bugün

Yine boş dükkana kira ödüyorum amk!
hakiki tosun paşa benim. Bu başlığa en uygun olanı bence bu.
entrylerimin yarısından fazlası karikatür. iyi mi kötü mü bilemedim.
Şu istanbul üniversitesinin beyazıt kampüsünün giriş kapısı üzerindeki i T.C yazısının- sadece yazı! - bana çirkin geldiğini ve öyle bir kapının üzerinde güzel durmadığını söylemek istedim.
Bak sadece bunu söylemek istedim. Ne devletimizle, ne milletimizle bir problemim bir düşmanlığım var. Olmadı da olmaz da. sadece Alfabesin 24. harfiyle alfabemizin 3. harfinin o kapının üzerine güzel yazılmadığını ve o yazının orada çirkin durduğunu, hoşuma gitmediğini söylemek istedim. Ama benim bu beğenmediğim yazıyı dahi eleştirmemi anlayamayan kıt kafalıların olduğu bir memlekette yaşıyoruz. Bundan bugün bıktım. Evet bıktım! Her haltı yanlış anlayan ve hayatı kendi gözlüğünü takmayan herkese dar eden insanlardan usandım.
Biraz anlayış!
Biraz anlayış!
Biraz anlayış!
Herkes sizin gibi olmak zorunda değil!
itiraf edeyim gece gündüz okey'deyim ha ha ha ha.
bence uludağ ilanı kimse okumuyor. bu zamana kadar geyik veya ihtiyaçtan yazdığım hiçbir ilana adam akıllı yanıt veren olmadı. kaldırın gitsin mnk.
bir kız vardı sözlük. aşık falan değildim sadece yakın arkadaşımdı, siktiri çektim bir süre önce. ama şu an duyduğum her ses de, baktığım her resimde, okuduğum her yazıda o var. çok taşşaklı bir durum bu sözlük. geri dönse asla kabul etmem. ilginçtir her gün git gide nefretim de artıyor ama, yine de sanki onsuz olmuyor. aman gelmesin boşver. huzuru mu bozmaya hiç niyetim yok.
Arkadasla kremali biskuvi alip icindeki kremayi cikartip yerine dis macunu surup millete yedirmistik. Sonuc dayak.
bu başlığı okuyup acaba eski kız arkadaşımlarımdan biri yazmış olabilir mi diye kafamda canlandırır yakın bulduklarımın entrylerını okur artıyı basarım.
yine hiçbir şeyi anlamlandıramadığım bir dönemdeyim. ey aklım nerdesin?
itiraf ediyorum bayan yazarın tekine neredeyse okuduğum her entrisin de eksi veriyorum, kusura bakmasın ama tarif edilemicek kadar kötü yazıyor, kendini beğenmiş hanım.(ben erkeğim kıskançlıktan değil.)
iki gün önce saçlarımı kestirdim sözlük. o up uzun gözüm gibi baktığım saçlarımı kestirdim. moralim çok bozuk kendimi çıplak gibi hissediyorum.
canım acayip derecede sıkkın. bir yandan işsizlik, bir yandan parasızlık, bir yandan borç. ne stresmiş arkadaş.
hiç unutmam 2007 yılı 14 şubatıydı sözlük bi hocam vardı benim bir de kitap yazmıştı adam. ama nedense bu kitap tanıtım videosunu redtube muydu neydi benzeri bir siteye yüklemişti artık hangi kafayla dolaşıyorsa. bir ekran görüntüsü alıp yollamayı düşündüm ama ihale bana kalır diye pek cesaret edemedim. allah kuru iftiradan korusun.
bazen sözlükte takılan insanların yaş ortalamasının 45 olduğunu düşünüyorum.
kurban bayramında köye misafirliğe gitmiştik. sürekli et yediğimden dolayı karnıma ağrı girdi ve beni boş olan bir odaya yolladılar. ilk 5 dk uyumak istedim ama sanırım vücudum benle aynı fikir de değildi. uyuyamadım. yatarken yastığın altında kafama batan bir şey olduğunu farkettim ve defter olduğunu gördüm. ilk sayfasını açtığımda misafirlikte ki kıza ait bir günlük olduğunu farkettim ve okumaya başladım. sayfaları okudukça kızın annesinden nefret ettiğini , hayatından bıktığını anladım. tabi ki başkalarının günlüğünü okumak kötü bir şeydi. ama sonuçta bunu kimseye anlatmadım. siz hariç.
“sen güçlüsün, sana bir şey olmaz.” diyerek üzgünlüğü bile elimden alıyorlar. bu yüzden elimi masaya çarpınca, diz çöküp ağlamak istiyorum.
Bi insan hepmi talihsiz olur yahu ?
Paratoner gibiyim nerde ne terslik yada les insan var ise cekiyorum anasini satayim.
Biktim artik surekli ayni teraneyi yasamaktan.
Allahtan zilyonda bir anlikta olsa guzel seyler oluyor.
Ne kadar ruhsuzsun dedi.
sen ne kadar acıtacaksın..
onu söyle dedim.
uzun süredir nick altıma girilmediği için keyifsizim.
hepiniz aynı boksunuz.
çok heyecanlıyım sözlük. pazar günü hayatımda ilk defa gemiye katılacağım. ilk defa ailemden bu kadar uzun bir süre ayrı kalacağım. aylardır bugünü bekliyorum, ama çok da korkuyorum. inşallah zor geçmez stajım.
Mutluyken herşey yolundayken hayatta canınızı sıkacak kişi hep var.
moralim cok bozuk lan sözlük. arkadaslar çirkin deyip duruyolar lan. tamam çirkinim ama niye yüzüme vuruyolar. zayıfım da üstelik. bu reflü yüzüne kilo alamıyorum yemek yiyemiyorum. yetmiyo vitaminsiz diyolar lan. kilo almak için ne yaptıysam olmadı. hep böyle mi olacak? kilolu arkadaslara bakıp imrenir oldum amk. kafayı kesip kurtulasım var. Allaha isyan etmemek icin zor tutuyorum kendimi. sabırrr.
hep icimde bunun vicdan azabini tasidigimi soyleyerek baslamak istiyrum sozlerime. ilkokul zamanlari hoca bize dergi aldirirdi. yani dergi dediysek ders icin alinanlari haftada bir konu konu alirdik. o zamanlar ahmet diye bir sira arkadasim vardi. durumuda kotuydu hani. bir gun eve geldim baktim yanlislikla onunda dergisini almisim. sonra dusundum ne yasam nasil versem diye. cocukluk bu ya dedim simdi bilerek aldi damgasi falan yerim iftiraya ugrarim vermedim. aradan bir kac gun gecti yine dedim olmaz ya boyle vereyim ama sonrada cok zaman gecti bilerek vermedigim belli olur dedim veremedim. ama o yil boyunca hic aklimdan cikmadi. hep kendimi ona karsi kotu hissettim. bunu kimseye soyleyemedim de. kismet burda itiraf etmekmis.