bugün

kimi entry lerle kendilerini ele veren, parmakla sayılabilecekten fazla sayıdaki sozluk yazar grubu.
herkes allah olmuş tövbe tövbe.

bakıyorsun, allah'ın işine karışmak, kim dindar, kim değil yargılamak, bunları tespit etmek.. 1.30 boyunda 41 kg. ağırlığında bir adama verilmiş. aferin evladım. allah'ın sana vermiş olduğu bu görevi sakın kötüye kullanma. allah'ı sonra yanıltırsın falan. o kendi bilemez ya kim dindar, kim değil? senden yardım aldığı çok doğru bir karar.
KiMSENiN DiNi DiLi ıRKı KiMSENiN TARTIŞMASINA açık değildir. herkes birbirine saygı duyup ONA GÖRE DAVRANDIĞI SÜRECE BANANE SANANE ONANE...
ateistlerin utanma, gizlenme ihtiyacı içinde olduğunu sanan at gözlüklü mallardan sayıca fazla olduğunu umduğum insanlar.
"sözlükte ki ateistler", meşhur andıçlar gibi, ya da ben öyle algıladım. Hangi dinden olduğunuz ya da dinsiz olduğunuz çok mu önemli? Gördüğüm kadarıyla sözlükte eksik kulvar yok gibi. Sözlükte yazmak evrensel dil konuşmakla eş anlamlar da taşıyor gibi. Zaten kullanılan nickler de çoğu ingilizce. Kesinlik le yanlış bulduğum için söylemiyorum. Sadece bu zenginliğin bu sözlüğe değer kattığını vurgulamak içindi. Düşünsenize, sadece benzer düşünce ve inanç topluluğundan oluşan bir sözlük olsaydı kendin çal, kendin oyna durumunda zevkle yazar, zevkle okurmuydunuz? inanın kocaman bir "hayır"dır bunun cevabı. Kuzey kutbunda yaşayanların sözlüğü değil ki hepsi eskimo olsun, aynı şeye inansın. Dünya da bir yerden çıkıp ta anadolu ya bulaşmamış kültür ya da din varmıdır acep? Varsa bile bir iki tanedir en fazla. Haliyle bu sözlükte de hepsini bulacaksınız. Ayrıca bu farklılıkları andıçlamak yerine farklılıkları zenginlik görüp, tutar yanlarından nasiplenebilmektir marifet. Fazla uzun süredir sayılmaz sözlüğe misafirliğim, uludağ sözlüğe her girdiğimde türkiye yi ayna da görmüş gibi oluyorum. Yapılan en düzeyli ve vurucu espiriden tutun da, en berbat espiriye, en gereksiz ve en yetersiz bilgiye rağmen sevdim bu sözlüğü. En azından hakaret etmeden (sınırlı da olsa) hiçbir zaman karşılıklı söyleyemeyecekleri şeyleri söyleyebilen insanlar görüyorum. Konuşan türkiye sloganı vardı bir zamanlar, konuşun, yazın, yazın daha çok yazın ve daha çok birbirimizi anlayabilelim. Andıç, bu sözlükçülerin işi olmasın. Sözlükteki ateistleri değil, ateizm üzerine fikirlerinizi tartıştırın. Ne bileyim ya da başka bir yaşam biçiminin inançlarını, kültürlerini her neyse...inançlar suç değil, o inançlara ait başkalarının özgürlük alanını kısıtlayan icraatları suçtur.
(bkz: ay inanmıyorum)
insanların inanma-inanmama özgürlüğe duyduğumuz sonsuz saygı nedeniyle, inançları-inançsızlıkları bizi ilgilendirmeyen kişilerdir bu yazarlarımız.
delilleri ve bulguları hiçe sayan, değiştirilemeyecek inanca sahip olan yazarlarımızdır. saygı duymak gerekir. herkese olduğu kadar.
(bkz: 11 eylul 2008 ateist avındayız zirvesi)
ateistler dine, dindarlar ateizme saygili oldugu surece varliklarindan neden rahatsiz olundugu anlasilamayan kisilerdir.
(bkz: sözlükte ateist fişlemek)
sözlükte görevini ateist olarak devam ettiren yazarlardır. bazıları şunlardır;

(bkz: annabel lee)
(bkz: slayerized)
hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
saygısızlık ve rencideye girmedikleri sürece makul görülebilecek insanlardır.
normal hayatta ateistleri severim. çunku hayatı sorgulayarak bir kanaate varmışlar. kendilerine gore onlarda inanmamaya inanıyorlar. hiç bir sorun yasamıyoruz. birbirimizin inanclarına saygılıyız. gel gör ki internette bir gariplik var. ya burda ateistligi savunanlar ateistlikten uzak coluk cocuk veya baska dinlere mensub oldugu için öyle yapıyor. ben ateistleri inançlara saygılı bilirdim. cunku saygısızlıktan en cok ceken onlardı vaktizamanında. gercek hayatta saygısız insanlara karşı cok yandaşlık yapmışımdır. burda da muhakkak kendi halinde ateistler vardır. bir insanın inanmadıgı bir konuda sayfalarca baslık acması mantıki degil. belki yeni gencler ateizmin yollarında ilerlerken bak ben yeni bir şey ogrendim gibisinden pipilerini gosteren bebe kılıgına giriyordur. ama bu provokatör ateistler benim bildigim bir ateistten cok uzak, baska bir tür. insaallah kişilikleri yerine oturur ve ateistligin övünülecek yada korkulacak bir sey olmadıgını ögrenirler.

biraz insan sevgisi lutfen.

edit: bizim memlekette bir laf vardır. gel ne olursan ol yine gel.
"bu dahil bütün genellemeler bana ben de o halimle size!"
geçen bana gelen bir mailin konusu, adam döktürmüş de döktürmüş.
öyle böyle değil; ama her 3 satırdan birinde şey yazıyordu;
lütfen sonuna kadar okuyun, sonunda da aynı şey yazıyordu.
olsun ben alacağımı aldım, bence güzel söz!
"o halimle size!" derken..
ak gavur ak!

konuya uzak kalmışım be tüh!

börek değildir.

edit: uykum gelmiş.
allah ın adını duyunca kudururlar. kendilerini bekleyen sonun korkusudur bu. sabredin vakti gelince göreceksiniz.
seri eksi oy verenlerdir.

ne demiş atalarımız;

(bkz: yarası olan gocunur)
bluevelve, uye lol ve scurtel'ın ortalarda gözükmemesi nedeniyle eksiklikleri hissedilen yazarlardır.
seri eksi oy yiyen uuserlardır *
sadece islam dinine saldırırlar. hz isa ve hristiyanlık hakkında ise sesleri çıkmaz.

buyrun dinliyoruz sizi...
küçükken müslümanlar tarafından tecavüze uğradıklarından şüphelendiğim insanlar. islama olan kinlerini başka şekilde açıklayamıyorum.
sözlükten soğuma nedeni olan insanların sınıflandırdıkları insanlar . size ne lan , şeceresi mi lazım ateistlerin , dindarların sonra saçma sapan tartışmalar en sonunda dinlere küfüre kadar gidiyor ya da inançsız insanları aşağışalamaya kadar .bok var sanki.
ateist yazarla karşılaşıldığı taktirde; yere çömelip sessizce beklenildiğinde zarar vermeyeceği rivayet edilmektedir. öle kafasına taş atalım belki gider düşüncesi yanlıştır.

eksi editi: ama çömelmiştim ben.
din hakkında girdikleri entrylerden sonra zerre kadar sikimde olmayan yazarlardır.* inanmıyorsan hakaret etmeye hakkın yok demi. ha bunun yanında onlara hakaret eden sözde dincilere de ibne demeden geçmek istemiyorum.