bugün

uludağ sözlükte entry oylama kültürü olgusunun pek gelişmiş olmaması hasebiyle yaşanan kabızlıktır. sanıyorum bugün 10 kadar oy aldım ve rahatsızım ben. rahatsızım, valla bak.
(bkz: sözlügün cöküşü)*
kabızlıktan ötedir artık.

bu işe bir el atmak gerekiyor hani nasıl olur bilinmez ya her yazara bir kota koyarsın o kotayı doldurmayan her yazar caylak yapılır baska yolu yok.

kimse oylama yapmıyor oylama yapanlar aynı kişiler sanıyorum. yeni gelen arkadaşlar oylama ile alakaları yok eskilerde tenezzül mü etmiyorlar nedir anlayamadım. oy veren yazarlar bence belirli kişiler.

bence moderasyon her yazara haftalık kota koysun kardeşim 1 haftada 200 oylama yapmazsa çaylak olursun denilsin. 200 oyu eksi kullansa dahi kullansın bir şekilde oy versin zaten zamanla alışırlar ve kota olayı tarih olur.

ancak bu kotayı kim doldurmazsa kim olduğuna bakılmadan caylak edilsin. evet yapılsın la bu !..
(bkz: uludağ sözlük te oylama kıtlığının olması)
yapılan oylamaların her zaman eksi yönde olmasıdır. millet okumadan basıyor eksiyi, otomatiğe bağlamış yani...
oy alamamaktan ötürü yaşanan kabızlıktır. eksi yağsa da en azından insan sözlükte yaşam olduğunun farkına varır. ben güzel entry giriyom tribi ne yazık ki sözlük ahalisine işlememekte.
arkadaşım anlayamıyorum bu sözlükte yazılanları sadece bir kişi mi okuyor? okudun beğendin, beğenmedin kimse fikir beyan etmiyor mu? yazıyorum yazıyorum her yazdığım sadece bir kere "iyi yada kötü" oylanıyor

kurban olduğumun seovi si en azından ne yazdıysak oyluyor amına koyim.
okur yazarlık yerine sadece yazarlığı benimseyen yapının çoğunluğundan kaynaklı yıllardır çözülemeyen durumdur.
neyse ki oylama kriterleri genişletildide biraz olsun göze batmaz oldu bu durum sözlükte...
okumamaktan kaynaklandığını düşündüğüm hadise. halbuki biraz okusalar ve kıskançlık krizlerine girmeyip o butonları bulup oylasalar belkide birçok yazar daha iştahla yazabilir.