bugün

Ekmeği karneyle aldığımız CHP dönemimde değil, 1 kilo kuru soğanın 13 lira olduğu akp'li bolluk döneminde yaşanmış hadise.

Biriken borçlar ve işsizlik nedeniyle aç kalan vatandaş böbreğinin birini satılığa çıkarmış. Bunu da eliyle otobüs duraklarına ilan yapıştırarak yapmaya çalışıyor.

Bolluk dönemi. Beka meselesi. Ehonomi çoh eyi. Almanya bizi gısganiyu.

görsel
aslında komik gibi geliyor ama gülemiyorsun halimize bak hala beyni yıkanmış insanlar var. türkiye sadece füze almaya çalışmakla meşgül. napacaksın füzeyi. ekmek arası füze mi yiyelim.
haberlere konu olmuş ama sözlükte ilgi görmemiştir.

https://tr.sputniknews.co...tahlillerim-yeni-yapildi/
Evet suç ama bu ilanı verenin değil bu ilanı vereni bu hale getiren yöneticilerin suçu.
insanı üzen ilandır. kimin ne çektiğini bilemiyoruz işte. kim bilir ne kadar bezmiş olmalıdır ki son çaresi bu olmuştur. kendi doğrularımızla da başkalarının yanlışlarını yadırgama lüksümüz olmadığını düşünüyorum.
aynısından dünya devi abd'nin new york gibi ünlü şehirlerinde de var yalnız, vuracaksanız başka yerlerden vurun.
dün akşam haberlerde rast gelmiş olaydır. mizansen falan değil gerçek gibi duruyor. adamın 2 veya 3 çocuğu varmış orası tam aklımda kalmadı. karısı bir sürü borç bırakmış kaçmış. ödeyememiş çocukları yurda vermek zorunda kalmış. muhabir sordu satabilirsen ne yapacaksın diye. adamcağız "bir ev kiralayıp eşya düzüp çocuklarımı alacağım çok bir şey istemiyorum" diyordu. yazık lan şu ülke insanının haline.
Halkı hükümete karşı kin ve nefrete tahrik etme suçundan göz altına alınmamasını temenni edeceğim kişinin astığı ilandır. Artık fakirim desen nankör oluyorsun malum.
Amerika'daki toplam evsiz sayısı 550 bin kişi. Toplam nüfus 327 milyon.

Türkiye'deki toplam işsiz sayısı 3 buçuk milyon. Toplam nüfus 82 milyon.

https://tr.sputniknews.co...rkiye-issiz-sayisi-artti/

Vuracaksak başka yerden vuralımmış.

insan şunu söylerken utanır.
Neden garipsendiğini anlamış değilim!
Arkadaşlar fi tarihinden beri milyonlarca kadın sırf hayatta kalmak için bedenini satıyor! Sadece Türkiye'dekilerden de bahsetmiyorum. Fuhuş batağına sermaye olmuş ancak bu işten memnun olmayan zavallı hayatlardan bahsediyorum.

Doğurduğu evladını garibanlıktan dolayı satan ya da yetimhaneye bırakanlara hiç girmeyeyim.

Adamın biri çıkmış böbreğini satılığa koymuş. kusura bakmayın ama hiç şaşılacak bir olay değil hiç. Ne dramlar var bunun yanında roman olur.
Amerika ile Türkiye'yi kıyaslayan ben değilim. Ben kıyaslayan "Eyy Amerika" tayfasına asıl gerçekleri göstermeye çalışıyorum.

Ortada bir oyun olduğu doğru. Ama asıl bakmanız gereken kelime oyunu değil. Oyun büyük yeğen.
(bkz: trajikomik)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar