bugün

Keşke parmak uçları donan insanlara bir hale çare bulunsa.

ofiste bir başına, kocaman bir camı yerle bir olmuş ve hala yenisi takılmamış bir durumda yazıyorsam bu satırları vebali kimedir bilemedim.

-abi beni dövdüler dediğimde hanginiz beni pezevenklerin elinden kurtardı sdkfjskldgfkdjgkdfgj

şaka lan şak! donuyorum diye yazıyorum. hani yazarsam ellerim harekete geçer, hareket halinde olduğundan işleyen demir pas tutmaz kıvamında eyyorluyorum an itibari ile.

evet sayın dinleyenler! ofisinde tek başına mesai kalan z.a (30) nasıl tecavüze uğrayıp katledildi, gelişmeler az sonraaaaaaaaa!

şok şok şok! aman tanrım didim! donuyor olmalıyım sjdhfjdfhgkjfg *

şaka şaka! az işim kaldı eve gitcem sözlük. sonra güzel bir duş alıp en huzur bulduğum yatağıma tak diye fırlatacağım kendimi.

sevgi, saygı herkese.
29yasinda tas gibi bakan var isvecte,22yasinda general hatun var biz hala oturup okulun kantininde cay icelim.
gelirken bim de sekiz tl ye mp3 çalar gördüm alacaktım be ama bitmiş... girdim sordum yeminle bence bim güzel bazen
çok yalnızım, mutsuzum ve kendimi hiç iyi hissetmiyorum. sanırım depresyona girdim sözlük.

işin kötü yanı, içimi dökebileceğim bir tek allahın kulu yok yanımda.
bindim bir alamete gidiyorum anasınınkine , hayatım yalan oldu sözlük ama herşeyi para için yapıyorum hehe.
eksi sozluğe kaydoldum. hiç samimi değiler.
Bir kez daha, yarın istifa etmek niyetiyle günü bitiriyorum.
Anladım ki depresyon bir yaşam biçimi.
çok fena aşık oldum sözlük öyle böyle değil. yani kime baksam onu görüyorum. ipi tuttuk anlayacağın.
bazen öyle sorular soruyorsunuz ki salağa yattığınız çok belli oluyor yapmayın böyle dışarıdan çok kötü görünüyorsunuz.
allah'tan korkmasam ve geride bırakacaklarımın üzülmeyeceğini bilsem, intihar etmeyi düşünebilirim.
- bazen sadece çay içip kitap okumak istiyorum.
- bir gün uzaklara gidip izimi kaybettireceğim.
- fenerbahçe fanatiklerini sevmiyorum.
- gezi olayları yüzünden fenerbahçe ve beşiktaş' ın alkışlanıp galatasaray' ın geri plana ittirilmeye çalışılmasını yanlış buluyorum. orada sadece fenerbahçeli ve beşiktaşlılar yoktu.
- konuşmaktan çok dinlemeyi seviyorum.
belgesellerde aslanların antilopları yemelerinden büyük keyif alıyorum. Ben de böyle bir insanım.
cem Garipoğlu ölmedi.
Uyumaya korkuyorum.
Biri var surekli benden biseyler istiyo biktim artik kiramiyorum da neyse yine yapcam galiba.
.............................
bugün öcalan'ın kitaplarını okuduğumu söyleyince dışlandım.

lan hoşlandığım kız "tcık tcık tcık" yaptı. aaay ay.

o da bi insan ve onun da fikirleri var. bence en azından düşmanını tanımak için her vatandaş okumalı.

hoşlandığım kız demişken, "geçen gün gelmediğinde şunlar şunlar dağıtıldı." diye bilgi verdim. "yine mi yaa?" falan dedi. oğlum şok oldum lan hiç zarif değil. en azından bi teşekkür falan edeydin. neyse.

zaten kız beni vatan haini zannediyo.

umutsuz.

aaah ah.
o zamanlar ülkeye internet yeni yeni girmiş tabi, benimde o dönem aşık olduğum hatun drew barrymore. internet cafeye gittim drew'e ait ne kadar site varsa mail attım çat pat bir ingilizceyle beni arasın diyede ev numarasını verdim. 1-2 hafta sonra evdeyken telefon çaldı annem açtı buda kim türkçe konuşur insan diyip kapatmak üzereyken fırladığım gibi aldım telefonu elinden. hello dedim karşımdaki hatında hi how are you diyince kesin drew barrymore dedim. hi drew fine thx and you dedim oda karşılık verip konuşmaya başladı tabi ben bi bok bilmediğimden yarım yamalak şekilde hee, ı go to the cinema you film diyebildim ode güldü okey see you dedi kapadı. dahada aramadı zaten.
4 sene önce bi iliskim vardi cok sevmisdim cok evli mini minnacik bebegi var sozluk allahim benim omrumden alsin o bebege kat kat versn elleri ayaklari pamuk gbi gozleri ayni babasi.az once gecmise gittim sozluk o dakikalara o ana film gibi.cok utandim kendimden aklima geldigi dusundugum icin.beni asla unutamayacaksn dedi sanirim hakli.
You find him finally after waiting so long, sadly can't have him. It hurts.
Bazen kendimi taniyamiyorum, yarin gonlunu almam gereken biri var zerre icimden gelmiyor.
insanlar neden yalnizdir?
Neden kendini kapatarak yalniz kalmayi tercih eder?
Neden doya doya yasamak varken kendini kapatir?
Neden insanlar sevgiyi arar?
Neden insanlar sevgiyi ister?
Neden ilgi ister ?
Neden bir dert ortagi ister?
insan kendi kendine yetemez mi ki ?

Bu sorularin aslinda birden cok cevabi var.
Kisiden kisiye degisen,
Kisilige gore degisen,
Dusunceye gore degisen,
Yasam tarzina gore degisen.

Up uzun bir liste var insanin onunde,
Kendi hayatini,
Baskalarinin hayatini,
Sevdiklerinin hayatini degistirmek icin.

Ama kafalarindaki bir dusuncede bunlari yapacak guclerinin olmamasidir. Her zaman birseyleri beklemekle gecer omurleri. Oyle bir an gelir ki, intihar etmeyi dusunurler.

intihar etmek bir cozum yolumudur peki?
Degersiz gibi gorundugun bu hayatta,
Kimsenin umurunda olmadigin,
Sevilmedigin,
Sevmedigin.

Bunlardan oncesi ise goz yasi,
Dusunmek,
Dusunmek,
Daha fazla dusunmek.

Eline telefonu aldigin zaman en son ne zaman guzel bir mesaj aldigini hatirlar mi yalniz insan ?
Ya da en son hangi arkadasinin aradiginin?
En son hangi konusmayi gecirdinin?
Rehberimde hep belirli aramalar vardir,
Annesi ve babasi.

Yasam cok uzun gozukse bile aslinda cok kisa oldugunu hic dusundun mu? Hangi yasini animsiyorsun dusundun mu?
8 yasini,
10 yasini,
15 yasini,
18 yasini,
20 yasini,
Daha fazlasini yada?

Hepsinde birer kesit, hepsinde birer parca vardir..
Cogu ya cok mutlu oldugun yada mutsuz oldugun anlardir..
Yalniz insan neden mutsuz anlarini surekli hatirlar ki..

Yasamak,
Yasamini surdurmek,
Yasamak icin birseyler yapmak,
Hepsi yasamak icindir aslinda.

iki damla gozyasi bazen rahatlatir,
Bazen kafayi oynattir.

Ama arkani her dondugunde,
Her eskiye baktiginda,
Aslinda tek birsey dikkatini ceker;
"Benim cocuklugum cok guzelmis"

Keske cocuk olup, sorumlulugumuzun olmadigi gunlere geri donsek. Cizgi film izlesek, tatli yesek, annemizin kucaginda uyusak, kafamizi sevdirip yanaklarimizdan optursek ne guzel olmaz mi ?
beynim aciyor.
Bugn yeni tanistigim kizla hayatmda ilk defa sıtarbaksa gittim sozluk. Cok havali bi yer sanmistim. Evet oyleymis hakkaten.