bugün

yazılan her entrye dönüt almaktır.
Sözlüğün böyle bir fonksiyonu mu var? uzak durun.
En az "türkiye de kadın olmak" kadar zordur. Zira "sözlük yazarı olan" bir kadın muhtemelen "rahat" bir kadındır pek çok göt lalesine göre. iki muhabbet edip de sonrasında kafasına göre am, göt, meme geyikleri çevirebilirler onlara karşı falan.

He gerçi hadise aslında gerçek hayattakinden farklı değildir. üniversite yıllarımda bir sunumda değinmiştim "en büyük hayali, komşunun karısını, kızını düdüklemek olan zevatların toplumunda yaşıyoruz" diye ve yazık ki bu orospu çocukları babadan-oğula nesiller.

Düşünsenize bir zamanlar hatırlarım "internet" denince er kişilerin aklına "mirc" ve "komşulu seks hikayeleri" gelirdi. Heh işte burada da var aynı familyanın mahsulleri.

Velhasılı işte jartiyerle ilgili bir espri dahi yapacakken "ulan dur kızım" diyerek kendini frenlemektir özetle.
abartılan hadisedir. illa ki mesaj atıp, rahatsız edenler olabilir ama buna cevap vermek kişinin elinde olan bir şeydir.
erkek olmakla eşdeğerdir.sanal bir ortam ve cinsiyetinin ne olduğundan çok düşünce ve yazıların önemi var.e tabii farklı ve basit amaçla girenler erkekler olduğu kadar gerçekte ilgi görmeyen kadınlarında gereksiz dikkat çekici entryler girerek egolarını tatmin etmek istemesi de olabilir.yani sözlükte kadın olmak aslında herhangi bir değer veya değersizlik değildir gözümde.
epey bir prim yapmanıza yardımcı olan etmenlerden biridir. bir diğeri için:
(bkz: troll olmak)
abartılmaması gereken konu.

kızlara bak ne methiyeler döşemişler amına koyim 250 gram et parçanız var alt tarafı, kodumun kezbanları ya. ciddi ciddi uzun uzun yazı yazmışlar.
sözlüğü bıraktırır.
dikkatli olmayı gerektirir.
geri kafalılarla uğraşmak sinir olmak bazen de kafa denginiz insanlarla karşılaşıp sevinçlenmektir.
nitekim istisnalar kaideyi bozmuyor.
kadın olmak serisinin son versiyonu.
ateistiyle dindarı birleştirir sanırım tek birleştikleri konudur kadın birlikte saldırırlar hakaret ilkeleridir yıldırma sindirme politikası.
"kız çoçuklarnını diri, diri toprağa veren zihniyet".
Abartılandır, malum internet aracılığıyla pek bir şey yapamaz kimse kimseye, hem de sözlük gibi anonim bir ortamda.
Memnun değilseniz de ayyyy ben kızım diye haykırmazsınız di mi. *
Tabi herkes istediğini yapar o ayrı.
Ulan bakıyorum da çıkıp ahkamını esirgemeyen zevatlara hepsi aynı telden çalıyorlar "madem ki öyle, belli etme garı olduğunu" basitliğiyle.

Hayır belli-başlı ilan panoları dışında zaten böyle bir durum yok ve söz konusu değil de. Ama öte yandan burada birşeyleri yazarken yegane yola çıkış noktası "kendisi" olan bir kişiye herhangi bir özelliği, somutluğu için "yok say" demek de nesi?

Bir başka hadise de odur ki "uzun uzun yazılması" batmış birilerine, buz soksunlar efenim. iyi geliyormuş rivayet o ki...
Hava kuvvetlerinde kadın olmaktan kolaydır.
sokak ta kadın olmaktan daha kolaydır.

not: erkeğim.
ne cektin be sozluk kadini.
sübyan bile olsan sözlük abazanlarları tarafından ilgi manyaklığına maruz kalmaktır. ha bu durumdan sübyan kızımız memnundur o ayrı.
Türkiye'de kadın olmanın alt kümesidir.
belkide her erkek sözlük yazarının sizi seks objesi olarak düşünmesinin farkındalığıyla dumurlara uğrayacak kadın olmaktır. o değilde düşünsene lan, herkes seni zikmek için mesaj atıyor, hadi zikmek en üst game over diyelim level ötesi diyelim, soft bölümüne geçelim, intro ya girelim, amaç belli, belki sevişirim umudu. ve sözlük yazarı hatun kişilerde, mutlu oluyor aa ayyy bana ne güzel demiş şunu demiş buna bakmış at kaçmış torba düşmüş, bebeğim neden farkında değilsin, bunlar hep memen var diye. ha ben memesi olana pek prim veren biri olmadığım için ortalık böyle zaten, sadece sözlükte değil yani, sen de farkındasın biliyorum ama hoşuna da gitmiyor değil, gidiyor yani. artık övünür müsün övünüyor musun bu durumdan yoksa utanıyor musun bilemem tabi o da var.
(bkz: allah sabır versin bacım)
(bkz: allah kurtarsın bacım)
türkiye'de kadın olmaktır. idmanlıyız vesselam.
Yasaklanmalı.
* cinsellikle ilgili bir şeyler yazdığınızda hafifmeşrep muamelesi görmek
* kendi resminizi avatar yaptığınızda 'aha olum lan kendini göstermek istiyor, götürmelik demek bu' diye düşünülmesi
* mesajlara cevap verdiğinizde 'ahan muhabbete de başladık tamamdır bu iş' diye düşünülüp asıl amacın dillendirilmesi
* mesajlara cevap vermediğinizde 'kezbana bak kendini bi şey sanıyor bir mesaj attık havalara girdi' diyerek aşağılanması
* 'bunu yazan kızsa düşürürüm ben bunu' mantığı güdülmesi
* 'ben genelde kimseye mesaj atmam ilk sana yazdım' cümlesine inanacak kadar saf olduğumuzun düşünülmesi
gibi gibiler.