bugün

sonuçlarıma göre thy'de çalışıyor olmamı gerektiren test.
bu da başarı vesikam olsun.

ooo herkes pilotmuş ben oynamıyorum.
içerken çözdüm, katılıyorum.
Mimarlik fakultesinde okumakta yeterli. Pafta hazirlaya hazirlaya tum renklerin tonlarini ogrendik amk. Denendi basariyla tamamlandi.
görsel
Tır pilotuyum aq. Başarı belgem.
ben bir pilot kadar iyi görüyorum.

arı gibi bir görüşe sahip olduğunu gösteren test.
hipermetrop ve renk körü olmayan herkesin pilot olabileceğini gösteren bir test.
(bkz: mahallemizde havaalanı yok ama pilot çok)
sonuç: sen bir pilot kadar iyi görüyorsun.
Torpille pilot olan fetöcü haşhaşilerin başarıp başaramadığını merak ettiğim test.

Malum subay olmak için neredeyse kusursuz bir vücut anatomi yapısına sahip olmak gerekirken askeri pilotluk için daha da ötesinde olmalıyken. Yüzlerce binlerce kişiyi sırf sağlıktan elerlerken parmağı olmayan, gözü bozuk vs kişiler torpille pilot oldu. Bunlar bu testi yapsa ne olur yapmasa ne olur.
sırf benim başaramadığım görsel test.
Ulu Sözlük görsel uçuşları sebebiyle başarılı olunan test. Bu testle pilot olunuyorsa hemen uçalım Los Angeles'a.

Ba ba ba : 'Sen
bir pilot kadar iyi görüyorsun!
Sen bir uçak pilotu kadar iyi görüyorsun! Görsel gücün beyninle çok bağlı, bu yüzden neredeyse doğaüstü güçlere sahipsin. Bu durumları son derece hızlı tespit edip hızlı analiz etmende yardımcı oluyor. Bununla gurur duyabilirsin!'

Kimim lan ben, bunu tez açıkla sözlük!?
ikinci dünya savaşı sırasında Amerikan hava kuvvetleri renk körü olan pilotları özellikle tercih ediyormuş. Gece uçuşlarında ten körü olan pilotlar kamufle edilen askeri araçları daha net tespit edebiliyormuş.

Testin soruları arasında renk körlüğünü belirlemeye yönelik bir soru vardı o nedenle yazdım. Renk körü olan iyi pilot olur mu bilemem ama karanlıkta yeşil rengin tonlarını daha iyi ayırt edebiliyorlarmış. Tabi bu deneysel bir durumda olabilir.
(bkz: Dlr)
Hepimiz pilotmuşuz lan. Hadi ben sanal manal ama.