bugün

içinde bulunduğum durumdur. sözlüğe geleli çok olmadı ama arkadaşlıklar kurdum. Hiç tanımadığı halde derdimi dinleyenler oldu, akıl verenler ve yardım edenler. Hatta bazı yazarlara abi abla diye hitap ediyorum.
Bir böyle kısım varken bir de tam tersi olarak bilgisayar başından insanların açığını arayan, rezil etmeye çalışan ve bunu görev haline getirmiş olan kısım var.
Biri geliyor düşüncesini aktarıyor beğenilmeyince pat gerizekalı damgası, biri geliyor insanları güldürmeye çalışıyor pat troll damgası, bir kız geliyor yazarlık yapacak sırf kız olduğunu belli ettiği için pat fake/orospu damgası, yaşı küçük biri geliyor pat liseli damgası.
Insanlar buraya sizin istediğiniz kalıba girmek için gelmiyor ki, zaten sınırları çizilmiş olarak yazarlığa başlıyor. Formata uymayan bir şey olduğunda ise bu sizin göreviniz değil ki hesabının kapanmasını isteyesiniz. Moderasyon bunun için var.
Hepiniz okumuş ve bilgili insanlarsınız davranışlarınızın nedenini anlamakta büyük zorluk çekiyoruz.
neden "anlama" girişiminde bulunduğu anlaşılamayan kişinin durumunu arz etmesidir.

bırak anlama zaten arkadaşım...

yaz çiz takıl işte koştur burda.
Çok çeşitli olmalarindan kaynaklidir. Hoş hangi insanları anladık da, bu azınlıktaki enteresanları anlayalım.