bugün

girince can çekiştiğimiz mobil sitelerden biridir diye düşünmüştüm ben de. oysa kullanıcının yapmak isteyeceklerini tek tek düşünüp ona göre mobil site yapmışlar. turkcell in büyüklüğünü sitesini ziyaret ederek bile anlayabilirsiniz.
hem tasarımı çok hoş, gözü yormuyor, hem de aradığınız her şeye kolaylıkla ulaşıyorsunuz. ikisinin bir arada da yapılabileceğini göstermiştir bizlere. diğer kurumlara da örnek olur umarım.
sitede bölümler ayrı ayrı kategorilendirilmiş. ev, iş, toptan gibi. bu da büyük kolaylık sağlıyor biz kullanıcılar için.
yeni internet sitesi öncelikle kullanıcı dostu, sade ama güçlü ve esnek bir yapısı var. eski tasarımda aklıma takılan soruları araştırmıştım ama içerik olarak tatmin olalamıştım. adamlar yeni tasarım combi yapmışlar. hem tasarım, hem işlevsellik, hem içerik hem de kurumsal kimlik olarak golü atmışlar. yapan ekip işini biliyorsa demek.
site tasarımının en önemli ikilemi "tasarım mı", "işlevsellik mi" ikilemi bu sitede tam ideal dengede tutulmuş. tasarım da gayet hoş, renkler özellikle kurumsallıkla bağlantılı, işlevsellik de çok iyi derecede.

yeni tasarımda her aradığımı buluyorum. mesela internete başvurma için girdim dakkasında önüme çıktı. başvurumu yaptım aramalarını bekliyorum.
site navigasyon olarak çok iyi düzenlenmiş. eski tasarımdaki aradığını bulamamazlık durumu yok. neyi arıyorsan onu bulabiliyorsun. kullanıcı deneyimine çok önem verdikleri belli oluyor.

ayrıca sitede ev, kurumsal ve toptan seçenekleri bölümlere ayrılmış ve kullanıcılara kolaylık sağlanmıştır.
bence yeni siteyi yapmaya karar verdikten sonra; "superonline sitesine insan neden girer?" diye sormuşlar kendilerine. bunun ölçülüp kullanıcının işlerini kolaylaştırmak için çabalandıkları çok belli. müşterisine önem veren, onların ihtiyaçlarına göre tasarımlar geliştiren kurumlara hasret kalmıştık tabi.