bugün

kardeş oluşumu evlat oluşumun üzerinde tutuyorum. kardeşlerim için annemi babamı çiğnerim. buna bu gece karar verdim sözlük.
Sana bir merhaba deyip konuşmayı çok isterdim. Farkedemedim çok sonra farkettim ama o zaman da çekindim.
Şansın bir gün benden yana olacağına inanıyorum, çok geç olmadan.
hiç bir şey için geç değildir diye diye vaktin geçtiğini farkedeli çok oldu; fakat hala hiç bir şey için geç değildir diye her harekete geçmeye niyetlendiğimde geç olduğunu farkederek vazgeçiyorum. ama o zamanı bir gün yakalayacağım.
Biliyorum kapalı sana giden yollar.
Bir duvarı aşsam ardında bir büyük duvar, daha büyük bir duvar...
Her yıktığım duvarın molozları birikir ardımda...toz duman.
Zorla yıkılır duvarlar ancak zorla sevmek değil duvar...

Molozların altında kalmadı belki bedenim. Zorla sevmelerin altında kaldı ama...
...............

Hatrımı sordular karşı masadan
Yuvarlanıp gidiyoruz dedi cesedim
Yazdığı gibi can yücel'in...
Molozların altında kalmadı bedenim.

Yıkılan bir duvarı daha geçip sabaha karışacağım bir kaç saat sonra.
kalabalık bir topluluk içindeydi, başarısızdı. parası yoktu...
Beyaz mantolu adamın.

Rengi lacivert olmuştu...
Arabalar ve yaraticilari hakkinda cok sey biliyorum. Bu beni arabalarla duygusal bag kurmaya itiyor. Bir arkadasim arabalarima dokunmaya kalktiginda tecavuz oncesi gibi hissediyorum.
başımda şu an da dionysos şenlikleri düzenleniyor ve şenlikte herkes birbirini sikiyor bu durum da benim kafamı sikiyor, kafamın içi ahırdan farksız.
45 dakikadır kalkacağım diyip kalkamıyorum.
istirahat raporu alıp dinlenesim var ama o da sıkıntı. inşallah 6 ya kadar kalkabilirim yolsa geç kalacağım.
insan insana tutunamıyor demiş oğuz atay ama en çok insan insana tutunuyormuş.
Kafka da sanıyor ki, biz insan olarak uyanıyoruz.
Keşke “yaradılanı severim yaradandan ötürü” diyen yunus emre hazretlerini daha iyi anlayabilseydik...
Seri konuşabilir miyiz diyorum birbirimizin vaktini çalmamak adına, yedi yıl kadar sonra cevap veriyor. Teşekkür ederim ama öldüm ben o süre içerisinde.
Sıfıra sıfır, elde var sıfır.
ben korkağın biriyim.
insanlara olan inancımı yitirdim.
Her sakalliyi deden sanma. Sosyal iliskileri kavramada perde aralayan önemli bi söylem olsa gerek.
sanki her sey tüketilmis gibi dünyada.felsefe 20.yüzyılda varolusculuk akımıyla tıkanmıs siir 2.yenilerden sonra tekdüzelesmis siyaset platon'un filozof kral sisteminden sonra sacmalamıs futbol ersun yanal'ın fenerbahce'den gitmesiyle keyifsizlesmis gibi.sanki bunların ötesine varılamayacakmıs bir sonraki adımdaki yenilikler öğrenilemeyecek kesfedilemeyecekmis gibi.veya bana bunların verdiği hazzı değisecek olan değismeler veremeyecekmis gibi.dünya belli birkac haz üstüne kurulmusta bu hazları yalnızca ben edinmisim de hayatımın sonuna dek bu hazlarla yetinecekmisim gibi.bu durdurulmus zamanın iskencesi gözlerdeki kan gibi sanki.sanki sanki.
akabe hırsızdır, çalar.
Bugün herkes kafayı yemiş.
öyle hızlı geçti ki zaman anlayamadım. Hiç bitmeyecek sandım buna inandırmıştım kendimi. Şimdi kendi gerçeğimle baş başayım yalnız, umutsuz, öfkeli...
bu sözlüğün en tenha anlarına ben şahit oluyorum.
Hepinizden tiskiniyorum.
Ne söyliyim artık. Biri de susuşumdan anlasın ben anlatmaktan, anlanmamaktan yoruldum.
nedense ülkemde her insana kolayca sıfat takılabiliyo örneğin;bu kürt bu bu akpli bu çomar bu fenerli bu ateist bu adanalı bu eşcinsel bu serseri bu keko bu cahil bu köylü bu ülkücü bu devrimci ardı arkası gelmiyo nedense sürekli bi sıfatlandırma var yeni yeni şeylerde oluşuyo bazen nedense insanı insan gibi görmeyi beceremedik bir yaftalamadan vazgeçemedik kişileri düşündükleri eylemleri ne kadar yanlış veya doğru olsada bizim gibi düşünmüyo diye belli bi sınıfa koyduk bu sınıfları kendimizden uzak tuttuk hep öteledik kazanmak için değil bizim gibi olması için uğraştık neden böyleyiz.
Insan dönüp dolaşıp aynı noktada buluyor kendini.

Uçağım indi yarım saat önce, aradı, gelip alacağını söyledi onu bekliyorum. Hala seviyorum onu farkındayım bunun da. Yalnızca bazen affetmek kolay olmuyor.

Hanımcı yapıp köpek gibi süründürcem sjkdkdk.

#hanimcilikkazanacak !!