bugün

insan gördüm delisi olmayacak, gönlü zengin olacak. kendi zengin olsa bile tevazuyu elden bırakmayacak.

allah bizi sonradan görme olanlardan korusun.
10 liralık kahvenin bile statü sembolü olduğu zavallı ülkemdeki tuhaf durumdur.
varoşlar gibi kıraathanede işsiz işsiz çay içmek yerine dünya markası olmuş starbucks'tan kahve içen normal insandır.
özenti deyin ne derseniz deyin.
Su starbucks kompleksinden cikin artik arkadaslar... gayet guzel kahveleri olan bir mekan. Buraya gitmekse inanin artik ozentilik falan degil.
2 öğün yemek fiyatına kahve içen vatandaşımızın işidir.

sorsanız anasının karnından kahveyle doğmuştur bunlar.
kahveyi türk kültürü sanan, amerikan özentisi olan, insanların nasıl geçindiğini düşünmeyen insanlardır. kahvesiz 2 gün yaşayamazlar sanırsın. genelde de bağdat caddesi, nişantaşı gibi yerlerde takılan gereksiz insanların bulunduğu mekanlardır. (türk kahvesi ve yöresel kahvelerimizi kastetmiyorum)
bunun en trajik örneğini istanbul zorlu center'da görebilirsiniz. adamı silkelesen üzerinden o starbucks'ı komple alacak para çıkar ama bakıyorsun kasa önünde sıra bekliyor, neymiş kahve alacakmış te Allahım ya.
chai tea latte ve caffe mocha haric gerisi berbat zaten. ne içeceksen.
olmayan hede.

kahvenizi self servis alırsınız. tepenize garson dikilmez, sipariş verin diye etrafınızda atmaca gibi dolaşmaz.

fiyatı biraz yüksek gelse de kocaman bir bardak kahve içersiniz, kahve bağımlısı bünyeleri bu anca keser.

yine fiyattan şikayet ediyorsanız abuk subuk kahvelerini içmek yerine türk kahvesi, filtre kahve veya çay çeşitlerini deneyebilirsiniz. fiyatları gayet makuldur ki yine kocaman bardaklarla aldığınız için karlı bile sayılırsınız.

self servis yerlere göre çok rahat koltukları, bir sürü priz ve çoğunun üst katında ders çalışmaya elverişli sessiz bir ortam ve kocaman masaları vardır. yani kütüphanede yer bulamadığınızda ders çalışmak için akla gelen ilk yerdir.

minicik bir şey alıp isterseniz beş saat oturun bir çalışanın birinden dahi ters bir bakış görmezsiniz. çalışanları ekseriyetle kibar insanlardır.

bu sebeplere dayanarak bu kahveciyi seven biri olarak olmadığını düşündüğüm hede.
Yazıktır...

Babalarının verdigi kit kanaat geçindikleri parayla gidip sanki zenginmis gibi görünmeye çalışırlar .
olduğunu düşünmediğim insan tipidir. insan neden starbucksa özenir ki? starbucks özenilcek birşey olduğunu düşünmüyorum. fiyatların uçuk olduğunu da düşünmüyorum. ha sen düşünüyorsan cafede bir şey içmiyorsun o zaman. çok düşünmek dedim, gidip bir kahve içeyim.