bugün

çalışkan öğrencileri bir tarafa tembelleri bir tarafa ayıran, her çalışkanın yanına, ''dersten kalmasın, sınav esnasında odun gibi oturmasın, geçsin'' diye iki tembel öğrenci oturtan öğretmendir.( e o zaman herkesin yerini ne değiştiriyon anlamadım ki hocam. gerçi herkese dişini geçirenler var geçiremeyenler var. çalışkanın yanına zorla oturanlar var, çıtı çıkmayanlar var. bu düşüncede olabilir. yahu böyle düşününcede çıtı çıkmayanı kayıracaksan, yaparsın bir şeyler, illa kağıtta mı olacak bazı şeyler. ben çıkamadım bu işin içinden)

kızları bir tarafa erkekleri bir tarafa oturtan, iki kızın arasına bir erkek, iki erkeğin arasına bir kız, bir kız bir erkek oturtan öğretmendir.(bu neye hizmet ediyor anlamadım, masasından estetik mi görünüyordur nedir)

aynı dersten sınava girmemiş başka sınıftan gelen öğrencilerden dolayı, ''aradan bunlarda çıksın, ayriyeten mesaiye gerek yok'',düşüncesine sahip, sınıftaki öğrencilerle kaynaşsınlar diye düşünen öğretmendir. *
kendini çok zeki sanan, külyutmaz triplerinden cevval eğitim neferi triplerine koşan, ama 20' li yaşlarını süren insanların yerlerini değiştirerek ne kadar gülünç bir duruma düştüğünün farkına varamayacak kadar eblek olan hocadır.
öğrenciyi kendi masasına oturtan tipleri de vardır.
öğrencileri iskambil kağıdı gibi karıp karıp farklı yerle oturtarak kopya çektirmeyeceğine inanan öğretmen sorunsalı.
(bkz: öğrencilerden tombala çeken öğretmen modeli) *
zaten yüksek olan stresi katlayan hocadır. gıcık hocadır. sevilmeyen hocadır.
Özellikle sıraya döşenmiş kopya etkinliğini kesintiye uğratan hocadır. Sıra ve bilgiler başkasına yar olur birdenbire.
lisedeyken sınıftaki fazla sıraların kabusumuz haline gelmesine sebep olmuştu hocaların yer değitirme alışkanlığı.en arkada oturanlar mutlaka en öne alınırdı bu yüzden. sınavı olan sınıf fazla sıraları karşı tarafa taşırdı, ortak sınavlar olduğunda ise koridorda kavga çıkardı.
yeri değiştireceğini tahmin edip kopyayı ön sıraya yazmış olan öğrenciden feyk yedikten sonra 80lik kağıda 20 veren hocadır.
seyyar kopyaların değerinin anlaşılmasına sebeb olan hoca.
sırada parlayan kopyeleri farketmiş ve size 6 ay uzaklaştırma vermeyecek kadar iyi niyetli hocadır.
tüm planları alt üst eden, önünüze getirdiginiz calıskan arkadasın rahatlamasını saglayan, kötü bir durumdur.
öğrenciler kopya çekemesin diye * kendi çapında önlem almaya çalışan hocadır.
Öğrenciyi bezdiren hocadır.
Yine yoklamaya göre oturtacak diye herkes hoca gelmeden yoklamaya göre oturmuş ve tüm planlar ona göre yapılmışken herkes yerlerine otursun diyen psikopat hocadır ayrıca.
öğrencinin sıranın üstüne yazdığı kopyaları yerine oturacak kişiye sunan hocadır. *
bunun benzerini hoca uludağ üniversitesi makine mühendisliğinde güzelim sosyal seçmeli derste sırayı bir saat önce gelip döşeyen sınıfa toplu olarak yapmıştır. şöyle ki;

sınıfa gelen hoca sınava başlamadan önce arkadaşlardan ricam hepiniz ayağa kalksın demiş, hemen ardından 200 kişilik sınıfı sıra düzenini bozmadan sıralar arasında yürütmeye başlamıştır. ardından da aklına esen bir yerde durdurmuş ve şimdi herkes önünde kalan sıraya otursun demiştir. şahsen o sınıfta yürüyüş esnasında hocanın kendisi ve yedi sülalesinin hatrını soran grup içerisinde duyduklarımdan dehşete düşmüş vaziyette oturdum yerime.

bir dahaki sınava müzik de istiyoruz, böyle her soru öncesi koşucaz sıralarda bir kişi fazla kalacak oturamayan sınavdan elenecek falan. * *
lise döneminde, kopya çekmekteki hüneriyle ünlenmiş öğrenciye karşı çözüm üreten hocadır.
sınav ortasında yeri değiştiren hocadan hallicedir.
çok ayıp eden hocadır.işi gücü yoktur bunların öğrencinin günahına girerler.bir an aklıma geldi o günler,o günkü gibi ayar oldum yine,bu yüzden ben okula,sınavlara küstüm lan.
kopya çekme potansiyeli yüksek öğrencilerin sık sık karşılaştığı durumdur.bu öğrenciler artık sınavdan yarım saat önce kopyayı kendi sırasına değilde hocanın göndereceği en ön sıraya yazacak kadarda uyanıktır hani.
bütün kopya organizasyonunu acımadan sikip atan hocadır.
en gıcık hoca türüdür. yaşadım, biliyorum. sıra arkadaşımla kağıtlara kopyaları hazırlamışız, nereye yerleştirsek diye düşünüyoruz. arkadaş ''ben montumun içine koyim, sende benim kağıttan geçirirsin'' diyo. kabul ediyorum. hoca geliyo, hocam bu soru yanlis, sen en öne geçsene diyo. bacağına sıçem senin.

allah'tan sınavın bitimine 10 dk. kala sıra arkadaşım bitirip çıkarken tüm kopya kağıtlarını çaktırmadan önüme atmıştı. yırtmıştım.
ah alan hocadır. zira bütün planların içine sıçmıştır efenim. *
sınav sırasında turnike yaptıran hocadan iyidir. islam sanatı dersinde tam kopyaları yazmış sınava başlamışken 10 dk sonra hocanın turnike yaptırması ile g.t olan suratlar görmek paha biçilemezdi.
soruların zorluk seviyesine göre muhtemelen son şakasını yaptılardan olacaktır.
Çok fena çok kötü hocadır, adamın tüm kopya düzeninin içine sıçar bırakır.