bugün

tarkan'dan esinlendim

başkası olma..
(bkz: kumral ada mavi tuna)
kara kürtümsü bir tarzımın olmasıdır malesef. ama adım melek değil onu ben uydurdum. *
adım direk kimliğimi yansıtıyor abi her halı saha maçında sakatlanır mı bi insan . ben karşı tarafın taksisiyim.
adımın ılgın olması ve kırmızıya olan aşkımdır bunun temeli. "kız ılgın gel buraya" cümlesindeki anlam da cıkıyor tabii okuyunca. kızılımsı, ılgınımsı, kızsal bir şey olmalıydı. bana has olmalıydı. kızılgınca oldu.
tamamen savrukluğun bir eseri. neden yaptım bende bilmiyorum.
babannem küçükken bana bu hikayeyi anlatırdı,uzun süre babannem baktı bana ve ben bu hikaye ile o evde tam yedi yıl geçirdim.masalın adı çıbılı çıttan'dı ve benim artık ailedeki lakabım da babannem sayasinde buydu,doğrusu ailede kim biraz zekice davransa ona hemen çıbılı çıttan denilirdi.
ben kısaca çocukluğumun masal kahramanını oynuyorum...
kısadır.

nihilist o zaman niçe'yi yeni tanımış okuyor falan. neyse zerdüşt'ü okuyor. sonra ahlakın soy kütüğü üstüne vs. derken bir gün insanca pek insanca' yı okuyor. içsel bir aydınlanma yaşdığını sanıyor ( ki atıyorum bu kısmı analtım edebi olsun diye.) bir daha okuyor zerdüşt'ü. nihilistlerden o anda o kadar nefret ediyorki üst insan ideasının önündeki set oldukalrı için ironik olsun diye bu nicki alıyor. sonra büyüyor başka nicklerde alıyor tabi.

neyse öyle işte...
ismimi tersten yazdım panpa.
Nickiüstünde kocaburun.
Koklayarak aradığım entryi bulabiliyorum.
(#8523649)
yazsam roman olmaz ama anlatacaklarım vardır elbet. du bakalım bi gün bahsedicem*.
hediye bu hayat bana ve ben hayata hediyeyim aslında.
koli basili'nin evrim geçirmiş halidir.
(bkz: koli basili)
(bkz: charles carmichael)
Foruma degil sozluge uye oluyoruz artistik bir isim alalim diye dusundum,bu cikti
ismimin ingilizce anlamı.
trabzonlu bhir arkadaşımın dedesinin, arkadaşıma ettiği küfürdür. küfürün asıl anlamı "siki bitlkidir".
köpeğimin adıdır .
çok saçma bir şekilde aceleye gelmişti. değiştirmek mümkün olsaydı keşke....
çocukluğuma dayalı bir hikaye olduğu aşikardır. fakat ilk istediğim nick olsaydı keşke. *
isp. sosyalist.
yazar olmadan kendinize nick bulma sırasında başınızdan geçenlerdir.

bir yandan sözlükte yazar olmak bir yandan tanıdıklarım tarafından bulunmamak istiyordum. kimsenin benden beklemeyeceği bir nick olmalıydı bu ve sonunda o ilham gelmişti.
(bkz: konumankeni)
(bkz: muratti rosso)
düşündüm, düşündüm... hem ironik olmalı, hem düşündürmeli, hemde ironiden anlamayanların bana küfür etmesini sağlamalı. işte buldum! (bkz: feysbukcu)
detayı yok, net. muzaffer. saylon muzaffer.