bugün

Genede yaşıyorum.
Siz arsızlığı cesaret sanıyorsunuz.
görsel
Yangın görseler akılları gidecek ama sorsan hepsi ateş.
"Olsa olsa bir Çarşamba günü olurdu bu. Zaten hep daha bir yalnız uyanmışımdır Çarşamba günleri. Ne olacağı belli olmayan bir haftanın tam ortasında. Yapayalnız."

bunu ben söylemiş olmayı isterdim. büyük adamsın yılmaz erdoğan.
Yerini biliyorum, aramızda belki bir kaç dakikalık mesafe var. Ama buna rağmen gelemiyorum yanına. Çok yabancılaştık birbirimize. Böyle olmamalıydı..
Borçlu olmak, beynimin kenarında sinsi bir şekilde beni içten içe kemiren bir hastalık gibi..
Hayatın, Ben vazgeçtikten sonra vereceği tüm nimetleri ben bugünden reddediyorum.
''Beni Neden sevmedin laaaaan?'' Demek isterdim tabi beni duysaydı.
Mutluyum. Uzun zamandır yapmak istediğim bir şeyi yaptım. Üşengeçlik ruhumun her noktasına işlemişken zorla da olsa kendimi kaldırıp yaptığım bu iş, yapım aşamasında ve sonucunda epey mutluluk verdi bana. Bilseydim daha önce yapardım. (Şaka şaka yapmazdım üşengeçlik başa bela)

Sanırım bir şeyi "yapabilmek", onu yapmak için yeterli durumda olmak beni mutlu ediyor.
Benden bu kadar.
Aklım da kalbim de kıt benim, hiçbir şey düşünemez ve hissedemez haldeyim..
kendimi karamsar, depresif, başarısız olarak görürdüm. özellikle insan ilişkilerindeki rolüm çok kötü gelirdi.

fark ettim ki sorun bende değil. insanlara iyi davranmak, iyilik yapmak karşındakine bir şeyler katabiliyor ama senden çok şey götürüyor. iyi niyet suistimali mi dersin, çıkarları için hal hatır soran mı dersin yoksa, kendini komik sanıp gereksiz esprilere maruz bırakanlar mı dersin.

iyi olmaya çalışmak, iyi olmak kötü bir şey sevgili sözlük.
yine de vazgeçmemek lazım tabi, gücüm yetene kadar.
insanlarla yollarınızın sonsuza kadar ayrılmasının ne kadar kolay olduğunu farkettiğiniz an şok olursunuz.
işte bu yüzden, yanınızda olmasını istediğiniz birini bulduğunuzda bunun için bir şey yapmalısınız.
Katranı kaynatsan olmaz şeker, cinsini s*ktigim cinsine çeker.
Ben gay'im. Bunu sanal alemde hiç söylemedim, bu gün içimden tüm sırlarımı söylemek geliyor. Çünkü ailemle konuştum, her şeyi anlattım. Bir türk ailesinde buna verilecek en kötü tepkiyi aldım, ıskaladı birazcık sıyrık var. Olsun yine de mutluyum, insan kendi gibi yaşamayacaksa hayatın anlamı nedir? Yaşamanın ne anlamı var?

Ben olmak için çıktım bu yola, artık saklanmak, üzülmek, minnet etmek yok. Kendi başımayım, işim var kalacak yerim var. anlayışlı insanlardan başka bir isteğim yok, yargılamadan önce kendi başınıza gelseydi, ben olsam ne yapardım diyip empati kurmaya çalışın. Çünkü kimse hayatını zorlaştırmayı isteyerek ve bilerek yapmaz, onları çok özleyeceğim.
kitaplarımı bağışlamak istiyorum. fazlalık olan çok kitabım var, biraz sadeleşeceğim. nereye bağışlayabilirim?
Aklımı kaybetmek üzereyim!
2 sene öncesi bayram öncesi görevden alıp başka bir bayram arifesinde ifadesini almak için göz altına almak. insanları psikolojik olarak Çökertme’ye çalışıyorsunuz ama yapamayacaksınız. Vicdanınız gibi yatacak yeriniz de yok.
Kaçık abim.
çok az konuşan, bazen sinirli ama hep kendi halinde biri. insanlar garip hallerine bakıp ismine kaçık sıfatını eklemişler. Öyle farklı geliyor ki bana...
Bugün bana onu anlattılar uzun uzun, ben de birilerine onu anlatayım istiyorum. Doyamadım anlatmalara*

Hayata kitaplarla tutunmaya çalışan biri kaçık abi. Çok asil bir adam, çok. Yirmi yıldır yüreğinde bir sevda büyütmüş ama onun yolunda yürümek nasip olmamış. Tam yirmi yıldır kalbini yakıp pişirmiş o sevdayla, sonra da susmuş işte.
Bilgili de biri, dört üniversite bitirmiş. Şey, bi de çok güzel resim çiziyor.
Benimle az konuşuyor ama nadiren de olsa başkalarıyla sohbetlerini duyuyorum, mütevazı bi insan. Sanırım bulunduğum ortamdaki en kıymetli şey bu adam. Hazine bulmuş gibi hissediyorum.

Beni sevmesini, benimle arkadaş olmasını öyle istiyorum ki. Onunla iyi olursam günler daha güzel geçecek biliyorum. Yalnızken katlanmak çok zor o ortama. Ama her şeyden önce kıymetli biri olduğunu hissediyorum ve bu yüzden onu kazanmak istiyorum.
Olur inşallah ya, bi kaçık abim olsun*
Kıymet bilmeyen insanları hayatımda istemiyorum artık.
Fahişe gibi görün filozof gibi düşün (bkz: no 1)
Her şey birden bire olup bitiyor ve ben hâlâ koşu için hazırlanıyorum.
artık aklımda sürekli kendini tekrarlayıp beni huzursuz eden düşüncelerin yer almasını istemiyorum.

bir an önce hayatımın üzerinde yer alan sis misali belirsizliklerin dağılmasını, gereksiz ve sürekli evhamlanma döngümün kırılmasını, insanları umursamamayı öğrenmeyi ve artık güzel günlerin benim de kapımı çalmasını istiyorum.

sanırım bu şartlar altında çok şey istiyorum.
patlamak üzereyim uykum yok bi daha gündüz uyumayacağım. zaten bu gece üzerimde o kadar kötü bir enerji var ki hemen uyumak istiyorum. bugün herkesten nefret ediyorum.