bugün

sözlük yazarlarının çocukken oynamaktan zevk aldıkları oyuncaklardır.

görsel
oyuncak olur mu bilmiyorum ama meşe( (bkz: bilye), (bkz: misket), (bkz: cicoz) ) oynamak benim en sevdiklerimdendir.
akülü araba bir dönemin fenomenidir. bu yazar da çok sever.
onsuz banyo yapmadığımı hatırlarım, emektar fil'im.

görsel
(bkz: m3 gtr) *
(bkz: action man)

babamı az mı kandırdım bu adamlar için.kız kardeşimin barbileriyle çüksüz adamları seviştirmek gibisi yoktu sözlük.
legolarım, iki orta boy koli kinder sürpriz ve üç büyük koli mc donalts oyuncağım. *
küçükken normal boyutlarda kapıları açılan, beyaz minübüs gibi bir arabam vardı çok severdim lan onu, kayboldu, biri aldı kesin onu çok ağlamıştım o zaman çok. *
şu an ise oyuncak otobüs koleksiyonum var en güzeli mercedes-travego onu seviyorum, güzel bişey lan.
ayrıca; orjinal maket otobüs varsa alınır.
çekmeli arabalara her zaman bir ilgim olmuştur. bir de sarı uzun dilli köpeğimi severim.
tahtadan yaptığım bir traktör vardı. hep onla kum taşıdığımı hatırlıyorum demek ki severmişim.

köy çocuğuyuz olm biz plastik oyuncağı pek bilmeyiz.
yürütürken bir yandan da marş söylediğim mavi üniformalı kurşun askerlerim, yılların eskitemediği kırmızı legolarım, metalik kovboy tabancam ve kemeri, leğende yüzdürdüğüm gazete kağıdından yapılma minik kayıklar ile asker olan babamın beylik kılıcı.
-1500lik yapbozum
-üniversitede hediye edilen yoyom
-baloncuk yapma tabancam
*
henüz 6 yaşındayken alışverişe çıktığımız bir yorgancıda görmüştüm o minik köpek şeklindeki yastığı. "bunu alalımm" diyerek hemen annemin koluna asıldım. annem beni kırmadı. bu şirin köpeğe bumi diye de isim koymuştum. bumi, bir oyuncaktan daha çok arkadaşım gibidir.
(bkz: söylemesi ayıp)
(bkz: anaokulu sözlük)
uzaktan kumandalı f1 ferrarim, ismini bilmediğim şu sıralar alışveriş merkezlerinde olan küçük arabalar yolu istediğimiz gibi inşa edebiliyoduk tam tarif edemedim şimdi, bide şişirilebilir havuzum.***
(bkz: elmo)
kuşkusuz beyblade
(bkz: lamborghini gallardo lp560)

görseli; görsel
sanki gönüllülük işiymiş gibi aferin kızıma okula başladın deyip aldıkları kedi. o bu değil gerçek kediden de farksızdır hani. yıllar geçti eskimedi.
stres toplarım. *
küçük gerçekçi oyuncak arabalar. kapıları açılan tipler.
pembe panter.
oyuncak ev-mutfak gereçlerim, ufak askerlerim, karnına bastırınca ağlayan bebeklerim, gulyabanim. En çok sevdiğim de, her yerinden kırılıp takılabilen yarış arabam. Penceresi bile farklı bi havayla açılıyodu.
Yazdığımı okudum da, ben bile cinsiyetimden şüphe ettim, sizleri düşünemiyorum.
uzaktan kumandalı tankım. rus pazarından almıştık, üzerine taş koyar 'acaba taşıyabilecek mi lan?' diye deneme yapardım. suya sokardım, önüne engeller koyardım. işkencelere fazla dayanamadı tabi.