bugün

zamanında yeni bir sevgili edinen arkadaşıma; "senin için başkasını terk eden, bir başkası için de seni terk eder" demiştim.. haklı çıkmanın gururunu yaşıyorum.
teklif ettikten sonra reddeden kızla arkadaşlık yapıyorum sözlük, bir şizoide yakışmıyor ama maalesef başka hiçbir kız arkadaşım yok.
Gün ne güzel doğarmış meğer açık denizde...
sevgilim yok diye, bir süredir annemden azar yiyorum.

evde kalacağım diye korkuyor herhalde.
polisiye romanları büyük bir heyecanla okurken katili merak ettiğimden dolayı kitabın son sayfalarını okuyup katili anladıktan sonra ablamla katil kim tartışmasına giriyorum. sanki üst düzey zekamla katili çözmüşüm gibi bence katil şu diye hava atıyorum. bunu da kimse bilmiyor.
---
kimine göre yazacaklarım ağır olacak belki,

arkadaş listemde de bir sürü yandaş var,

her şeyi farkında olup, sırf dönmemek için hala savunan var...

başka alternatifim yok diyerek savunan var...

kardeşim dediklerim var...

ama kimse kusura bakmasın...

kendi evlatlarımızı öldürerek savaş başlatma planları yapılan, devlet sırrı adı altında kirli oyunların gizliliğini savunanlar...

böyle bir oyuna düşseydik ya da düşersek...

hepinizin eline kan bulaşacak, gezi den kuruyan kanlar tazelenecek.

ama bilin istedim, ülkem için canım feda... ki cesaretimizin sözde kalmadığını, barikatların önünde ki duruşumuzla gösterdik.

siz evinizde göbeğinizi kaşıyarak tv karşısında gördüklerinizle bize çapulcular vandallar dediniz...

ama biz sadece cevapları ve gerçekleri istediğimiz için, haksızlıklara karşı oradaydık. tabi bizim gerçeklerimiz size göre hep yalanlardı.

aynısını yıllar önce fetullah gülen için dediğimizde de yalancılar, bölücüler, dinsizler biz olmuştuk.

şimdi fetullah için aynılarını kendiniz diyorsunuz... ne oldu diye sorduğumuzda, "o zaman gerçek yüzünü görememişiz" diyorsunuz.

diyeceğim şudur ki...

eğer böyle bir savaşa girilirse...

"casusluk bu, suç bu" diyen arkadaşlar

kusura bakmayın ama umarım, en sevdiklerinizi bu savaşta siz kaybedersiniz.

elinizde kendi sevdiklerinizin kanı olur.

bu bir beddua değil, savaş istiyorsunuz madem, bu benimle, benim sevdiklerimle, evlatlarımla olmayacak. el memleket sınırlarında benim gözyaşım akmayacak.

kendi devlet sırlarınızı kendiniz koruyunuz.kendi savaşınıza kendiniz katılınız.

ve mümkümse bu kirli oyunları planlayan yöneticileri ve bolluk içinde yaşayan çoluklarını, çocuklarını, yeğenlerini de yanınıza alınız. ama emin olun siz daha yoldayken onlar ayakkabı kutularını da alıp sizi inandığınız yalanlara terk edecekler.

artık bu yazdıklarıma yorum yapmanıza gerek yok sevgili yandaş arkadaşlarım. çok tartıştık sizinle çok yorulduk. siz biz olduk, bölündük... ne siz bizi, ne de biz sizi değiştiremeyeceğiz. biz gösterdik, anlattık, dinlettik... yalan dediniz. inanın artık yoruldum.

isterseniz beni listenizden de silip, gerçek yaşamınızda arkadaşlığınızdan çıkartabilirsiniz. nasıl olsa yorumlaşmalarımızda ikimizde aynı şeyleri tekrar ediyoruz.

ayrıca size katıldığım bir nokta var. 30 mart seçimlerinde de değişen bir şey olmayacak.

ustanız tarafından sevilerek (kibarcası) yaşamaya devam edin.

bir gün sizin de canınız yandığında asla yanınızda olmayacağım.
önyargı hoş bir şey değilmiş gerçektende.
hayatımda ilk gördüğüm rüya bir kabustu ve kuduz kapkara bir it gormustum anne-babam beni uzun sure yanlarinda yatirdi korktugum icin.
(#psikolojisi bozuk insan evladi) nickli yazara güvenmeyin en azından kısmen güvenmeyin ve neyse sırrım ifşa oldu sözlük bir zamanlar istenmeyen evlat idim dırım dırım..
Yapmadığım birşeyi yaptım sanacak biliyorum o yüzden çok üzülüyorum.
uykusuzluktan geberiyorum, bu gece de uyumayacağım. mezara kadar yolu var lan...**
bu nasil sevmek anlamadim kafayi yedim artik, ismini soyleyenleri kiskaniyorum daha nasil anlatayim...
kumar ve alkol bağımlılığım var sözlük.
uykumda da konuşuyorum sözlük, allahtan sırlarımı dökmüyorum.
arkadas olarak kalmaya karar verdimse de hala cok seviyorum sozluk. arada bulusup yurumelerimizi, sacmaladigimda eliyle yuzumu kapatmasini, bana kafa atmasini, onunla uzuun uzun siyaset yapmayi cok seviyorum sozluk. varlik icinde yokluk yasiyorum lan.
Göt oldum.
ak partili değilim ama, dombıra müziğini kullanarak yaptıkları seçim müziğini beğeniyorum lan şaka maka. hele bir de "hımmm hımmmaa hımmmmm hımmmmaaa" kısmını.
tum telefon sapiklari da beni buluyor. numaram cok mu cekici?
bugün yağan şiddetli yağmuru pencere kenarından seyrederken, aşağıda el ele yürüyen sırılsıklam bir çift gördüm.

içim nasıl sızladı anlatamam be sözlük. galiba onları kıskanan tek insan ben değildim...
chp ye oy vereceğim.
saatlerdir salak gibi osymnin sitesini taciz ediyorum. amacim iddiayi kaybetmek degil tabi ki. para falan umrumda degil. hele cimri hic degilim.
Aşkım gel sinemaya gidelim gel gezelim diyeni değil, aşkım gel bugün namazimizi Eyüp Sultan Camisi'nde kilalim diyen bir eşi diliyorum yüce allah'tan..
4 yıldır düzenli olarak sadece vize ve final haftalarında gördüğüm kızı yine kendi sınav salonunun önünde gördüğüm bugün. Rehberlik dersi vizesi için gitmiştim okula. Öylesine temiz bir güzelliği var ki insanın böyle bir kadına aşık olması kadar daha doğal bir şey yok gözümde. Aslında ona aşık değilim. içimde ona karşı en ufak bir ilgi bile yok. Aşık olmayı da bilmiyorum. yanına gidip adını sormaya cesaret edemeyip facebook'tan adını öğrendim az önce. Adı da çok güzelmiş gözleri ve sırma saçları gibi. lakin ben onu hak edecek nitelikte bir adam olamadığım için üzülüyorum. neden yanına gidemiyorum? diye çok düşündüm. korkuyorum onu sevemeyeceğimden, kalbini kırıp ahını alacağımdan, korkuyorum onu hayal kırıklığına uğratacağımdan. sevmeyi bilmiyorum. öğretmediler bana. hiç sevmediler lan beni. belki sevselerdi öğrenirdim bunu. kalbim çarpmıyor ulan. içimde bir istek yok. atmıyor mu bu amına koyduğumun kalbi diyorum bazen kendi kendime. hoşlandığım kadınlara karşı isteklerim etkili değil. sarsılmak istiyorum. aşık olmak. şu bünyemin içindeki ruhumu çürüten nedensiz acılarımı bir kadın bastırsın istiyorum. ya beni mutlu etsin. ya da benim ona olan zaafımı kullanıp kendine köpek etsin istiyorum. ama şu içimdeki sikindirik dertlerden kurtulup artık gerçek bir duygu için üzülmek istiyorum. biri artık kalbimin nasırları söksün.
sözlük ananemi 4-5 ayda bir görüyorum çünkü uzakta oturuyor. yarınki değil bir sonraki haftasonuannemler yurt dışına gidecek ve biz evde yalnız kalıcaz. ve evde kimsenin olmaması benim için daha iyi oluyor. neyse kadın demin kardeşimi aramış bana verdi telefonu ananem bize gelmek istiyo diye fısıldayarak. aldım naber nasılsın özledim seni dedi bana, iyiyim anane ben de seni özledim gelsene bize dedim, o da geleyim bu haftasonu annenler gidince dedi. annenler gidinceyi duyunca anladım evin boş olma fırsatını kaçırdığımızı, dedim annemler varken gelirsin bu haftasonu gelme dedim, o da dışarı mı çıkıcaksın dedi, cumartesi filan yokum dedim sonra annem geldi fısıltıyla beni azarlamaya başladı kadın gelmek istiyor nasıl onu kovarsın diye, ananemin son dediklerini duyamadım görüşürüz dedi ben de görüşürüz dedim kapandı telefon.

ayıp mı olmuş biri açıklık getirebilir mi?
kadını da seviyorum aslında üzüldüm ayıp olmuş olabilir diye.
o kadar yalnızım ki tek başıma kahvemi içtim tek başıma fincanımı kapattım. hayır fal bakmayı da bilmiyorum. olsun, ben de fincanımın fotoğrafını şu telefondaki falcı bacıya gönderirim.
Fırtınan, felaketin ve hasretin..