bugün

huzurdur.
yansıma bir sestir.

(bkz: şırıl şırıl)
(bkz: gürül gürül)
(bkz: zem zem) *
bozuk bir musluktan akan suyun sesi ise huzursuzluktur.
duruma göre huzurda, huzursuzlukta verebilen ses. bozuk bir musluktan kaynaklanıyorsa yahut sel baskınına ugramış evinizden geliyorsa son derece sinir bozucudur lakin tabiatın içinde bir gölden, nehirden geliyorsa ya da susuzluktan boğazınızın kuruduğu bir anda yakınlardaki bir çeşmeden geliyorsa son derece huzur vericidir.
malum sözde adı geçen en güzel üç sesten biridir.
(bkz: su sesi)
(bkz: para sesi)
(bkz: kadın sesi)
huzur veren sestir.ancak bu kuraklıkta boşa akan su sesi duymak büyük ölçüde huzursuzluk verir.
iğrenç bir şarkı.
işkence olarak kullanıldığında; insanın akıl sağlığını bozan, akıl sağlığı bozuk kimselerde de tedavi amaçlı kullanıldığında etkili olan sestir.
...duydu

bir şeyler yapmalıydı. bez bağlamak bir çift göze, edinilmiş bir bilgi değildi. nolurdu ki yapsa? yapmadı.ben de onu diyorum işte...keşke yapsaydı...'iyi ki de yapmadım' dedi.ve fakat armağanı oldu tüm insaflığa...

-şu suyun sesini biraz daha şırıldatabilir miyiz.
bir zamanlar tedavi amaçlı olarak kullanılan huzur verici ses.
aydın aydın'dan dinleyince ayrı bir huzur veren sestir.

http://www.youtube.com/watch?v=G20kbW8ECbE&feature=related
zonguldak / çaycuma'da bir cafe + düğün salonu.. çok amaçlı bir mekan. sanırım yanından geçen dereden almış olacak ismini. bilemiyorum.
bazı insanlar için dünyanın en güzel sesi olan ve genelde huzur ve rahatlama sağlayan sestir.
gecenin sessizliğinde daha bir huzur vericidir, rahatlatır. evimin hemen yanında akan suyun sesini dinlemek için geceleri cam açmışlığım vardır.
tehlikeli sestir.
(bkz: para sesi su sesi kadın sesi)
aydın aydın'ın bir şarkısıdır. dünyanın ortak sesidir.*
Nirvanaya ulaşmanızı sağlayabilecek bir sestir , sadece yat ve dinle sonra huzur ...
acayip işeme isteği getiren ses. ayrıca dünyanın ilk hastanesi bergama'da ruh ve sinir hastaları için tedavi yöntemidir. su kanallardan geçirelerek sesi boşlukta yankılanır ve hastalar bu sesle terapi edilir.
ti olmayan sestir. Çişi getirdiği söylenir. Ancak bunun sebebi su sesinin idrar getirici olduğunu düşünmemiz. Yoksa çişi falan getirdiği yoktur.
en güzel 3 sesten bir tanesidir.
küçük bir kızın "amca amca su biterse nolur?" demesiyle başlayan ve tüm dünyaya mesaj verilen şarkıdır. dinlenesidir.
eski çağlarda zihni temizlediğine inanılan ses.
çiş getiren sestir.
Son zamanlarda kampüsteki havuzların etrafında çok vakit geçirmemin sebebidir. Üstelik bir dizeyi akla düşürüp durur.

"Sesin dudaklarımda fağfur bir Japon tası"
Piyanoya benzer. Evet.