bugün

(bkz: anakin skywalker/@sultanfirardasenneredesin)
--spoiler--
s03e20 dahil olmak üzere geriye dönük 4 bölüm (e17-e18-e19-e20) ahsoka tano şovuna dönüşmüş, izleyenleri genel manada orgazmik bir keyfe büründürmüştür. yalnız o kılkuyruk starship commander'a ayar olmamak elde değildir.
hd versiyonu torrent üzerinden 10 dakikadan daha kısa bir sürede indirilebilecek konumdadır an itibareyle.

bu arada anakin skywalker o liboş starship commander'ın attığı zarflar* sayesinde iyiden iyiye dark side'a meyletmeye başlamış, son bölümde gözden kaçmadı.

büdüt: o alkolik rus aksanlı jedi'ın ölmesi kötü oldu be hacı. taşaklı herifti.
--spoiler--
s03e20'yi izledikten sonra burada yazdığım gibi bir beyanatım olmuştu.

lucas baba beklentilerimi doğrularcasına yine taş gibi bir kurgu ve bölümle karşımıza geldi.

devamı spoiler içerir.

--spoiler--
ahsoka tano'nun üzerine inşa edilmiş gibi duran bir kurgu daha karşımızda. padawan lost kurgusu hakkında tahminim 2 bölüm sürmesi yönünde. malum ilk bölümü s03e21. görev esnasında gözcülük yaparken kaçırılıyor ahsoka tano. ulan ne üzüldüm başına bir şey geliyor diye. ama sağ olsun jedi yetileri onun hayatta ve yekpare kalmasına imkan tanıdı. şimdilik diğer youngling'leri örgütleyip oradan kaçmanın yolunu arıyor. gelecek bölümde sürpriz ziyaretçimizin yardımıyla kurtulmayı bekliyorlar. kim mi? fazlasını burada yazıp spoiler'ın bokunu çıkarmayayım.

--spoiler--
haftaya yayınlanacak bölümde güzel bir "zaalbar-mission" göndermesi bekliyorum. gerçi ahsoka bir twilek değil, togruta; ancak iki ırkın birbirine benzerliği sebebiyle kotor a güzel bir gönderme olur.

(#7006393)
sezon finali hakkındaki yorumlarım hususunda hem haklı çıkarmış hem de hafiften göt etmiştir.
cartoon network bir ibnelik yapmazsa önümüzdeki hafta cumartesi sabahına doğru dünyanın her yerinde zevkle izlenebilecek bir sezon finali bizleri bekliyor.
3. sezon finali yayınlanıp yayınlanmadı mı bilmiyorum ama final bölümü torrentlerde çatır çatır paylaşılmakta olan dizimizdir. cartoon network'ün bu yayın mevzularında bir takım ibnelikler yaptığından şüpheliyim.

--spoiler--

chewbacca gelir ve olaylar gelişir son bölümde. ahsoka tano yine farkını ortaya koymuştur. ve aslında yoda'nın onu anakin skywalker'a zamanından evvel padawan eylemesinin ne kadar isabetli bir karar olduğuna da şahit olmuşuzdur hep birlikte. bir de ahsoka bölüm sonunda yıkanıp paklasa fena olmaz. garibim itin bitin bokun püsürün içinde telef oldu karizması yerle yeksan durumda. en kısa zamana o koca mavi gözlerini ışıldarken görmek istiyoruz.
--spoiler--
4. sezonu 2 bölümle başlamış dizi.
4. sezon 4. bölüme ait herhangi bir dildeki alt yazısı henüz piyasaya düşmemiş dizi.
demeyin şimdi ingilizce bilmiyon mu diye. biliyorum hacı, hatta alt yazısını da çeviriyorum ben bu dizinin de gel gör ki gungan lisanı kasıyor biliyonmu.
c3po değilim ki 6 milyar dili bileyim. anadil türkçe, chicken translate ingilizce, 2 seneye kadar da fransızca. eldeki malzeme bu.*
--spoiler--
4. sezon halen ortalama hallerde ilerliyor. bir türlü sezon öncesi yayınlanan trailer'lardaki heyecan verici atraksiyonlara denk gelemedik.
o değil adına yaratıldığını düşündüğüm star wars the clone wars'un baş kahramanı ahsoka tano bile henüz faal olarak ortalıkta görünmedi.
lan dave filoni nabıyon sen diye sormadan edemiyorum.

ek: abi o girişteki cümlelerin uzunluğunu gördükçe bluevelve geliyor aklıma. hayvan herifler 15 saniyede 3 paragraf okuyor ve hepsi tek cümle.
--spoiler--
s04e06 nomad droids bölümü torrent'lerde çılgın atan dizi.

bu bölüm itibariyle diyebilirim ki bu sezon ilk kez az da olsa heyecan gelmiştir diziye.
--spoiler--
4x10

umbara bölümleri sonunda sona ermiş, sona eriş şekliyle de sevindirmiş dizi. krell ibnesi feci sinir bozuyordu zira.
--spoiler--
bol bol dooku dövüşü izleterek mest eder.

http://www.youtube.com/watch?v=XYDNypy7gBI&feature=related
4. sezonu alabildiğine peş peşe bölümler şeklinde geçmiş dizidir.
cumartesi günlerinin beklenme sebebidir. gece sabaha karşı 04:00 gibi torrent ortamları kurcalanırken, öte yandan alt yazı sitelerinde ingilizce alt yazısını aratır, bir an önce çevirip ammenin türkçe alt yazısına bir an önce kavuşması için. divxplanet arada ibnelik yapar yok teknik yapı yok imla deyu ama yine de aldırış etmez bünye öyle şeylere.

düdüt; 3600. entry sana armağan ossun be star wars the clone wars.

--çok feci spoiler var--

asajj ventress'in merak edilen akıbetinin yanında maul bros da karşımıza çıkmıştır 4. sezonda ki tadından yenmez.
--çok feci spoiler var--
darth sidious'u olması gerektiği gibi dövüştüren dizi.

ağzımız açık kaldı lan.

http://youtu.be/puGcW1GQzWA
kendisi iptal edildikten sonra tepkiler üzeri geri getirilen çok ama çok nadir tv şovlarındandır.

5. sezon sonunda iptal edildiği açıklandıktan sonra, bugün 6. sezonuna start vermiştir.

(bkz: heyoo)
alakasız bir şekilde 6. sezonu peydah olmuş çizgi dizi.

anlamadığım, ahsoka tano'nun gidişiyle sona erdirilmişken durduk yerde neden 6. sezon başladı.
lan hadi başladı 13 bölüm birden nasıl peydah oldu anlayan beri gelsin.

bu lucas ibnesi bişeyler çeviriyor ama hadi bakalım.
6. sezon hakkında spoiler içerir.

--spoiler--

13 bölümlük serinin ilk birkaç bölümü order66 in nereden geldiğini açıklar.

son 2-3 bölüm içerisinde master yodanın nasıl bir güce nail olduğu belli oldu ama herif öteki jedi lara söylemedi ne olacağını buda merak yaratır tabi. bakalım diğer zamanlarda neler olacak.

--spoiler--

yalnız canım nasıl episode 3 çekti anlatamam ya.
star wars evreninin derinliklerine inmemizi sağlayan güzel bir animasyon. mace vindu'yu, master yoda'yı ve daha pek çok jedi'ı bu dizi sayesinde daha fazla tanıdık. ek olarak ışın kılıcının nasıl yapıldığını, jedi'ların nasıl eğitildiğini, clone'ların da nasl bir eğitimden geçtiklerini, savaşın detaylarını, palpatine'in gizliden gizliye çevirdiği oyunları daha derinden bize anlatan güzel bir animasyon. umarım 7. sezonu da tamamlayıp ashoka ile ilgili soru işaretlerini cevaplandırırlar.

aşağıdaki yorumlarım spoiler içerebilir diye bunun arasına yazıyorum.
--spoiler--
son 2-3 bölümde yoda'nın olacakları bilmesine rağmen neden müdahale etmediği, diğer jedi'lara durumu anlatmadığı üzerine yorumlar yapılmış. sith'in intikamı filmini hatırlarsanız anakin padme'nin ölümünü engellemek için dark side'a geçti ama esasında padme'nin ölümüne neden olan dark side'a geçmesiydi. yoda anakin'den daha bilge olduğu için yaşanacakları değiştiremeyeceğinin farkında olduğundan müdahale etmedi. çünkü yaptıklarının sonucunda olacaklar yine olabilirdi. bu nedenle yoda müdahale etmedi daha ilerisini gördüğü ve başka bir skywalker daha olduğunu bildiği için
--spoiler--
3. sezonu bitirmek üzere olduğum star wars hayranı bünyelere ilaç gibi gelen animasyon serisi. serinin filmlerindeki olaylara daha derinden bakmanızı sağlar, hikayelerdeki boşluklar dolar, izledikçe "neden jedi değilim, neden güç benimle değil!?" nidalarına sebep olur.

anakin, obi wan ve ahsoka üçülüsü için bile izlenir.
Türkiyede cartoon network de bir ara yayınlanmış animasyon.

Hiçbir Star wars filmi izlememe rağmen bunu beğenerek izledim.bazı bölümler ve sahneler hala aklımdadır.güzeldi
2008 ve 2014 yılları arasında yayınlanmış ve lucasfilmin haklarını disneyin almasıyla birlikte iptal edilmiş ve takipçilerini hayli üzmüştü.

bakın -tü diyorum geçmiş zaman* ister inanın ister inanmayın geri dönüyor, disney aldığından beri star wars ile alakalı aldığım ikinci iyi haber bu galiba may the force be with us.

şuradan buyrunuz;

https://www.youtube.com/watch?v=RI7WyhWZkzk
Belki de orijinal star wars serisinden daha fazla severek izlediğim çizgi dizi.

Devam edecek olması ne mutlu bir haber. Umarım eski tadında devam eder. Zira disney bazı seyleri b*k etmede usta.
7. sezon gelecekmiş 2019'da. daha doğru bir karar olamazdı sanırım.
Tüm seriyi ve yan hikayeleri izledim.

Fakat izlememiş olsam pek birşey kaybetmezdim diye düşünüyorum.