bugün

ilginçtir hayatımda ilk defa gittim starbucks' a. neymiş la bu diye? self servis bilmiyorum tabi. direk "bana bi gahve." deyince herkes bana baktı. self servis efendim. *

ayrıca tam çıkarken ücretsiz çilekli pasta ikramında bulundular.
bir kahveci. vallahi bu kadar basit bak yemin ederim. giden neyin kasıntısında anlamıyorum ama gitmeyen de neyin çamurunu atıyor onu da anlamıyorum.
türkiye' de o ayarda kaliteli kahve içebileceğiniz 3 4 mekan vardır ayrıca ve hepsinin de fiyatı yakındır birbirine.
bu kadar abartılacak (olumlu/olumsuz) hiçbir şey yok oğlum lan. gidiyorsun, kahve içiyorsun. içeride kahveden zerre anlamayan sırf oraya oturunca bir bok olduğunu sanan çok adam var doğru, ama gerçekten kahve içmek için giden de var.
köşebaşı kahvecisi.
kahveyi sadece nescafe'den ibaret sanan -ki nescafe toz amk kahve demek hakaret olur- bünyenin bok attığı mekan. adamlar filtre kahve yapıyor ve nereye gidersen git aynı nitelikteki filtre kahvenin fiyatı aynı. tabi diğer açıdan bakacak olursak kahve dışındaki ürünleri de gerçekten pahalı.
fakirleri sikerek kazandığım parayla kahve içebileceğim, bütçeme göre çok ucuz ve kaliteli kahve satan mekan. Ama ben kahve sevmediğim için mc donalds'tan kola alıp öyle giderim arkadaşlarımın yanına. Enayi fakirleri sikerek böyle yerlere gelmek çok zevkli.
suya 1,5 tl verilen yerdir. veren kişiye denileni de tahmin edin.
kahveye 10 lira mı verilir diyenler var, cafe americano 4,25tl, siz neden 10 lira veriyosunuz ya da neden paranızın üstünü almıyorsunuz anlamadım.
sekil olsun diye gidilen kahveleri boktan sekilci insan mekani.
hic bir zaman kahve bahanenin yerini tutamayacaktir benim icin. hem boktan bi kahveye o kadar para vermenin mantigi ne lan?
fiat politikası üstünden asla vuramayacağınız amerikalı kahveci. istiklal caddesinde siktiri boktan bir cafe de bile bir kahve içmek isteseniz ödeyeceğiniz mebla 5 tl. ee starbucks da 5.75 tl. yaygaranız neden? 75 kuruş için mi?
geziden önce, çalışmaya, okumaya, arkadaşlarımla buluşmaya vs için gittiğim pastasını, çöreğini, türlü türlü kahvelerini içip onlara güzel paracıklar kazandırdığım mekan. fakat gezi eylemleri sırasında, ve sonrası sittim sene gitmediğim, bundan sonra da asla gitmeyeceğim mekan olmuştur.
e elbet hokus pokus sonucunda böyle olmadı, vardır bir gördüğümüz... !
en sevdiğim mekan. Apaçiler, barzolar giremez.
neredeyse her bireyin orada bir resminin olduğu mekandır.
paranızla ekonomik tecavüze uğradığınız yer. veriyorsun paranı, domalıyorsun garsonlara, pardon dünyanın en havalı satış temsilcilerine ve nasıl becerileceğini onlara italyanca kelimelerle söylüyorsun.
böyle mükemmel bir mekan, kimse oradan çıkmadığına göre...
fakirlerin bok attığı über kahveci.
babasının malıymış gibi savunan var ya. işte onlar sadece salak. başKa bir şey demiyorum onlara.
-Sana inanamıorm starbaks süper taamii?
+He canım he.
babasının kanlısıymış gibi eleştirenler var ya işte onlar salak. başka bir şey demiyorum.

+starbucks' a asla gitmedim, gitmem, bok gibi, kapitalist, kaka
-ben de gitmem aga tiki mekanı
+starbucks' ın kahveleri de bok gibi. zaten benim umrumda değil starbucks ve oraya gidenler
-aynen aga benim de hiç skimde değil starbucks
naylon devrimcilerin boykot yaptığı yer.
nedense her zamanki gibi full çekmişti dün akşamda.
sizin boykotunuz da sizin gibi naylondan anlaşılan.
antalyadayım. istanbuldaki ilgili yerde full çekmişti yine.
gereksiz tavırlara maruz kalan mekandır. artık yapmayın bunu yani tutmaz arkadaşım bir arada fransız mallarını boykot ediyorduk ne oldu fransa toparlayamadı mı acaba haberi oldu mu ki. sen kendin tercihen tavrını koyarsın almazsın , gitmezsin o ayrı ama boykot çağrısı yapmak? yapmayın komik oluyor.
not: starbucks a hiç gitmedim çünkü kahve sevmem bir de o kadar pahalıya içecek almam iki.
starbucks'tan için "oranın kahvesi kalitesiz yaa" diyenlerin kaliteli kahve anlayışlarını çok merak ediyorum.
starbucks'ın kahvesine kaliteli demiyorum öyle anlaşılmasın ama bunu diyen insan afrikaya gidip taze çekirdekli kahve mi içti naptı da beğenmiyor.
3.5 liraya gayet de tatmin edici miktarda kaliteli kahve içebildiğim mekandır. bu kadar kahve çeşidini bu fiyatlarla sunabilen türk markası var da biz mi gitmiyoruz? o çeşitlerin arasında seçmece pahallı bir kahve bulup da onu içerler sonra da starbucks pahallı derler, hatta çoğu eleştiren de gitmemiştir bile, amerikan markası olduğu için zaar. sorsan yerli malı yurdun malı her türk onu kullanmalı geyiği yaparlar da üstlerinde çakma levi's, ayakta converse, telefon finlandiyadan vs. birisi de çıkıp "içtim kahveyi bayattı", "serviste gecikme vardı" ya da ne bileyim "lattesini hiç beğenmedim" gibi falan gerçek eleştiriler yapsın. "vay efenim amarigan özentisi bunlar" denediğinde düşen starbucks kalitesi değil.
kahvesi acı, mekan karanlık kuytu, izbe, koltuklar eskimiş gittikçe kalitesi düşen ve diğer kahvecilerle rekabet edemediğini düşündüğüm kahvehane.
kahveyi fincanda içemediğiniz, paranızı sömüren karanlık, can sıkıcı bir mekandır. arkadaşlarınızın hatırına gidersiniz.
yaş ortalaması 13 olan günümüz ergenlerinin (çoğunlukla 1d, justin fanı) facebookda yer güncelleyip göze batmak için gittiği bir bardak kahvenin 7 tl olduğu sikiş yuvasıdır.
yazılanlara bakılınca gitmenin değil de gitmemenin bir bok sanıldığı cafe.

türkiye' de o kalitede kahveleri de daha ucuza içemezsiniz ayrıca.
bir yer.

çok samimi söylüyorum; normal şartlarda sikseler gitmem ama bazen eş dost muhabbetine denk geliyor, mecburen gidiyorum. bakıyorum, aga diyorum, nedir yani? numarası nedir? yok baba, mantıklı bir açıklaması yok. sadece pahalı.. he bir de bardağın üstüne adını falan yazıyorlar. bu da heralde insanda 'önemlilik hissi' uyandırıyor. bilmiyorum ki..

bakın yanlış anlaşılmasın. gerçekten sevenlere saygım sonsuz, bir şey diyemem.
ama ben çözemedim abi.. saçma geliyor bana. sıratbaksmış.. sikmişim sıratbaksı..

edip: sıratbaks ney laaan? öjhdfkljhsdsd amskym, sinirden kafa gitmiş benim. neyse, elleme kalsın. aleyhime delil olarak kullanamazlar. mihe mihe mihe.

size mi sövdüm olm ben, sıratbaks'a sövdüm ki.