bugün

melankoliyi seviyorum ve bu yönümden hiç hoşnut değilim. yıllarca dert dedektörü gibi davranıp gereksiz hüzünlere o kadar kaptırmışım ki kendimi mizahi yönden geliştirememişim kendimi hiç. hatta ortamda sürekli espri patlatan, gamsız, neşeli insanlara tahammül edemediğimi farkettim. müziğin, yazı yazmanın ya da hayal kurmanın gerekliliğini ve en ufak eksikliğini hayatımda hisseden ben komedinin eksikliğini hiç hissetmemişim, hiç gerek duymamışım hayatımda, yeni farkediyorum. bu yüzden galiba ortamda jetonu geç düşen de ben olurum çoğunlukla. kendimi sıkıcı buluyorum. artık bu konuda birşeyler yapma gereği duyuyorum.
her geleni yok sayıp, darlanmaksa benim tarzım.
her gelene hırlayıp, harlamaksa farzım.
her gidenin ardından, ahlanmaksa arzım.
belki de bana benim gibi bir ahmak lazım.
958475. kez okulu bırakmayı düşünüyorum. bölümümü seviyorum ama dayanamıyorum bu ikiyüzlü insanlara ve onların aptal rekabetlerine. bayramda eve gideceğim ve sanırım bidaha dönmeyeceğim buraya...
Birinin severek aldığım her hangi bir şeyi begenip iltifat etmesi, bana iltifat etmesinden daha çok hoşuma gidiyor.
Bence bizi direk öldürsünler amk!Her gün biber gazi her gün plastik mermi her gün molotof her gün boykot.okulda öğrencisi velisi disarda polisi halki olayi! Ne bok yemek için burdayim ne için ne!? Okula çocuk mu geliyor doğru dürüst! Bir şeyler öğrenmek isteyeni mi var! Tukurdugumun siyasetinin okulda ne isi var ne!?
Her şeyden nefret ediyorum.elim ayagim tutmuyor sözlük.annemler olaylar cikmis dediğinde merak etmesinler diye yok ya her şey normal demekten yoruldum artik.biber gazindan molotoftan olaylardan tüm bu olanları normalmis gibi karşılamaya calismaktan yoruldum.defterine apo PKK yazan çocuklara türk olduğum için onlarin düşman olmadigimi anlatmaya calismaktan Yoruldum. 2 senedir carpim tablosunu bile ogretememekten Yoruldum velilerin sinir basmasından Yoruldum silah seslerinden Yoruldum.canim basima yük artik anasini satayim ya.allahim nolur sen dayanma gücü ver tüm bu olana bitene!
Hayat zor, insanlar kötü, çimenler yeşil, dünya yuvarlak, kediler samimiyetsiz ve köpekler süper hayvanlar.
sevgili ayse arkadaşların umarım senin için orusbu değil mi o dediğimi sana anlatmamistir. zira yanlışlıkla oldu yani.
(bkz: ooo gaf alırım bi dal)
hayat birinden soğur soğumaz başkasını düşünecek kadar garip.
hastayım ama iyileşiyorum.
günlük tek yaptığım spor, apartman merdivenlerini çıkmak.
masraf olmasın diye asansör yaptırmayan müteahhit;
teşekkür ederim.
ben bir espri, komiklik makinesi değilim. evet değilim itirafım bu. *

bir anda şimşek çakıyor ve espriyi yapıştırıyorum. üstünden espri yaptığım kişi kırılır mı veya bana kızar mı diye düşünmeksizin hemde.
genelde iyi sonuç verdi. bu sayede arkadaş çevremde hazırcevap, esprili, komik biri olarak tanınıyorum. ama değilim. öyle bir anda esiyor. ühü...
son zamanlarda gülüp eğlendiğim tek yer bilgisayarın karşısı.
asosyalliğe yeniden merhaba.
Herkes aykiri seyler dusunuyor da yok oyle olur mu aa diyerek geriye itiyor aklindakileri. Cok ciddi ve akilciyiz ya Boyle de olmak icin cabalarken farkediyoruz aslinda farkli biseyler var ama. Sst kimse duymasin.
(bkz: telefona karşı cinsten gelen son mesaj)

görsel
Gidenleri geri getirme tuşu olsa tek kisiyi getirttirirdim.

Ozur dilerim.

Ama sen de az kasarlik yapmadin kabul et.
kız arkadaşım hamile ve ne yapacağımı bilmiyorum.
insani en çok yakınları üzüyor be sözlük..
kafamda öyle saçma senaryolar dönüyor ki biri duysa delirdiğimi düşünür. evet, yine her zamanki gibi saçma ayrıntılar üzerinden onlarca senaryo oluşuyor kafamda. gerçek olmadığını bilmek daha da kötü. saçma olsun, imkansız gibi görünsün ama gerçek olsun istiyorum; olmuyor, olmuyor. umut denen meret bir yandan hayata bağlarken diğer yandan aklını ele geçiriyor insanın, tıpkı uyuşturucu gibi. yok ben almayayım da diyemiyorsun, desen de farketmiyor. istemesen de, gerçekçi düşünmek istesen de ele geçiriyor aklını. hayalle gerçek arasında savrulup duruyorsun çaresizce.
şu an tam 10.mandalinami yiyorum, hooohh ne yedik be.
resim yapabilmeyi cok isterdim, belki de bundandir fotoğraflara ilgim, merakim.
zaman hızlı geçiyo biliyon mu, insan böyle dalıyo. sonra bi bakmışın kaç dakka olmuş.
Her gece yataga yarin sabaha uyanmak istemiyorum diye yatip,her sabaha yine mi sabah oldu amk diye uyaniyorum,cesaret benden baska kimsede bu kadar yoktur ama niye intihar edemiyorum.sanirim hala bi umut var icimde ve o umut ölsun istiyorum.
aklima geldi de gece gece slowturk,joy falan dinlemeyin adami aşik ediyor falan.
üst komşuyu öldürmek istiyorum. defolsun gitsin istiyorum. yaptıklarının fitil fitil burnundan gelmesini istiyorum.
Alttaki komşunun beni öldürmek istediğini biliyorum.
Ama sırf o gıcık olsun diye yapmaya devam edeceğim.
Hırsından çatlasın.*