım göndermek)

-biz de temsili olarak 0,5 lik su gönderdik.
Güvenlik gerekçesiyle kargoya verdik, acaba ücret alıcı göndererek ayıp mı ettik?
kapitalizm böyle bir şey işte.

yardım, insanlık filan hikaye. paraya giden yolda yardıma muhtaç insanları kullanmak bile mübah. midem bulandı.
işin suyunu çıkarmaktır. bu ne lan paint terk görseller falan. bir de kalifiye elemana yaptırsaydınız bari.
Adamlar guvenlik kaygilari nedeniyle diye belirtmiş.
Hala okudugunu anlayamayan mallar var. Adamlar gitsin şöförümü ifşa etsin kamyonlarin plakasini mi ifşa etsin yolda saldiriya mi kurban gitsin.
Belliki fşa etmeden gizlice gonderiyolar.
sadece aksjajajajajajaajjajaajdhlsaja denilmesi gereken fotoşop.
viral diye düşünüyorum bu olayı. bu kadar amatör değiller.
goygoyun dibine vurmuştur. tespit yapan şahsı alnından öpmek lazım.
fetocu fotoshopcu ısten cıkarılmsıtır.
çok büyük terbiyesizliktir.
çatışmaların tarafı olmayan siviller, masumlar ölmekteyken, Allah'tan korkmaz kuldan hiç utanmazların bir eylemidir.
Allah'a havale...
(bkz: halep te insanlar ölüyorsa yardımlar kime gidiyor) diye sorgulatmış kampanyanın suyunu çıkaran bir başka firmanın fotoşopudur.
akıllara bu görseli getirmiştir;

http://media-cdn.t24.com....u-ilan-etti_339895161.jpg
Benim anladığım kadarıyla bu firma bir hayır işlemek istemiş onu da reklama çevirmiş. " bakın müslümanlar biz Halep e yardım götürüyoruz, bundan sonra alış veriş yapın bizimle " havasına bürünmüşdürmüş meseleyi. Malum kesimde hemen atlamış. Zaten dinle ilgili bir hareket olunca hemen atlarlar!

Yardımlar netice de yerine ulaşacaktır. lakin ortada kaybolan bir gerçek var. Oda karşılıksız iyiliğin sadece Allah ın rızasını göstererek yapanların başarabileceğinin ispatıdır.
Dikkat edilirse iyilik yapan "şov" karşı çıkanlar ise " bize ver Suriye ye niye veriyorsun" demektedirler. Yani cimrilikleri hayır ve hasenatlarını engelliyor.

Allah sonumuzu hayır etsin.