bugün

bazı insanlar o kadar mide bulandırıcı olabiliyor ki...katlanmak çok saçma!
insan gazla çalışır.
gündemin çalkantısı bireysel sevinçlerimizi yaşayamaz hale getirdi bizi. doğum günü telefonunda bile memleket konuşuyoruz.
mesleğini sorduğunuz insan mesleğini ne kadar sade şekilde ifade ediyorsa o işten o kadar çok para kazanıyordur.

örnek mi?

+ne iş yapıyorsunuz?
-civata işiyle uğraşıyorum(aylık geliri 4 bin lira)

+ne iş yapıyorsunuz?
-insan kaynakları bilmem neyinde yönetici asistanı(aylık geliri 1500 lira)
3 idiots filmindeki asıl oğlanın metin arolat'a benzemesi.
türk erkekleri çok yakışıklıdır. gün geçtikçe gözümde değerleri artıyor.
günümüzde romeolar julietlere kavuşamadı. zira şu zamanda her romeoya bir kezban her juliete de bir abdurrahman düşer oldu.
şu sıralar yalnızım. insan yalnızken etrafı gereğinden fazla izliyor. özellikle, odağı çiftlere kayıyor.

bugün yaşadığım şehrin en işlek caddesine çıktım. küçük çaplı bir alışverişim vardı. yolda 20'li yaşların başında olduğu aşikar olan bir kız gördüm. akılalmaz güzel. sonra gözlerimi yanında bulunan sevgilisine çevirdim. o da onu hak edecek kadar yakışıklı. hak etmek böyledir işte, dış görünüş yeter. o çifti geçerken başka bir kız gözüme takıldı. kız en az 25 yaşında. o da akılalmaz güzel. allah'ım, bu ne güzellik. dünyanın parıldayan küçük merkezi. ve sonra gözlerimi yanında bulunan sevgilisine çevirdim. o da en az 27 yaşında. ancak bir problem var. dış görünüş olarak vasat dahi denemez. ve sonra düşündüm.

iki kız da akılalmaz güzeldi. ama yanlarındaki adamlar? kızlar olgunlaştıkça dış görünüşe önem vermiyor. çok iyi yürekliler ve çok iyi kalpliler. gönül gözleri açılıyor. evet evet bunu tespit ettim.

yarramı bunu tespit ettim amk. sen çıtır zamanlarında yiyiş, seviş , öptürmediğin yerin kalmasın. sonra gel, efendi erkeklerle ciddi düşün. azıcık aklınız varsa, gençliğinizi hatırlayın efendi erkekler. nasıl reddedildiğinizi, nasıl terk edildiğinizi hatırlayın. aynı tarife. hadi bakayım, göreyim sizi, koyun çocu.
çok vurdumduymazız.
Bir kisi de cikip barney moloztas ile fred cakmaktas'in soyadlari neden turkce demiyor.
'' bir daha yaparsam iki olsun '' diyen adam pişman değildir, yapar yine. eğer gerçekten pişman olsaydı: '' bir daha yapanı siksinler '' derdi.
düşman olmamız için bi sebep yok, çünkü dost olmamız için bi sebep yoktu.
atayıst bi yaklaşım olsun diye demiyorum valla da dua etmek bi işe yaramıyo la bu tarafta. fransızların da dediği gibi 'bi işin olmasını istiyosan onu kendin yapıcaksın.'
bu tespıtın "sadece bana mı oluyor? " hıssı uyandırmasıyla bırlıkte, deodarant sıkarken aynı anda dıslerı de sıktıgımı fark etmek.
bu dünyada gerçekleri milletin gözünün içine baka baka söylerseniz sizden kötüsü yoktur, düşünün ama asla söylemeyin, insanoğlu maalesef ki iki yüzlülüğü seviyor, politik davrananı seviyor, yoksa hep kaybedersiniz.
Ayran reklamlarında herkesin hoplayıp zıplaması tam bir saçmalık. Ayran dediğin şey uyku getirmesiyle ağırlık yapmasıyla falan meşhurdur.
eğer beklediğiniz o çok önemli telefonun gelmesini istiyorsanız tuvalete girin. %100 çalışıyor. o telefon çalıyor.
birinin uzaklaşmasını mı istiyorsunuz? yakın olun.
kadınların ; yani bizim, gözyaşlarımız aslında çok küçük şeylerdir. gözyaşlarımızı en büyük silahımız haline getiren sizsiniz beyler.

bir erkek bir kızın karşısında zırıl zırıl ağlasın.. kız çok duygusal değilse uygun bir dille geçiştirir ve yumuşamaz. ama erkekler öyle mi? çoğu iki damlanın karşısında yelkenleri suya indirir, üstelik bu kızı nasıl bu hale getirdim diye kendine söver.

(bkz: duygu sömürüsü)
Yayanın araca yol verdiği tek ülke türkiyedir.
----
Vakıf ve dernekler zenginlerin şatafatlarını gösterebilmek için ortaya çıkmış kurum/kuruluşlardır.
----
Nerenin fırsatlar ülkesi olduğunu bilmiyorum ama türkiye kessinlikle fırsatçılar ülkesidir.
----
iki kişinin bildiği sır değildir. *
etrafa bakıyorum da, artık kimse sevmek için yaklaşmıyor kimseye; kiminle sevişebileceğinin hesabını yapıyor.
Yazarların sayfalar dolusu tesbitlerde bulunduğunu tesbit ettiğim durumdur.
Kim Milyoner Olmak ister' de yarışmacı telefon joker hakkını kullandığında, aranan kişi hep ikinci çalışta açıyor telefonu.
liseli hatun kişilerin ygs-lys takmadan akıllarının sürekli aşkla meşgul olması da benim şu sıralar yaptığım tespitler arasında.
7-24 aşk acısı çeken arkadaşlarıma, hayat sürekli mutsuz olmayacak kadar kısadır, yardırın demek isterim.