bugün

türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Doğan sözlük yazarlarından birisidir. büyük türkçe sözlüğü yazmıştır..
Kimisi dağin yamacindaki evinden belirgin bir biçimde parlayan güzelim yildizlari seyredip serin havayla kendinden geçen yazarlardir.
yazmaktan okumaya fırsat bulamamaktadırlar.
su siralar "sözlük yazarları" basliklariyla sol frame i donderen yazarlardir. yardirin efenim.
bazıları gerizekalı.
neden mi?
sözlükte troller var di mi? işte bu trolleri ciddiye alıp keşke baban peçeteye boşalsaymış ya da ne biliyim şuraya boşalsaymış anan da böyleymiş tarzı laflar söylediklerinde iğreniyorum. abi nasıl insanlarsınız lan siz? adam troll di mi? onun işi saçmalamak ki bugüne kadar gördüğüm tanıştığım trollerin çoğu işinde gücünde ve çok bilgili adamlardı hah işte siz de bunları ciddiye alıp onalrdan daha iğrenç konumlara düşüp daha malca davranıyorsunuz. adamlar gülüyor lan. ciddiye alındığı için de ego okşanıyor ama ne biliyim hadi ciddiye aldın ama insana baban keşke dışarı boşalsaymış tarzında bi laf etmek bence insanca değil. sizi onalrdan gerizekalı yapıyor ki çoğunuz da benim gözümde gerizekalısınız.
her şeyini sözlüğe yazacak kadar paylaşımcı, insanları bilgilendirmeyi kendine vazife edinmiş, sol framedeki saçma başlıkları takmayacak kadar duyarlı, yazı yazmayı hayat felsefesi edinmiş, vakti bol insan. Bir de değişik versiyonu vardır ki o bu tanımlamaya dahil olmaz ve olamaz: (bkz: sözlük trollü).
(bkz: sözlük erkeklerinin fantazi dünyası)
yanlış önermedir bu güne kadar bana veren çıkmadı hatta lafını açan bile olmadı. daha bir iki haftaya kadar sözlükte kız olmadığını düşünüyordum ama artık eminim en azından bir tane var hatta neyse.
edüt:başlık değişince entry mal gibi kalmış.
fazla ciddiler.
Sözlüklerde başlık açan ve entry giren işsiz güçsüz kimselerdir.
artık sol framedeki başlıkları görünce 'bi saçmalamayın lan artık,yeter lan' dediğim insan grubudur.
'tamam,ironi iyi,gırgır şamata süper de abi lise sıralarına çevirdiniz,yeter yani'denilesi insan grubudur.
acaba su an online olanları ne bok yiyolar entry girmeyip doğru belkı de mesaj kutuları şenleniyodur. Ama yüz kişinin birden mi. Sözlükte yalnızmışm gibi hissediyorum .
ekosistem gibi amk.

omurgasızlar sürüngenler karada denize falan olarak ayrılmazlar ama şöyle ayrılırlar.

(bkz: nick altında yaşayanlar)
bu tür yazarlar herhangi bir bayan yazarın entry girmesiyle kabuklarından çıkarlar.
sinsice bayan yazarın nickine yaklaşırlar.
ufak bir tıklamayla yazarın nick altına ulaşırlar.
artık avlarını bulmuşlardır.
hevettttt....

(bkz: özel mesaja cevap vermeyenler)
bu türümüz ise coolluk veya başka bir şey arasında avlanırlar.
her an tetiktedirler.
tahrik edici bir entry girer ve avını bekler özel mesaj butonunda.
mesaj gelir ortam sarılaşır.
ve ego is tatmin edildi.

(bkz: itiraf ve benzeri başlıklarda yaşayanlar)
bu türümüz ise ya tekmeyi kıçına yemiştir terk edilmiştir ya da aşık olmuştur.
ya da nick vermeden birilerine sitem veya küfür ediyordur.
genel de 00:00'ı bekleyenlerdir. (yalan yok ben de bunu yaptım bir iki kez)
günün ortasında itiraf sayfasında soluğu alırlar.
entrylerini girerler ama eklemezler saklarlar.
gecenin sessizliğini beklerler.
bu onlar için aksiyon tadındadır.

not: güncellenecektir. klavye bozuk amk.
cok bos islerle ugrasanlar.

hayatini buraya adayip, tek gercekleri bura olanlar, cok bos islerlen ugrasiyonuz lan, sizene kim kimmis, ne neymis, kim kiminmis, sanirsin namus kurtariyolar, size ne olum ya bi yuruyun gidin.
maalesef diğer sözlük yazarlarına göre kalitesiz gözüyle bakılan yazarlardır. bunun nedeni yazar olmanın kolay olmasıdır ama biliyoruz ki içimizde gayet kaliteli üstün yazarların sayısı az değil. onların çabaları ile sözlük ayakta duruyor, diğer yazarlarımızda ironiyi abartmadan nesil milliyetçiliği gibi gereksiz konular tartışmadan yada küfrün dozunu kaçırmadan yazmalılar.
aslında tüm yazarlar kafadardır ama kendi aralarında kutuplaşmak (ırk, takım, bölge, ideoloji..vb.) gibi hatalar yazarları'da ayrı düşürüyor.
gerçekten kaliteli bir sözlük olacaksak sözlüğü forum tartışma platformu olarak değilde türkiyenin bilgi merkezine çevirmeliliyiz troll olmak iyi bir şey değil mal olmaktan bir farkı yoktur ve her şeye bir şey yazmak zorunda değiliz hepsi özünde kaliteli insanlardır...
Kimileri oldukça egoist, kimisi oldukça haddini bilen, kimileri yazdıkları entryler sonucunda kendilerini bayağı birşey sanan insan çeşitleridir. Ama kendilerini dış Dünya'dan soyutlamadan hayata bakmaları tavsiye olunur .
yazdıklarıma inanmayıp attıkları mesajlarla tebessüm etmeme yol açan insanlardır.
Tatlı tatlı entrylesmek varken beni strese sokan yazarlarımız dır.
nedense sorunlu insanlar diye bahseden kişilerin girdiği entryler gözlerimi yaşarttı. Abaza beyinliler.
Nedense bir çoğunun entry silmek gibi özelliği var. Hiç hoş bir özellik değil.
uludağ, ekşi, inci, itü olarak 4 e ayrılır.

1. uludağ sözlük yazarları görsel

2. ekşi sözlük yazarları görsel

3. inci sözlük yazarları görsel

4. itü sözlük yazarları görsel *
onları tanımak istiyorsanız açtıkları başlıklara bakın.hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Yazmayı ve okumayı sevenlerin toplandığı, eğlenceli ve bilgi deposu ağırlıklı ortamlarda paylaşımlarda arkadaşlarımızdır.
samara'nın yaşadığı kuyuya taş atıp ideal eşi bekler çoğu.

durumları umutsuzdur.
toplanın. bişey konuşucas.