bugün

Çavdar tarlasında çocuklar ve ölü canlar bitmeyen iki kitap.
Kralların yolu - Brandon sanderson.
grinin 50 tonu.
elif şafak - iskender. (kapağına ısınamadım)
paranoya.

alıp da okuyamadığım onca kitaptan sadece biri. daha dün aldım.

bir de 15-20 sayfasını okuyup okuyup bir diğerine başladığım kitaplar yok mu.. her işi aynı anda yapma isteği kurbanı ediyorum onları da. kitapları bitirme süresini baya uzatıyorum yani. o zaman zarfında da benimle ordan oraya sürükleniyorlar.

mesela; dostluk üzerine, simyacı, usame, fakat muzeyyen bu derin bir tutku * , can boğazdan çıkar, dem, yaşam enerjisi.. bunların arasında..

bir de şöyle bir huyum var ki, gittiğim bir yerden hatıra olarak anahtarlık neyin yerine bi kitap alıp, üzerine tarihi ve aldığım yeri yazmak daha çok hoşuma gidiyor.
hortlak, bir çift ayakkabı.
cebinde üç beş kuruş olan ama yine de her sene "oooh tüyap varımış giderik alırık yutarık kitapları" diyen tüyap heveslisi sözlük yazarının buralara sığamayacak kadar çok sayıda olan zavallı kitapları. hepsini yazmak isterdim ama çok işim var gerçekten.
elif gibi sevmek - hikmet anıl öztekin. daha ilk sayfada hayatımda okuyacağım en kötü kitap olacağını hissettiğimden birkaç küçük karıştırmadan sonra bi köşeye attım. sanırım türk şiir tarihinde yazılmış en kötü ama en çok satan kitaptır.
Ejderha dövmeli kız.
bknz: şeker portakalı. Köşede bir yerde duruyor şuan. O kadar okumayı sevmeme rağmen ilgimi çekmedi. ilginç.
moby dick
stephan king- kule.
kahraman tazeoğlu - yaralı. erkek arkdaşım hediye etti. "ah çok severimmm" diye inledikten sonra şutladım herifi. o dağ gibi herif bunları okuyor olamaz. nerede şu witgetştayn, hönderlin, hüum okuyan adamlar?
yağmur sonrası - sarah jio. baydı.
majestelerinin ejderhasi - naomi novik.
Peter straub - gece odasında.

Olmadı sözlük, on yıldır bitmiyor kitap...
Midas kalesinin tutsağı adlı bir kitap aldıydım çocukken. Ama hiç fırsatım olmadı. Oldu aslında ama pek kayda değer birşey değildi galiba.
dostoyevski- ölü evinden anılar

mary shelley- frankenstein ya da modern prometheus.
Ahmet Haşim : Bize göre.
iskender pala'nın bir kitabıydı. bu adamı sevmiyordum okumadığım halde dedim ulan bir bakayım belki yanılıyorumdur. ama okumadım. *
http://galeri.uludagsozlu...ıp-da-okumadığı-kitaplar/

bunlardır. daha yeni aldım çünkü.
okumuyorsan bana hediye yollasana yazar kardeş, dediğim kitaplardır.
Puslu kıtalar arkasında çizgi roman versiyonu. Henüz sıra gelmeyendir.
hayalperestler diye bir tiyatro.tiyatro olduğunu eve gelince fark ettim.
elif şafak - iskender.
iki cilt Anna Karanina romani. Sira gelecek bir gun inaniyorum.