bugün

Geçmişi yadedip Counter strike'ta kuzenlerin ve abinin ağzını kırmak.
64 kill'imle huzur doluyum.
sabah kalkınca telefonda günaydın mesajı görmek.
soğuk yatakta titreyen şahsımın üstüne annemin sobanın önünde ısıtıp üzerime sardığı battaniye idi bir zamanlar , artık soba moba kalmadı maalesef.
sözlük yazarlarını mutlu eden ise entrynin beğenilmesidir veya içten yazılmış, hoş, güzel bir entrye rastlamak ve onu okumaktır.
telefona mesaj gelince turkcell' den gelmiştir kesin diye bakmıyorum. Emniyetten gelmiş oluyor ya. işte o an çok mutlu oluyorum.
ben konuşurken muhatabımın gözlerime bakması... (bu mu yani diyebilirsiniz ama ben ona bir şeyler anlatırken başka yerlere bakıyorsa, içinden "seni şeyimle dinliyorum" demiş gibi hissediyorum)
gözleri kısıp güneşe bakarken kirpiklerin üzerinde gökkuşağı oluşması.*
müzik dinlemektir.
yıldızlar.
küs olunan kız arkadaşın da, aslında tekrar konuşabilmek için bahane aradığını fark etmektir.

bu da ancak detayda gizlidir.
çikolata yiyip müzik dinlerken aslında O'nsuzken de yaşayabildiğini ve hatta gülümseyebildiğini anlamak. O geri dönmek istediğinde ise onu sevmene rağmen onsuzluğa alıştığın için kabul etmeme nazlarına girebilmeyi başarmak.
pablo diye bir adamla tanistim bugun. benden biraz buyuk muhtesem bir adam.
bir insanın yüzündeki gülümsemeye mazhar olabilmek.
iyi bir çikolata ile birlikte gelen kaliteli bir viskidir.
insanlıktan nasibini almış , anti-faşist, duyarlı bir entry girdiğimde birilerin + ya bastığını görmek...bi de bu yazıyı okuyan bazı aklıevvellerin direk - ye basmayacakları ihtimalini düşünmek...
burda yazmasını istemediğiniz yazarın kendini sildirmesi.

üstümden bi yük kalktı be. yazmadığını, burda olmadığını bilmek süper bir duygu. *

yani takip etme hissi doğuyor aksi halde.
kar, ateş, kırmızı şarap ve sizi çok seven dünyanın en güzel hatunu. 4 ü 1 arada.
otobüste boş yer bulmak, beklenen otobüsün kısa zamanda gelmesi, otobüsün trafiğe takılmaması, otobüs, otobüs...
sabah namazına kalkabilmek.
maaş günü olması.
Yaşamak güzel şey doğrusu
Üstelik hava da güzelse
Hele gücün kuvvetin yerindeyse
Elin ekmek tutmuşsa bir de
Hele tertemizse gönlün
Hele kar gibiyse alnın
Yani kendinden korkmuyorsan
Kimseden korkmuyorsan dünyada
Dostuna güveniyorsan
iyi günler bekliyorsan hele
iyi günlere inanıyorsan
Üstelik hava da güzelse
Yaşamak güzel şey
Çok güzel şey doğrusu.

Melih Cevdet Anday
Annemin yüzü gülünce mutlu oluyorum.
içten bir günaydın.
bazen bir bakış, bazen sadece küçük bir gülümseme..
yağan yağmuru izleyip kitap okumak.

fenerbahçe'nin galip gelmesi.

eve yorgun ve uykusuz gelip kafayı yastığa uyumak.