bugün

--spoiler--
" Aşk sakızdan çıkan sözler kadar basit olmaya devam ettikçe, insanlar da onu çiğneyip tükürmeye devam edecekler"
--spoiler--
canlı canlı dinlemenizi naçizane tavsiye ettim üstat. o naif, duru sesiyle hüzünlü hikayeleriyle alıp götürür.
klas bir insan.
kül kedisi ne yapsın kendisini ayak numarasından tanıyan bir salağı? diyen insan.
müslüm gürses'in vefatı hakkında, ''Müslüm Gürses defnedilmeden asla öldüğüne inanmam... Öldü diye morga kaldırılan ama çıkıp gelen O değil miydi? içimde bir umut işte...'' sözlerinin sahibi olan olağanüstü kişi.

kendisini bir kere dahi olsa ama mutlaka canlı olarak izlemenizi tavsiye ederim.
hazedemediğim adam canlı da dinledim ama yok sevmiyorum bu adamı.

(bkz: geveze)
Muze kurmak icin holding sahibi olmaya gerek olmadigini gostermistir
(bkz: oyuncak muzesi)
hayat buna güzel amk. 50 yasına gelmiş hala oyuncaklarla oynuyo dünya sikime minare götüme. adamın derdi pinokyo yalan atmasın kırmızı başlıklı kız elmayı yemesin.

bide heyecanlı konusuyo. sanırsın deprem oluyo o an.
an itibariyle genç bakışa konuk olmuş ve edebiyatın dibine vurarak öğrencilerin sorularını yanıtlamaktadır.
Anlatıklarının en vurucu cümlesini anlamayan ve bunun üstüne 2-3 kere tekrar etmesi gereken bir topluluğa seslenen ustadır.

Odunsu bir kalabalık toplanmış resmen salonda.
gecenin şu vakti gayet neşeli sohbetinin arasında aniden okuduğu şiirle beni dağıtan şair.

"
Bilerek mi yanına almadın giderken
başının yastıkta bıraktığı çukuru?

Güveniyordum oysa ben sevgimize
Vapur iskelesi ya da tren istasyonundaki saatin doğruluğu kadar..

Beni senin gibi bir de annem terketmişti
-ki göbeğimde durur, onun yokluğundan bana kalan çukur.. "
futbol ile ilgili düşüncelerimi pekiştirmiş müthiş kişilik. sokayım fanatizminize.
(bkz: berlinde hakimler var) *
üslubu, yazıları ve tarzı ile çok takdir ettiğim değerli şair ve yazardır.
dün akşam abbas güçlü ile genç bakış programındaydı üstad. anlatırken değindiği noktalar ve yaşamdan öyküleriyle yine kendini dinlettirmeyi bildi ancak öykülerini, hikayelerini anlatırken beden dilini çok fazla kullanarak gözümde itici bir hal aldı.
tamam anlattıkların çok güzelde beden dilini kullanınca standup haline geliyor be üstad.
şairliğinin ötesinde, çağımızın anlatıcısı.

her şeyin, bilginin özünde gizlidir merak. merak güdüsüyle araştırır, öğrenir insan. öğrendikçe daha fazlasını bilmek ister. kendisi meraklıdır ve merakın ötesinde de sağlam bir hafızasının olduğu da aşikar. öyle güzel anekdotlar anlatıyor, öyle güzel bir anlatımla aktarıyor ki pürdikkat dinlerken buluyorsunuz kendinizi. derin bilgi birikimiyle, şair olmanın verdiği taşkın duygululuk ve dil güzellikleriyle süslüyor anlatımını. ve karadenizli genleri baskın çıkıyor ve çocuksu bir heyecanla anlatma telaşında, bilgi serpiyor dinleyenlere.
genç bakış programına çıkmış dün gece denk geldim. yine kitledi televizyona ve güzellikleri, olmasını umduklarını anlattı. okuma kültürünün yeteri seviyede olmadığı, kıssadan hisse geleneğinin yaygın olduğu ülkemizde kendisi gibi anlatıcılara ihtiyaç vardır.
bıyık yakışmayan şair kişilik.

veda filminde, kazım karabekir'i çcanlandırmıştır. mustafa kemal'in bulunduğu odaya ilk girdiğinde bir an kim olduğunu kavramaya çalıştım, kavradığımda da kahkahayı basmışım. tüm sinemaya rezil olmuştum, öyle böyle değil.
dün gece genç bakış programıyla beraber kocaeli üniversitesine gelmiştir. saatin nasıl geçtiğini anlamadık bi baktık 4 olmuş. gerçekten keyifli bir gece yaşattı mükemmel bir insan.
Rakamlarından tavşan yapılan yılda doğmuş, yazar, şair, müzeci, ayrıntıcı güzel insan.
"bir zamanlar çamur sadece toprak sahalarda vardı, futbol kirletilmeden önce. trabzonspor iki yıldır lige katılmamalı. bu adaletle ilgili."

sunay akın..
1.nesil usta yazar. ideolojisini fikirlerini desteklemesem de inkar edemem ki güzel yazıyor hatta onu okurken sevgilime sms yazarmışçasına gülümsüyormuşum bir arkadaşım söyledi. ayrıca sözlükten öğrendiğime göre şiir de yazarmış bilmiyordum.
Havalar ısınınca bu aşk da biter ben ki bırakırken bir anlık gülümsediniz diye paltonuzun sıcaklığıyla avunan vestiyer.
twitter'da beyazperde adlı saçma sapan şiirini paylaşan lakin tepkiler üzerine ağlak ağlak beyanatlar verdikten sonra şiiri geri çeken, sonrasında ise kadın bir şaire ait olduğunu belirten ve ismi kahrolası çarşaf olan daha saçma bir şiir yayınlamış olan kafası karışık adam.

http://www.antoloji.com/beyazperde-siiri/
görsel
türkiye'nin yetiştirdiği en büyük şair, tek oyuncak müzesisinin de kurucusu, babam.
Tam da Unutmuşken Gittiğini,
Artık Acıtmıyorken Yokluğun,
En Içten Kahkahalarımın Arasında
Aklıma Gelmek Zorunda Mısın?
"ne yani.. papatyada bir yaprak daha olsaydı beni sevecek miydin?"