bugün

bir zamanlar halk arasında potansiyel ırz düşmani olarak görülen meslek
süt satan insan profili..
tehlikeli karakterdir dikkat etmek gerekir
babamın keçi sütü sattığı için bu kadar inatçı olduğumu iddaa ettiği adamdır.
cem yılmaz tarafından sıkça malzeme edilen kişi.
genetik biliminin ülkemizdeki uygulamalarında atladığı en önemli faktörlerden biri.
(bkz: sütçünün evladı)
meslek itibari ile seksilikle yakından uzaktan alakası olmayan bir meslek iken her nasılsa sütçü ve ev hanımı muhabbetleri ile zirveye vurmus olan meslek secimlerini etkileyecek derecede tutulan bolum olmustur.

(bkz: sut ve sut urunleri fakultesi)
Mahallede " siiiiiiiitttt " diyerek bisikletiyle dolaşan ve süt satan yaşlı köylü amcalardır .
bakkal amcalar gibi süpermarketzede insanlardır.
süt ve su nasıl ve ne oranda karıştırılır uzmanı kişidir.
kanımca süpermarketlerden çok önyargılara kurban gitmiş amcalardır.
70ler de turk sinemasi emekcilerinden suheyl egriboz un lakabidir.. hakki teslim edilesi bir karakter oyuncusudur..
çocukluğumdan beri görmediğim meslek erbabıydı lakin yakın zamanda kırsal bir yerde güğümleriyle görüp uzaktan tanıdığımız ve cem yılmazın sütçü geyiği yüzünden suratına pöheheh diyerekten gülerek terbiyesizlik ettiğimiz naif emekçi insancık.
-700'de başlayan karma değeri. bluevelve yazarının karmasıdır aynı zamanda.
kalmayan olgu. yok oldular lan. vardı bir adam böyle gelirdi bakırdan,uzun şeyleri vardı. zile basar ve her seferinde ben almaya giderdim sütü. çok gıcık oluyordum o yüzden. tecavüz etmek bile aklımdan geçmişti.
(bkz: sizin eve sütcü girmis)
artık yerlerini modern süt fabrikalarına bırakmak zorunda kalan meslek sahipleridir.
muhtemel gayrimeşru oluşumu sebebi. faili meçhul. *
saçma bir karma derecesi.

sütçü insan değil mi amk?
" bu çocuk kime çekmiş " sorusuna da cevaptır bazen.
uludağ sözlükte -700 civarlarında oluşan karma sıfatı/sıfatım.

şöyle bir araştırdım, sendikalı işçiden sütçü karmasına düşmüşüm. lan dedim en azıdan kendi işim sayılır da işin aslı öyle değilmiş;

babası belirsiz çocuklara sütçü lakabı veriliyormuş.
süt satan kişi.

görükle'deki sütçü favorimdir her gün sabah akşam olmak üzere tüm köyü dolaşıyor ve o ince erkek sesi duyuluyor:

'sütçüüüüüü, sütçünüz geldiiiiiiiiğ'
(bkz: süheyl eğriboz)
aileye benzemeyen çocuklara "sen sütçüdensin" diyerek güya espri yapan kişileri akla getirir.