bugün

insanlarin starbucks starbucks diye abarttigini o mekanin ustunden kendilerine nasil stateji sagladiklarini anlamadigim parasina degecek hic bir hizmetinin oldugunu dusunmedigim gote semsiye dukkani.
asla ama asla gidilmemesi gereken popüler kültürün bir parçası haline gelen kafe.
bugün yediğim kazıktan sonra küfrü asla eksik etmeyeceğim yer. olmaz olsun böyle mekan.
fiyatını geçelim ne gereği var? mis gibi türk kahvesi varken.
deli manyak kahve tuketen bir insan olmama rağmen kapısından geçmekle yetiniyorum..kapısından geçerken check-in (bkz: foursquare)yapayım diye düşünmüyor değilim.
iki haftada bir gidip soğuk beyaz çikolatalı moka içtiğim güzel kahveci.
bu kapitalist markayı savunaların en büyük dayanağı 1 kahve parasına 3-4 saat oturabilmeleri.. Tuvaletlerine şifre koymuşlar bunun önüne geçmek için.
Bak starbucks biz türküz inat eder arkadaşlarımla otururken hemen yandaki burger king'e sırf tuvarlet için gider sonra gelir yine 2-3 saat otururum.
Sen bu hizmeti vermeyi vaadetin. Yani hak ettiğimizden fazlasını istemiyoruz..
gerekirse 8 sat etkili zamkı sandalyeme yapıştırı 8 saat kalkmam o koltuktan.
Biz türküz geleceğiz 1 kahveyle 2-3 saat oturacAğız canımız isterse bi kahve daha beelki alacağız.
Gercekten kahve sevenler için iyi bir mekandır.seviyorum seni starbucks.
(bkz: starbucks ın önüne tükürmek)
Direnişin bitmesiyle türk halkının ne kadar omurgasız olduğunu bir kez daha yüzümüze vurmuş müessese. Caddedeki şubeleri yine hayvan gibi dolu keza mado ve Kızılkayalar da öyle.
laptopsuz girilemeyen mekan. rivayete göre bazı atarlı fakir ergenlerin aldıkları kahve bardaklarını atmayarak tekrar kullandıkları söylenir.
kahve sevenler bir yana birçok insanın buraya sırf check-in yapmak için gittiği çoğu zaman tikicanlarla dolu mekan.
göt deliğinde sikilesice özenti tikilerin favori yeri. kahve tanesiyle "böcek" diye korkutabileceğin göt lalerinin "ay kahveleri çok güzeell" diye zırvalaması yok mu kendimi şedesim geliyor sözlük!
kendisiyle ilgili onlarca tanım yapılabilecek olandır. mesela; bardakla fotoğraf çektirmek isteyenlerin mekanı, foursquare mekanı vs daha gider bu böyle.
-starbucks'a hoşgeldiniz ne alırdınız?
+check-in yapıp çıkıcaz.
paket olan kahvelerden alındığında çok da pahalı olmadığı görülen kahveler zinciridir. 15-18 tl arası bir fiyata alınan kahve 1 ay hatta daha fazla bile yetebilecektir. ayrıca bu kahveyi alana orta boy istediği içecek verilmektedir ki bu da o fiyatı yaklaşık 8 tl'ye çeker.
Caramel latte'dir .
laptop ı olmayanı sokmuyolarmış diye biliyorum.
kahve bardağını ellerinde 2 saat gezdiren insanların takıldığı kahvecidir.
hayatımda 1 kere gittim mocha güzeldi ama.
karton içinde kiloyla kahve satan gidenin kendini dük sandığı entel mekanı.
hasta olduğum zaman chai tea latte içmek için gittiğim mekan.
ayrıca
nedir bu starbucks'a giden zengin gözükür düşüncesi, anlam veremiyorum.
tamam pahalı olabilir de bir insanın zengin gözükmesini veya bende para var düşüncesini insanın beynine yerleştirmesi ayrı bir aptallık.
gidin arada bir kahve için ve çıkın kahveleri gerçekten çok güzel!
kağıt bardakta hizmet veremeyen cafeler oldukça sürekli gidilmeye devam edilecek mekandır.

bazı insanların takıntıları vardır. günde 400 kişinin içtiği fincandan bir şeyler içmek istemeyebilir. adamlar işi çözmüş, tek kullanımlık iç-at. mis.
ergenlikten henüz çıkamamış 35liklerin uğrak mekanı.
naif insanların kapısının önünden dahi geçmeye imtina ettikleri, ergen bünyeler tarafından buluşma noktası haline gelmiş kahveci.

albenisi (bkz: tatlıcı ökkeş usta) ile yarışır düzeydedir.