bugün

mesajda ı harflerinin okunmadığında yanlış şekilde anlaşılan bir tür kelimedir.
boş oturmaktan. çok yoğum bir insanın aniden tüm meşgalesinin elinden alınması kötü bir şeymiş.
mesajlaşırken karşı tarafa genelde ı'lar i şeklinde gittiğinden dolayı mesajı okuyan kişide bir telaş bir korku. siz siz olun, bunaldım deyin. hem kibar laf.
sürkli aynı şeylerin tekrar etme durumu.
her zaman bulunduğum ruh hali. bak yine sıkıldım off.
Haftanın tek izin günün bitirdim biraz önce. Twitter'daki gereksizlere dayanamayıp hepsini bir çırpıda sildim, artık kimseyi takip etmiyorum. birkaç kez film seyretmeye yeltendim, o da olmadı, tüm filmleri sildim. Uyumaya çalıştım, o da olmadı. Msn'e baktım hep aynı, konu mankeni gibi duran, çoğunu tanımadığım insanlar. Sonra bahçeşehir üniversitesi'nin özel yetenek sınavı için hazırladığım portfolyo takıldı gözüme, "ne gerek var ki?" dedim. Ben orada öğrenci değil, hoca olacak adamım, bildiğimden fazlasını mı öğretecek sanki bana orası? Onu da savurdum attım odanın ortasına. Oturduğum yerden kalktım, koltuğum paramparça olmuş, peki neden? Bütün gün mal gibi burada oturup, klavyeyle dünyayı kurtarmaktan, millete laf yetiştirmekten başka bir iş yapmadığım için. Sonra yüzümü yıkamaya gittim, aynada gördüğüm surata "siktir!" dedim ve gelip tekrar bilgisayarın karşısına oturdum. Ya ne yapıyorum, bu entryi giriyorum. Değişen bir şey yok, sıkılıyorum.
amy winehouse la alakali basliklardan.
şu anda yaşadığım durum.
ben de diyerek katılcağım sözcük.
Aynı masa, aynı ekran,aynı karşı masa ve oturanı, yüzyıllık değişmeyen gazete haberleri, aynı eller. Şehirlerin, ekonominin mekanikleştirdiği beden. Fikren uyuşmuş bir beyin. Dışarıda son seks şarkılarını söyleyen cırcır böcekleri. Ve cırcır böcekleri son seks şarkılarını söyleyip ölürken içeride dilsiz ve şarkısız bir beden bıkkın ve sıkıntılı.
Sıkıldım dediğimde; Anneannem şöyle derdi;
''Sıkıldıysan götüne teneke bağla da gez'' Hala bu yöntemi kullanıyorum. Çok etkili. Tavsiye ediyorum efem. (bkz: beyin bedava)
insanların ömrü boyu sarfedeceği sözdür. bıkmaktır, usanmaktır.

şarkılar bilenem var (bkz: kesmeşeker)

bıkmıştın sefaletten, nefes almaktan, vermekten
onun haberi bile yok ne kadar çok sevdiğinden
bıkmıştın okullardan, ceketten, kravattan
seni hep zorluyorlar, ruhunu istiyorlar

bıkmıştın reklamlardan içi boş şarkılardan
sözlüde terlemekten maçta yenilmekten
bıkmıştın savaşlardan tek başına koşmaktan
bu şarkıyı dinleyenden ve onu söyleyenden
yayınlardan, sayımlardan, korku içinde olmaktan
kalabalık otobüsten, yürümeyen trafikten
o partiden, şu heriften, hep zam gelen kasetlerden
aet'den, kaidelerden, önündeki engellerden....

artı örnek (bkz: bulutsuzluk özlemi) ve (bkz: bıktım be)
her 10 dakıkada bır sarfedılen cumle.
her gün, her gece, monoton hayat, sıkıldım demektir.
Artık soylemekten bile sıkıldığım cümle.
en esaslı isyandır.
(bkz: monoton kokteyli).
yalnızın sözüdür.
an itibari ile çok pis hissettiğim hissiyat.
alternatifsizlikten doğan bünye isyanı.

yapacak bir şey her zaman vardır her durum, her çıkmaz için. elinden bir şey gelmiyorsa namaz kıl. allaha sığın. en büyük yol gösterici odur.
yapcak bişeyi olmayan boş boş oturan hiç bi şeyden o anlık zevk almayan * kişinin herkese söylediği söz .
an itibari ile yaşanılandır.
elinde ki bütün eğlence imkanları ni yitirmiş , yapacak işi olmayan insanların rutin yaptığı iş.
sabahları erken kalkıp işe gelmekten sıkıldım. emekliliğimi nasıl beklicem ben ya.
(bkz: pazartesi sendromu)
Derste hocayı isteksiz bir şekilde dinlemek en büyük sebebidir.
geçen hafta patronuma artık yarım gün çalışmak istediğimi söylerken kurduğum cümle. çok rahat kasmadan direk adamın yüzüne: çok sıkıldım bu ofisten dedim. dumurdan dumura uğradı, sonra da okey nasıl rahat edeceksen öyle olsun dedi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar