bugün

Her karışı zafer kokan bu toprakları çok seviyorum.
sinirden kafama kramp giriyor !
Bazı güzel fırsatların bu döneme denk gelmesi beni mahvediyor.
Senin kafan ne kadar güzel yaaa.
gecen yıl bu zamanlardı hamamönünde bir sahur yapmıştık . o günü bir an hatırlamak aynı hisleri tatmama sebep olur hala . kırgındım pas vermiyordum gönlümü almak için neler yapmıştın, yagsız kokusuz bir salata istemiştin benim için ki garson böyle tarifli sipariş ilk kez almıştır.şans bilekliğini de o gün almıştın umut olsun bize diye. attım ben onu tabii adanaya gitmeden ve o güzel tabloları .. eve gidip bi heyecanla asmıstın tasınırken de almamı sıkı sıkı tembihlemiştin .almadım ben onu tabii . sonrasında gün ışıyana kadar sarılıp sohbet etmiştik kocatepeye bakan penceremizin önüne koltugu çekip . aklımda kalan en güzel zamanlarımızdan biriydi bidaha sakın demiştin sakın uzaklaşma benden, aklımı yitiriyorum.bundan sonra her şeyi konuşabileceğiz tartışmadan .pehh ondan sonra bikaç ay tatlı zamanlarımızın ardından yineledi her şey kendini . bugün oraya gitmişsin her şeyi haber verme alışkanlığına son veremedin hala .ya da acıtmayı seviyorsun canımı ,aktaryorsun tüm hislerini , cevapşar bekliosun.tam dort aydır bir kelime duymadın benden ama hala dolaylı yollardan gözüme gözüme sokuyorsun her yaptıgını .bugun de beni düşündün bugun de pişmansın bugun de anılarımızı yad ettin anladık..
kaybetmekten hiç korkmadın , cezalar vermekten hiç geri durmadın, bugun yasamaktan zorlandığım ne varsa acısının sebebisin.
yatagımı sen kurdun tam üç gün gezdik istanbul yolundaki magazaları bunu almak için cok iyi bişe almıştık belim agrıyor diye sonra da evimize götürecektik sen götürelim dmeiştin ben nereye koyacaz ben istemiorum demiştim , sonra esyalarımı sen tasıdın .ne çok begenmiştim seni o gün .hemanmiydin bana o gün batman miydin bilemedim ama kahramandın işte . oyleydin .ben kaybolurdum sen bulurdun. hayatımın kolaylaştırıcısı olmuş oldugun da dogru. sonra arabanın bitarafını hep sokak dar diye kaldırımın üstüne çıkarırdın bu da beni güldürürdü.ben eğleniyorum diye arabanın içinde kalır beklerdin. gelirken hep ıvır zıvır alman beni deli ederdi jelibonmul bilmemneymiş , sevmiyordum ki öyle şeyleri ben . dış kapıyı açmam ile asansörün sesini beklerdim .ah ne çok özlerdim. bir kere heyecansız geçmemiştir o ara.sonra da zıplardım işte kucagına . saklı gizli görüşmelerimizi özledim. sonra ne çok kucakta tasıtırdım kendimi.sen dersteyken büroda seni bekliosam sen alıp pufa kadar tasırdın dinlenmem için bir de üstümü örterdin doğum günüm için alınmış tatlı bir örtü ile.
bunca şeyin yasadıklarımızın sadece güzel kısmı olması ne acı. bu gece kötü kısımları düşünmekle birlikte yazmayacagm .ama her bir anıma işleyip deli gibi bir aşkla sevip bir yandan da beni tüm anılarımla ve hayal kırıklıklarımla başbaşa bırakmanın affedemiyorum. heveslerimi kırarak beni yıldırarak kapanıp kapanmayacagı belirsiz yaralar acarak senden vazgecmeme neden oluşunu affedemiyorum. üstüne şuan yaptıgın onca iletişim çabası onca acı çekiyor pozları ve hakkımdaki güzel söylemlerini umursayamıyorum. nasıl olsa bitmez bu ilişki rahatlığıyla yaptıkların bugün ayagına fena dolaşıyor . aşk güzel şey ama bu beni çok yordu yıprattı ,sarstı ama bi okadar kendime de getirdi. daha iyi tanıyorum kendimi , daha çok biliorum isteklerimi , dah açok güveniyorum kalbime de fikirlerime de .
o halde diyelim ki ..

al getir ilk sevgiliyi beşiktaştan ,
yaşamak istiyorum gençliğimi yeni baştan.
keşke özgüvensiz bir salak olmasaydım.
Bandırmayı özledim gitsekte iki deniz koklasak .
keske gelse artik o kimse.
yeter ya yolda hamile kadın ve eşini el ele tutusmuş yuruyus yaparken gorunce kıskanclık krizine giriyorum.
göçük içindeyim.
Şarkı. keşke sesim güzel olsaydı da şöyle bir şarkı patlatabilseydim. Yine patlatırım da etrafımdakilere yazık.
şu an idare eder durumdayım
teoman dinliyor hava alıyorum. yarın pazar olduğu için seviniyorum. müzik dinliyor olabildiğim için seviniyorum.
sadece sen.
Çok yorgunum.
Bir şeyler yapmak istiyorum, yine yeniden berbat ederim diye korkuyorum, cesaret yok bir kere düşünce bin kere kalkmam gerekiyor, hiç memnun değilim kendimden, ama ağlayıp zırlamaktan başka bir şey yapmıyorum bu daha da soğutuyor, kısır döngüdeyim.
gereksiz bir huzur ve mutluluk var. hep böyle olsun sözlük iyi hissettiriyor insana kendini.
halam artık halam gibi değil. sanırım ona karşı hiçbir şey hissetmiyorum artık sevgiye dair. bir insanı eşi tarafından aldatılmak bu kadar değiştirir mi? nasıl bu kadar boşverebiliyor hayatı? anlam veremiyorum ve bu tepkisi bana çok fazla geliyor. ben olsaydım böyle yapmazdım diyorum ama kim bilir .
Söyleyecek bir şeyim bile kalmadı.
adam ankarada yaşıyor ve bir haftalığına istanbula geldi. bir kere görüşebildik ya bir kere. yarın da görüşeceğiz gerçi ama neymiş efendim başkasına söz vermiş sözünü tutması lazımmış. ulan ben senin sevgilinim be bir daha ne zaman görüşeceğiz belli değil. ben senin için neleri feda etmişim sen benimle görüşmekten acizsin. bu nankörlük değil de nedir? hayır biliyorum kıskanıyor, değer veriyor. açık sözlü çünkü dalavere dümeni yok. ama ben seni kırmamak için bir dediğini iki etmezken senin bu rahatlığın ne? neyse ben içimdekileri buraya dökersem uzun hikaye olacak bunların hepsini yarın ona söyleyeceğim.
elimde duran fotoğrafın,
baktım inan tanıyamadım...
şu utangaçlığı ve asosyallığı yenmeliyim ama nasıl ?
Biliyor musun sözlük, müthiş bir duygu yaşayıp da anlatamamak nedir biliyor musun?

Öyle bir yerdeydim ki ben, dünyadaki tüm güzel duyguları en dorukta yaşadım. Normal hayata döndüğümde o kadar boşluktaydım ki ne yapacağımı bilemedim.

Nereydi burası , neden buradaydım , beni kim oradan çekip aldı?

Birçok kez paylaşmak istedim yaşadığım duyguları , ama insanların bana görmemiş gibi davranmalarından çekindim.

Şunu anlamadılar ki zaten hiç görmemiştim.

Coşkuyla bağırmak istedim. Mutluluğumu paylaşmak istedim. Ne kadar harika bir yerdi orası. Ne kadar anlamlıydı yaşamak orada. Hiç Anlatamadım . sesimi çıkartamadım. Şimdi içimde derinlerde bir yerde açılmayı bekleyen bir kutu var. Umarım açacak bir insan da gelir en yakın zamanda.

(bkz: mescidil haram)
Çok yorgunum; sensiz aşktan, sensiz baştan başlamaya.
Fark ettim ki söylemek istediğim hiçbir şeyim yok. Anlat deseler anlatacak derdim yok.dertsizlik sen ne yaman dertmişsin meğer.
1.5 Adana yanına da acılı şalgam.
Dün gece bir kez daha kadınlardan ve evlilikten nefret etmemi gerektiren bir mevzuya daha şahit oldum sözlük. Harbiden de insanlar hep sudan sebeplerden dolayı kavga çıkarıyorlar. Ya arkadaş, adam tek başına kendi evinde kalsa ne olur, gidip nişanlısının evinde kalsa ne olur? Neymiş efendim adamın nişanlısı çok hassasmış. Eve gitmezse eğer üzülür iç ateşi geçirirmiş. Burnu kanarmış. Ya arkadaş sırf bu yüzden bir insan üzülür mü? Sözüm ona bizimki de çok kılıbıkmış yani. Yüzüne de söyledim, zira dost acı söyler derler.