şu sıralar abd de nba yayın kuruluşları arasında en mühim yerlerden birisine sahip tnt de yorumculuk yapan ve genellikle steve wonder's tanımıyla maçın kritik noktalarını tespit eden, parmağında 5 tane şampiyonluk yüzüğü bulunduran unutulmaz chicago bulls ve aynı zamanda dallas mavericks liler için san antonio spurs oyuncusu.
michael jordan'la ilgili en "tatsız" anılardan biriyle de doğrudan alakası vardır.
hiç unutmuyorum utah jazz la bir final maçında michael jordan varken son atışı kerr yapmıştı. sessiz, sakin ama büyük oyuncuydu.
4 kez nba şampiyonluğu bulunan tnt yorumcusu, lakabı slow white guy dır.
Son saniye üçlüğü adamıdır kendileri.
aldığı üç sayı şampiyonluğu ile popüler olmuş, fikrimce aktif olduğu dönemde ortalamadan aşağı kalmamış ama ortalamayı da aşamamış bir nba oyuncusu.
birde miranda kerr vardır. soyadları benzer fakat bu miranda'nın tadına doyum olmaz.
efenim bu adamın yaptığı takaslara bakarsak:
shaq için shawn marrion'ı verdi. amar'e ile olan sorunlarından dolayı marion'ı yolladı.
amar'e ve shaq gibi iki huzursuz yıldızın başına terry porter gibi en fazla genç takım antrenörü olacak birini getirdi. aynı galatasaray-skibbe ilişkisi gibi şubat ayında porter yollandı.
jason richardson için boris diaw ve raja bell'i verdi, böylece bench'in iki adamını şut çekemeyen bir 2 numarayla takasladı.
ve alvin gentry'nin sistemi oturtmasına rağmen dün shaq'ı sayı özürlüsü iki adama karşı takasladı.
niyetini biz phoenix'liler anladık steve, sen san antonio'nun yolladığı bir ajansın.
muhtemelen 2010 sezonu için salary cap i boşaltamaya çalışan adam. zira shaq'ın 20 milyonluk bir kontratı vardı. ben wallace da bu rakam 14 milyon ki onun basketbola devam edip etmeyeceği bile belli değil. yine amare de en geç seneye takımdan ayrılınca lebron james, dwyane wade, chris bosh gibi isimlerden birini rahatlıkla takıma katabilirler. üstüne sağlam görev adamları alacak da boşluk kalmış olur.
şu aralar isiah thomas'tan aldığı bayrağı taşımakta kendisi.
gm olmanın tnt'de yorumcu olmakla aynı iş falan olduğunu sandı herhalde.

olsun varsın, biz yine de yorumculuk yaparken yanında oturduğu marv albert'ın sesinden gelen kerr for three çığırışıyla hatırlamaya devam edeceğiz onu.
nba 99 un en iyi üçlük atan basketbolcusudur.
gerek bulls ta gerek spurs te oynarken çok can yakmıştır.eski nba serilerindeki 3 lük yarışmalarının tartışmasız 1 numarasıdır özellikle 98-99.
kariyeri boyunca bulls,spurs,cavs,magic ve blazersta forma giymiş guard.
eli titremeden üçlük atan tam bir görev oyuncusu idi.
O kadar feci üçlük atar ki kardeşime san antonio yu almayı yasaklamama neden olmuştur. Oha ulan çüş birader. Her attığı mı girer bi adamın. Ne kobe , ne iverson ne reggie miller bunun kadar atamıyordu.
chicago bulls'un ikinci threepeat'inde ceza atıcısı olan üçlük makinası.

üçüncü yılda şampiyon olamamaları gerektiğini ama michael jordan'ın kendilerine o yıl fazladan 15 maç kazandırdığını ve böylece şampiyonluğa yürüyebildiklerini anlatmışlığı vardır. o derece zor iştir threepeat ve bunu jordan üst üste iki kez yapmıştır.
% 45.4 ile karıyer üçlük yüzdesı en yüksek olan nba oyuncusudur. jordan' dan bır antrenman esnasında dayak yemıstır ayrıca .
2014-2015 sezonundan itibaren golden state warriors'ta koç olarak görev yapacağı açıklanmıştır. 2013-2014 sezonunun ardından golden state warriors'un koçu mark jackson'un görevine son verilmişti.
chicago bulls'ın ilk threepeat'i sırasında cleveland cavaliers bench'inde oturmaktaydı. craig ehlo'nun sakatlığı nedeniyle 20 maç kadar ilk beş başlar. bu maçlardan biri chicago bulls'a karşıdır. steve kerr anlatır:

michael jordan'la eşleşmek zorundaydım çünkü bulls'ta savunabileceğim kimse yoktu. maçın başında top elime geldi ve ilk şutta jordan'ın üstünden 2 sayılık jump shot'ı attım. kendimi iyi hissediyordum. aradan beş dakika falan geçti ve jordan hâlâ sayı atmamıştı. kendimi cidden iyi hissediyordum. sonradan anladım ki jordan daha şut bile çekmemiş ve takım arkadaşlarını oyuna dahil ediyormuş. maç bittiğinde ben hâlâ 2 sayıdaydım ve jordan 48 sayı atmıştı. sanki bir anda "yaa, sayı atmaya başlayacağım ve bu adamı savunacağım" demiş gibiydi. benimse yapabilecek hiçbir şeyim yoktu.
yaşadığı hastalıktan dolayı bir süredir golden state warriors'tan uzak kalmıştır. onun yerine takımın başına geçen luke walton ise harika bir iş çıkardı. luke walton'un yönetimindeki golden state warriors, nba tarihindeki en iyi başlangıca imza attı. ama tabii ki steve kerr'in bir an önce iyileşip sahalara geri dönmesini diliyoruz.
22 ocak 2016 gs warriors indiana pacers maçı ile birlikte golden state warriors'taki görevine geri dönmüştür. bu güzel haber ile basketbolseverleri sevindirdi.
nba de son dönemde takımına getirdiği sistemi iyi oturtmuş ve kendisi yokken bile muhteşem bir başarı yakalayacak oyunu oynatmıştır. daha şimdiden playoff baremini geçtiler ve olur da 73 galibiyete ulaşırlarsa kendisi de bu takımın yaratıcısı olarak arşa yükselecektir.

adamdır.
nba'da 2015-2016 sezonunda yılın koçu seçilmiştir. takımı golden state warriors normal sezonu 73 galibiyet, 9 mağlubiyetle lig lideri olarak bitirdi. aynı zamanda chicago bulls'a ait olan nba tarihinin en iyi derecesini de geçtiler.
teknik adam olarak hâlâ eksikleri olan ama insan olarak son derece sevimli bir heriftir. zaten koçluk kariyerinin daha başında, eksiklerini de kapatacaktır.

en son kevin durant'le basın toplantısında "durant için planınız nedir" sorusuna "henüz kesin karar vermedim ama ilk beş başlayabilir" diyerek salonu yıkmıştır.