bugün

yeni nesil gelenlere veya uludağ sözlüğe gelmek isteyenlere vermek istediğiniz tavsiyeler nelerdir.
Mutlu olmaya çalisin hayat kisa gerekirse sehir degistirin ev degistirin ama yapin.

Ben yapamadim amk.
Eminem dinleyin ve seri eksilemeyin. Ayrıca bu saçma davranışı yapmak zorunda değilsiniz.
sol frame'in genel akışını inceleyince, öğüt verecek birikime, olgunluğa ve terbiyeye sahip olmayan yazarlardan öğütlerdir efendim.
okuyun oolum okuyun da memur olun.
Paranızı altın öğütlere yatırın. Altın öğütse, gümüş tavsiyedir. Atasözüyle bitiriyorum.
Hayat felsefemiz şu olsun sevgili arkadaşlar "kasaba minnet edeceğime taşağımı keser yerim!"
Hiç kimse senin karanlığını ışıklandırmak için yıldızlar arasından çıkıp gelmeyecek...

Kendin için aydınlık ol!...
Soru sorun sorgulayın, araştırın ve sevgili arkadaş eş aile din ideoloji ne olursa olsun şüphe duyun.
Emin olmak, doğru olduğunu bilmek, güvenmek, sadakat, inanmak, öğrenmek, savunmak vb gerçekler; sizi makine veya hayvanlardan ayıran insan yapan değerlerdir.
Bunun için körü körüne ne olursa kim olursa inanmayınız.
Kendinizden bile şüphe duyun.
Belki mükemmel olamayız ama hiç olmazsa daha az hata yapar daha az acı çekeriz.
güzel yazan güzeldir anlamına gelmez . artılarınıza sahip olun bence.
Ne zaman doğru konuşursanız o zaman eksileri yersiniz!
Uludağ sözlük ve altın öğütler?
Denenmişi denemeyin.
para veren altın bulsun.
konuşmadan önce iki kere düşünün...
görsel
Acıma yetime. Gelir koyar dötüne. Yazın bir kenara lazım olur.
çok gezmeyin. zira deve tuncay'ın da dediği gibi çok gezenin ayağına bok bulaşır!
bugün buldun bugün ye, yarına Allah kerim.
Söylediklerinizle yaptıklarınız arasında uçurumlar olmasın.

Söylediğin her söz, yaptığın her yorum ucundan sanada dokunuyor mu bir düşün,tart önce.
kim olursa olsun hiç kimseye tamamen güvenmeyin. her zaman kötü bir olasılık bırakın ve tedbirli olun. garanticilik iyidir.
Ne gelecekse gelsin başımıza,yeter ki lagaluga yapmadan açık olun az .Ben kaybettim bir çok kez bundan ama gocunmuyorum değişmem biliyorum,gerekirse tüm köylerden kovsunlar beni kendimden vazgeçmem!
Kırılan bir şeyi göğsünüze bastırıp kendinizi kanatmayın.
Başınızı ve Ayaklarınızı sıcak tutun.
1) sevsenizde, kendinizi size yalan soyleyen, saygisizlik eden ve sizi kucuk dusurup, kullanan insanlardan hemencecik uzaklastirin.

2) baskalarinin sizin hakkinda ne dusundugunu dusunmek en sonunda sizi hasta ruhlu biri haline getirecektir, umrunuzda olmasin!

3) gercekten sevip, deger verdiginiz insanlardan kendinizi saklamayin. sizin de yaralanabilir, hassas oldugunuzu belli edin. kimse her seyi mukemmelmis gibi davranan insanlarla bag kuramaz, kurmakta istemez cunku herkesin yaralari vardir.
4) hayata bir kere geldiginizi unutmayin. onu nasil harcamak istersiniz? kederlenerek mi? kendinizi sorgulayip, kendinizden nefret ederek mi? sizi gormeyip, degersiz hissettiren insanlarin pesinden kosarak mi? cesur olun. sizi her ne iyi hissettiriyorsa onu yapin, riskler alin ve tekrardan hayata yalnizca bir kere geldiginizi hatirlayin. mutlu edin ki mutlu olasiniz.

dipnot: daha o kadar cok sey var ki aklimda, yazsam essay cikar kesin. yalniz yazdiklarim kendimde de degistirdigim seyler, ve kesinlikle cok buyuk bir etkisi oldu bana. deneyin ve gorun.:)