bugün

origami, sevdiğim hobimdir.
sebepsiz yere piçlik yapmak.
sebepsiz yere kin tutmak.
(bkz: eşek sudan gelene kadar sikmek)
Restorantlardan aldigim islak mendilleri sonra lazim olur diye cantaya atmak ve içinde ki mendil kuruyana kadar onu fark etmemek.
- mum koleksiyonu yapmak.
ilginç olanı ise bir oda dolusu mum var ve hiç birini 1 kez bile yakmış değilim.
çoraplarımı ellerimi kullanmadan çıkarmak.

tam olarak şöyle yapıyorum. aşil tendonunun sağ tarafında bulunan yüzeye ayak baş parmağımı iyice temas ettiriyorum. daha sonra baş parmağımı yavaşça aşağı ittiriyorum ve çorap baş parmağım ile ayak işaret parmağımın arasına giriyor. çorap artık çıkarılabilecek haldedir.
hergün meyve salatası yemek.. özellikle ananas, muz, çilek, elma ve portakallı..
Tuvalette sigara içmek. içmeden uyuyamıyorum.
herkesin normal diyebilecegi bir insan olmak. hobi olarak yapiyorum bazen. o zaman herkes duzeldigimi, sorunlari cozdugumu, durup dururken loto falan ciktigini saniyorlar. garipsiyorlar yani normal olmami. alistilar sanirim bana gore normal halime. ki o zamanda herkes mazosist, karamsar, sessiz, uyurgezer vs diyor.
evi çiçek bahçesine çevirmek.
Sokaktaki seçim bayraklarını saymak. O değilde bir sokakta yüzden fazla bayrak var ya,tüm türkiyede kim bilir ne kadar vardır. Milli servet çöpe gidiyor.
Klozete oturup sigara içmek, duştan çıkar çıkmaz sigara içmek.
Siyah nokta sıktırmak.
Derim soyulana kadar kese yapmak.
Sigara paketlerinin kare olan kağıtlarından koleksiyon yapmak.
hemen hemen yer yemekte sos olarak ketçabı kullanmak...
çiçek, yaprak falan kurutup biriktiriyorum. ne işe yarayacakhiç bir fikrim yok ama takıntı işte. işin tuhafı bine yakın ot var, binini de nereden aldığımı hatırlarım.
Nefes almak. ilginç ama oksijen bağımlısıyım.
1-Şıpsevdi sakızlarının içinde çıkan (fal mı denir bilmiyorum) aşk; ... diye başlayan kağıtları biriktirmek, üstüne yerde hatta çöpte bile görsem alırım. O üzerindeki kız ve erkeği çok tatlı buluyorum. Bir gün onların resimlerini çizeceğim.
2- günlük, not defteri tarzı günlük alma ama sonrasında kıyamadığından kullanamama.
3- bir yerde küçük ve hoş bir şey bulursam onlarıda toplarım, hepsini koymak için özel bir kutum var.
an itibariyle sol frame yi zikmek.
çizgilere basmadan yürümek.
Sevmediği kitabı sırf para verdi diye bitirmek zorunda hissetmek. Tabi kaybedilen zaman, iç sıkıntısı vs yazık yani...
Yemek sirasinda yemege ara verip sigara icmek tekrar yemege baslamak.
tuhaf olarak değerlendirilmesi gerekirse ; ellerimi yıkadıktan sonra işiyorum genelde. temiz temiz.
sozluk kadinlarina ve kizlarina hakaret etmek en bilindik normal tuhaf hobileridir.
siyah bir zemin bulup kaş kepeklerimi dökmek.

bir elimle, diğer avuç içimin başparmağa en yakın olan çizginin ortasını ısrarla kaşımak bir süre sonra tarifi mümkün olmayan bir zevk yaşıyorsunuz oradan geçen sinirler sayesinde. çoğu zaman yara oluyor, morarıyor.

ayak altımın topuğunun bitiş yerini anneanneme kaşıtmak. fakat öldü kendisi. artık o zevkim tarihe karıştı. nur içinde yatsın.

birde şans eseri bir hareket yaparken omurgam kütleyince çok mutlu oluyor ve rahatlıyorum.