bugün

(bkz: Babalar ve oğulları)
Kusura bakmazsa yüzyıllık yalnızlık. Muhtemelen kücüktüm anlayamadım cok ama o da hic yardımcı olmadı sağolsun.
Kur'an ı kerim. Şayet beğenseydim ve yazarının allah olduğuna inansaydım müslüman olarak hayatıma devam ederdim.
Nietzsche - putların alacakaranlığı. 80. Sayfalardayken yarım bıraktım. Beğenmememin nedeni kuşkusuz türkçeye çevrilirken sözcüklerin asıl anlamından uzaklaşmasıydı. Bu durumu kurtarmak için Çok fazla dipnot koymuş çevirmen ancak bu da boğuyordu. Belki yanlış zamanda okudum diye hala saklıyorum kendisini.
sinekli bakkal - halide edip adıvar
Basmane garından beş liraya aldığım romanların hepsi*
Pişmanım.
Farabi mutluluğun kazanılması. Mutlu değilim sanırkm *
Küçük Şeylerin tanrısı..
Hint bi yazarın kitabı ,kitabı yine de bitirdim ama hayatım da bu kadar sıkıcı bi kitap ile karşılaşmadım.
virginia woolf - kendine ait bir oda.
soğuk kahve.

hediye diye okumuştum rezalet ötesiydi.
(bkz: ferrarisini satan bilge)
Ana. Başladığım her kitabı bitirmeye çalışırım ama bu kitabı tamamlamaya gücüm yetmedi.
Benden kaynaklıdır o diye düşünüyorum nedense.
frans kafka'nın dönüşümü. böyle bir sıkıcı kitap yok.
Kabirde ilk gece 1-2. Çok merak ederek başladım ama beğenmemek değil de bana yetersiz kaldı gibi geldi.kurgu gibi. Hâlâ ilgi duyduğum bir alan. Bu konuda önerisi olan yazarlardan yardım alabilirim!
beğenmediğim kitabı okumam. sonra ben ne okudum deyip bunalıma giriyorum.
Gönül Yakınlıkları kitabıdır.
Ölü canlar.
şu 16 17 yaşındaki çocukların çıkardığı aşk kitaplarını beğenmiyorum.
tamam yazsınlar saygım sonsuz fakat yeni nesilin bu kitapları okuyup kemal tahir, yaşar kemal, orhan kemal, ilber ortaylı gibi büyük türk yazarlarını; tolstoy, gogol , hugo, dostoyevski gibi büyük dünya edebiyatindan yazarları aşağılamaları da kaldirilacak gibi değil.
Hepsidir efendim. Nedense sevmiyorum okumayı.
Mavi saçlı kız
Beyoğlu'nun en güzel abisi
Kürk mantolu Madonna
Fahrenheit 451
Od.
nietzche -böyle buyurdu zerdüşt çok methini duyduğum nietzche nin okumaya uğraşıp başında bıraktığım kitaptır.
Kahraman tazeoğlunun ergenlere hitap eden kitaplarıdır.
Yüreğim seni çok sevdi
Roman değil seyahatname anasını satiyim.
(bkz: kuran)