bugün

Hayatta hiçbir zaman hiç kimseye tam olarak güvenmedim.
istisnasız herkes buna dahil.
Bazen bazı insanlara inandım doğru.
Ama benim kafamda hep bir acaba var. Hep vardı.
Sevgili anlamında söylemiyorum sadece, eş dost akraba, hatta birinci dereceden aile de buna dahil.
Şüphe tepkiyi diri tutar.
Irkımın tarih öncesi çağlarda yaşadıklarını araştırdıkça bunun neden genlerime kodlandığını anladım.
insan beyni enteresan bir mekanizma.
Yani benimki öyle.
Mamutun kafasını yarmaya taş ararken atam primat, bakın şimdi nereye geldik..
görsel
Doğayla bir savaş halindeyiz. Eğer kazanırsak, kaybedeceğiz.
Sanki ben sarma yiyormuşum da alper gelip "ada ben ayrılmak istiyorum." Demiş gibi saçma ve kırıcı bir hayat.
Hayatta fazla değer verdiklerin gün geliyor satıyor. Ama mesafeli olunca sattığı zaman o kadar koymuyor adama. Her zaman bir kademe Mesafe ikili ilişkilerde şarttır.
Bir an önce planladığım sürecin içerisine girmek istiyorum.
Sağa sola dağılmayayım diye burda salak salak vakit geçiriyorum.
Karaciğer için diyet yapmaktan çok yoruldum. Her an bırakabilirim.

Sevdiğim hiçbir şeyi yiyemiyorum. Makarna, krema, tatlı, abur cubur olarak satılan hemen her şey, kırmızı et vesaire. Kısıtlanmış bir haldeyim.

Hareket etmekten nefret ettiğim halde iki gün spora gidiyorum.

Sonuç alsam bu kadar kısıtlanmaktan yine razıyım. Ama yok başta 3 kilo versem de 2 haftadır aynı kilodayım. Tık yok. Usandırıyor.
Dudaklarım çatlayıp kanadığına göre winter is coming.
--spoiler--
Dünyada bir tek insana inanmıştım. O kadar inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı. Ona kızgın değildim. Ona kızmama, darılmama, onun aleyhinde düşünmeme imkân olmadığını hissediyordum. Ama bir kere kırılmıştım. Hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi.
--spoiler--
bir şerefsizliği unutmak için illa ki şerefsiz birine mi dönüşmek gerek? bu ne böyle?
öküz gribi olmuşum galiba burnumun bi tarafı bağımsızlığını ilan etmiş hiç hava girişi yok diğeride tıkanırsa nefesi götten alacaz galiba ölürde yazamazsam anlayın bu dertten gittim.
Türk gelinliğinin aslı kırmızıdır. Gelenekçe alı moru geline takarlar, teli duvağı örterler. Göreneğimizde düğün konusunda hiç tuzsuz düşük iş, hal ve hareket yoktur. Allah'ın yüce adı anılır, ulu peygamberimizi överek kız istenir, alınır. Ev ocaktır, yuva yavrucakların büyütüldüğü anaların dizinin dibi... Güzel olan ne varsa; yaşamın kısır birer şatafat budalalığından ırak olduğu o yerlerde yaşanır, mazinin mutlu günlerinden süzülür, hatırlanır. Kendini "hediye paketi" gibi görenler de beyaz giydiler diye ak pak olduklarını zannedebilirler. Saflık ve güzellik boyada süste püste değil, ruhta ve güleç nurlu yüzdedir.
cedi reyiz yine adalet dağıtıyor okuyunda nasiplenin lan develer.
#cedi reyiz yine adalet dağıtıyor okuyunda nasiplenin lan develer.#

:-).
Canım inanılmaz bir tatlı istiyor. Daha yeni uyandım ve saat geç olmuş. Keşke erken uyansaydım, hüüüğ.
Bipolar hastalarının ömrü erkeklerde 20 yıl kısalıyormuş.

Türkiye ömür ortalaması 75 yıl.

Bu da demek oluyor ki en fazla 55'e kadar yaşayacağım.

Şu anda 34 yaşındayım.

En fazla 20 yılım kaldı.

Kimin ne zaman öleceğini Allah bilir tabii. Daha önce veya daha sonra da ölebilirim.

Ömrümü daha faydalı işlere harcamayı düşünüyorum.
iş hayatında fazla disiplinli biriyim. Bu yüzden tembel ve sorumsuz insan gördüğüm an sinirime hakim olamıyorum. Keşke her işi yalnız yapabilsem diyorum.
başım dönüyor. herkese merhaba sana elveda. birden fazla şey söyledim.
kötü bir günün gecesi "tamam lan siktir et yarın yeni bir gün yeniden deneriz" diyerek kendimi gazlıyorum ertesi gün yine bir sik olmuyor.
Tanımadığın kişilere merhaba de.

Ve

Selam ver içlerinden kim bu MK desinler.

(bkz: zevk alınan ufak sapıklıklar).

Sevdiğim bir başlıklı bir yerde okuyordum.

Tamamını yazamadım herhalde bulamadım.

Ha buldum şuymuş.

bazen sokakta yürürken hiç tanımadığım insanlara selam veriyorum. "bu kimdi lan" diye bir müddet düşünmeleri bile beni mutlu ediyor.
Uzun uzadıya yazmayacağım, yalnızca bu devrin insanı değilim ve belki de hiç olmamalıydım.
Arada kalmayı ve taraf seçmeyi asla sevmiyorum.
insanların beni tarafına çekmeye çalışmasından da nefret ediyorum.
Bazen bazı şeyleri hem deli gibi yapmak istiyorum ama bir yandan da hiç yapmak istemiyorum. Aynı anda iki zıt şeyi nasıl isteyebilirim?
serdar ortaç gibi sıyıracağım bir gün.
23 gün sonra sözlüğe girdim. Mutlu olunca buradı da unutuluyormuş vay bee.
hövarsşyt.