bugün

Süpersonik bir köpeğim var sözlük. dün itibariyle kız arkadaşım ile ayrılık kararı aldık. hali hazırda zaten 2 katına çıkardığım sigarayı bir ikiye daha katlamış bulunmaktayım. oturmuşum öyle, salak salak takılıyorum, etrafa bakıyorum. uzun süren bir alışkanlığın sonucu afallıyor işte insan. moral falan yok tabi. bu süpersonik hayvan bu salak halime son vermek için başlıyor kuyruğunu kovalamaya.
baktı sadece öyle saf saf bakıyorum, yerde duran çorabı aldı geldi kucağıma koydu. oyun istiyor şerefsiz, ulan daha da hüzünlendim. baktı oyun havamda da değilim, çorabı bir attım, iki attım falan ama isteksiz bir tavrım var, kucağıma yattı göbeğini döndü, okşamamı istiyor.
bu köpek halbuki günlerdir yemek yemiyor, oyun oynamıyor, uyuyordu bütün gün. isteksiz isteksiz çişe çıkıyoruz, isteksiz isteksiz sokaklarda geziyorduk. baktı moralim bozuk hemen canlandı yavşak.

görsel şöyle de mumuşunu serip keyif yapıyor işte.
uzun zamandan sonra çok bi entry giresim gelmişti.
sözlük boş, hevesim kaçtı.
ı ıh sevmedim ben böyle bayramı.
Sevdiğim kızın vatsap durumunda bisey yaziyodu net den baktım türkçe rap çıktı. Bende fırsatı kaçırmadim rap a basladim önceden de dinliyodum ama bırakmıştım şimfi daha cok baglandım rap a kızla sohbet kuruyorum.
bu sefer ailecek çekildiği resimi koymuş. dua dua yakarmam için tahrik ediyorsun. nerden çıktı karşıma ya.
Yarın öleceğimi bilsem bugün ne yapmak isterdim bilmiyorum.
http://video.uludagsozluk...v/marina-abramovic-77191/

insan doğar, yaşar ve ölür bilmeyen yok ama yaşamak kısmı biraz düşündürücü. mesela bu kadın iliklerine kadar yaşayanlardan. beyninin yüzde kaçını kullandığından ziyade, ömrünün yüzde kaçını dolu dolu yaşadığını düşünmeye sevk ediyo insanı. ilgi duyan; marina abramovic diye aratıp onun müthiş dünyasında tanık koltuğuna oturabilir, ben sadece bu videoyu açıklicam.

marina ve ulay, 20 yıla yakın süre birlikte yaşayıp eşsiz performanslara imza atmış iki sanatçı. birbirlerine saçlarından bağlanmak, sesleri kısılıp boğazlarından kan gelene kadar birbirlerine bağırmak ve çırılçıplak soyunarak bir kişinin zor geçeceği boşlukta yüz yüze durup insanların ikisine de sürtünerek aralarından geçmesini konu alan ilginç performanslar ve daha niceleri. son olarak çin seddinin iki ucundan birbirlerine doğru yürüyüp ortada buluşuyolar ve bundan sonra ayrılıyolar. ruhsal yolculuk sebepli dense de tam nedenini bilmiyorum. ayrıldıktan sonra marina zor bi dönemden geçse de performanslarına tek başına devam ediyo ve 2010 yılında videodaki performansı yapıyo. masada karşısına oturan insanlarla 1 dakika konuşmadan sadece bakışarak duygu iletişimi amaçlı bir performans. ve sürpriz olarak yıllardır görmediği ulay'ı bi anda karşısında görüyo, işte o an bana samimiyetin resmini çizer misin abidin dense bu çizilirdi. videoyu izlerken sanki marinayı yıllardır görmeyen benmişim gibi tüm duyguları; pişmanlık, yalnızlık, vazgeçiş, özlem ne varsa içimde hissettim.

o kadar yanlış yaşıyoruz ki, en doğal en insani hisleri bile hak etmediğimizi düşünüyorum bazen. bu insanların yanında özledim demeye utanırım ben. kadın resmen ilikleriyle özlemiş.
Çok korkuyorum çok..
zayıf, şişman, uzun, kısa, genç ve hatta yaşlı.
hiçbiri sana benzemiyordu...
pencereden süzülen rüzgarın saçlarını dalgalandırdığı gibi dalgalanmıyordu hiçbirinin saçları.
kadınlar nasıl kokar senden sonra anladım, sen masumluk kokuyordun.
ihanet nasıl olur senden sonra anladım, ben masumdum seninleyken.
kalp nasıl taşlaşır, insan nasıl büyür, saçlar nasıl beyazlar, sigara neden huzur verir, alkol neden yetmez, hayat neden olmasa da olur denilen insanlarla doludur olmazsa olmaz dediklerimiz birer birer giderken...
ne bileyim be, kartanem diye severdm seni. pespembeydi hayaller, bembeyazdı umutlar, kapkaraydı gözlerin...
herkese aynı palavrayı atıyorum şimdi "erkek karşısında güçlü kadın ister"
içten içe öyle gülüyorum ki kendime bunu derken...
hiç olmamış ve muhtemelen hiç olmayacak hayallerimdin sen benim..
hiç olmamış ve muhtemelen hiç olmayacak bir hayatı sürecektik birlikte.
insan neden yazı yazarken ağlar senden sonra anladım.
neden yazılan her satır her kelime her cümle var olana değil aslında yitirilenedir senden sonra yaza yaza öğrendim.
karşımdaki insana söylediğim her güzel şey seni anımsatan parçasına söylenmiş... ben de sonradan farkettim böyle olduğunu.
sen sınava hazırlanırdın, soru çözerdin.
ben seni izlerdim, seni çizerdim defterime, seni çözerdim aklımda.
nasıl olur ya derdim kendi kendime, bir insanın bakışı nasıl bu kadar farklı olur?
bir çift göz neden sana dönmeyince moral bozar?
senden sonra her defasında birini kaybettiğimde seni bir daha kaybettim. her birisini bulduğumda sana bir daha aşık oldum.
ben seni hiç aldatmadım, senden hiç ayrılmadım, seni hiç bırakmadım.
tuttum sözümü.
hepsi sendin, herkeste biraz sen vardı.
ama hiçbirinin karşısındaki ben değildim. sen tanıdın şimdiye kadar bi tek beni. sen dokundun ruhuma. güvendim girmediğin oda kalmadı kalbimde işlemediğin düşünce kalmadı beynimde sonra
giderken beni de götürdün...
Patlamış olay, fakat hala bülent arıç, ne saçmaladı, yine bize neremizden salladı merak etmekteyim. Okumuyorum bile artık.
Vajina diyip noktalayayım bari..
kızlar size yalan söyledim. yarın anlattığım yere gitmiyorum. ama söylemek zorunda kaldım.
geçtiğimiz cuma günü memlekette ancak fıkralarda olur diye düşündüğüm hiç olmadı karadenizde olur onda da şaşırmam dediğim olay bizim köyde oldu sözlük. cuma namazı ile defin edilecek olan cenazeyi morgda unutmuşlar. köy camiisinde kılınan cenaza namazı ardından tabutu mezarlığa götürüyorlar dua okuyorlar tam cenazeyi gömecekler tabutu açıyorlar ki cenaze yok ortada. aile cenazeyi morgdan almayı unutmuş. bir haftadır aklıma geldikçe gülüyorum.
olum çok yanlızım lan. bütün gün evden çıkmadım. bayram gelmiş neyime yani. ramazan ayıda bitti aldım efes extraları youtube den açtım arabeski içiyorum. onu bile yanlız yapıyorum. hay ben böyle hayatımın amk.
güzin abla gibin oldum yeminle. gönül işlerinden sorumlu arkadaş mı seçmişler beni anlamadım. kardeşim kendi sıkıntılarımı çözemiyorum kelin ilacı olsa kendi başına sürer bana niye akıl sorarsın anlamadım ki.
büyük konuşmayacağım sözlük, "asla" dediği şeyleri baştan yaşayabiliyor insan.
Dişim ağrıyooooorrr sözlük saat 3 e geliyor hala uyuyamadim:/ aglayacammm
sozlukte fazlasiyla yeniyim. hatta daha caylak sifati bile kalkmadi. (sifatini siktigim) su an durumumla heralde en com bu basliga ait hissettim kendimi. kafayi yemek uzereyim. evet kafayi yemek uzereyim. gunlerdir ne ugrastigim muzik dali olan rap icin ne de blog sayfam icin bi bok yazmadim. yazmadikca karalamadikca daraliyorum sanki. o kadar cok yazma istegi varken ne elime kagit kalem aliyorum ne de klavyenin basina oturabiliyorum. bu durumsa beni fazlasiyla yipratmaya basladi. sevgilimi ise anlayamiyorum. bayram tatili icin bi haftaligina ayrildik ki daha bu sabah 5inci gun olucak. ayrildik derken sadece farkli sehirlerdeyiz. anlamadigim bir sekilde tavirlari degisti konus bisi varsa diyorum yok diyor. kendisi burda yazar. ozeli oldugu icin kullanici adini bile istemedim kendisi soyledi. itiraflarini okurken bi itirafina denk geldim. oyle abartili bir sey yok ama duzgun biriyle karsilasamamktan sikayet edip durmus. kimseyi zorla tutmuyorum belkide yanlis anladim bilmiyorum . kimsenin ne dusundugunu hislerim kuvvetli olsada anlayamam gelin yuzume soyleyin yeter amk. eger bir gun cildirmaya baslarsam kendimi kaybedersem yazamadigim icin olacaktir bundan emin olun. buraya yazmak falan degil bildigin sarki veya normal deneme yazilarimi yazmaya baslayamazsam cildiricam. belki de biraz cildirmisimdir bilmiyorum.
küçükken misafirlerin yediği yemeği içtiği bardağı filan sayardım. sonra onlara misafirliğe gittiğimde onlar ne kadr yediyse bende o kadar yerdim.
henüz uyandım. sağlığı yerinde değil, hazır kalkmışken sağlığına acilen kavuşması içinde dua edeyim. sabrederse inşallah derecesi artıyor. neyse yataktan kalkayım ben.
sol framedeki kalitesiz başlıklardan sonra yazarlara olan hissiyatim değiştiği için yazımı beğenip mesaj atan yazarlara Tesekkür etmeden önce üç kez düşünüyorum sözlük .
- insanlarla tartışmıyorum artık. ya irtibatımı kesiyorum, ya donuza ekliyorum ya da görmezden geliyorum. kafam rahat... onlar yazsın dursun, okumuyorum, dinlemiyorum, rahatım. bu yılların birikiminin yol açtığı bir şey... engel olamıyorum ama şikayetçi de değilim. huzurluyum.
fenerbahçe fanatiğini donuza ekliyorum, şımarık, şuursuzları görmezden geliyorum, rahatım, iyiyim. tahrik içeren hiçbir entryi okumuyorum. boşu boşuna parmaklarını yoruyorlar. *
- roberto baggio" nun futbolunu severdim.
- artık kimseye bir şey ispatlamak ya da açıklama yapmak istemiyorum. kırmadan ve kırılmadan yaşamak istiyorum. bıktırdınız.
- aşırı alkol tüketen ve şamatanın dozunu kaçıran herkese uyuz oluyorum. uzak olsunlar.
insan gerçekten hayret ediyor(.) Afilli olmasına gerek yok olanı söyledim insanız biz yani arada gerçekten hayret edebiliyoruz(.)

|Bilinçlendirme spotu|
çoğu insan uyuyor ama, ülkemin gidişatı hiçde iyi değil ülkemizin bekası için, parçalanmaması için nolur dua edin. çanakkale savaşından sonraki en ağır şartlar içinde diyebiliriz ülkem için.
Bayramdan sonra ise basliyorum.. uyku duzenim hala yok. Bi ara giriyor duzene, sonra ne oluyorsa gene bozuluyor.
Belki boylesi duzgundur ama oteki insanlara gore yanlis bu.
Nasil duzelcekse artik..
şaşırmayacaksınız ama ben malım.
benim ölüm aklıma dedeme kadar gelmemişti. yazık birde yılbaşında kaybettim kendisini. babamın yüzü gülerdi o zamanlar şimdi köyü ararken bile eli titrer görürüm ben ama o bilmez baktığımı. çocukken bile farkederdim üzgün olunca sinirden eli titrerdi ama farkettirmezdi o. öyle zannederdi... ben bayramları sevmem hepsinde 2 saat 30 dk yolculuk edip yurduma dönerdim eskiden. şimdi her seferinde bahane uyduruyorum ve yine evimde yatmaya hazırlanıyorum 3 gün boyunca. babam hissettirmez demiştim ya ben evet hissederdim ama göremezdim. yüzünde tek bir çizgi yoktu o zamanlar, çayı şekerli içer, spor yapmazdı. ölüm aklına gelmemişti daha. ilk defa dedem ölünce öğrendim babamın da gözyaşının olduğunu. oda bir kerelikti sadece ama ta ki bu güne kadar. aradım babamı ahmak kafam söylemem çok gerek sanki herkese selam söyle falan diye. normaldi gene hissettirmedi en başta hal hatır sordum ama sonra bir ses geldi ağlıyordu babam. nerdesin diye sormadım anladım anında. cevap beklemeden kapattım telefonu. ben dedem ölünce ağlamadım sözlük ama babam ağlayınca bende ağladım bugün. bir erkeğin kadınlardan fazla düşündüğü tek şey ölümdür bu dünyada. bende dahil.