bugün

Arada farklı türler dinleyim diyenler için güzel uygulama yabancı çoğu ismi bulabilirsiniz ancak Türkçe arşivi kötü.
Genis arsivi yuzunden ve calma sirasi olusturma ozelligi icin kullaniyorum ama beni deli eden 2 gicikligi var.Biri reklamlar ondan kurtuldum EZblocker ile direk reklamlari atliyor.Hatta spotydl programiylada calan sarkilari indiriyorum bilgisayara.ama en nefret ettigim sacmaligida su merak ettigim gruplar oluyor sarkilarini calma sirasina ekliyorum rahat 200 sarki oluyor sonra 1 hafta girmeyince liste komple siliniyor basima 2 kez geldi boyle aptallik olmaz pes edittiriryor resmen.
alternatif fizzy.
inatla tavsiye edilen şarkıya yönlendiren legal müzik dinleme servisi. tamam bedava kullanıyoruz diye de bu kadar vurmayın amk. özel üniversitedeki burslular gibi oldum.
çok geniş bir folk ve bluegrass arşivine sahiptir adıını duymadığımız sanatçıları dinlememizi hatta sevmemizi sağlar. bir de paramız olsa da premium alsak işte o zaman hiç kapatmam.
en yeni ve iyi şarkıları ilk dinleyerek müzik konusunda hava atmamı sağlayan güzel bir program/site.
çok geç farkettiğim uygulama.
aylık 10 liramı en güzel harcama biçimim.
ipod senkronizasyonu ile milleti kandıran programdır.

şöyle ki ; spotify menüsünde, aygıtlar kısmında ipod ile eşleşme yapabileceği yazmaktadır. buradan yapacağı eşleşme ile, ipodun içindeki verileri sileceğini, yerine yenilerini kopyalayacağını söyler. mantıken, spotify da oluşturduğumuz listelerin ipoda kopyalanacağı düşünülür. ancak durum öyle değildir, spotify, sadece bilgisayarda bulunan dosyaları ipoda kopyalar, internet üzerindeki müzikler çevrim dışı dinleme ile indirilse bile ipoda kopyalanmaz.

bu hususta, spotify yetkililerine söylenecek bir çift laf ortaya çıkar. be sığır, bilgisayarımdaki müzikleri ipoda kopyalamak için niye spotify kullanayım ? itunes zaten aynı işlemi daha kapsamlı şekilde görüyor. iki saat müzik indirmeyim diye hemen liste oluşturdum ama böyle bir bullshiticus ile geldi karşıma ilgili zamazingo.
kafamı kurcalayan güzel programdır. çevrim dışı kullanmak için önceden kaydedilen parçalar telefona indiriliyor mu merak ediyorum. bilen bi yardım ederse dua ederim.

edit: o bir eczaci, mechanix ve satanistkesenkedi Sağolsunlar yardimci oldular. mp3 olarak inmiyormuş. konu kilit + çöp + rep.
ücretsiz versiyonunu kullandıgım. çok geniş arşive sahip programdır.
Ücretsiz olsaydı mükemmel olacak bir müzik dinleme programı.
(bkz: fizy)
işe gidiş ve işten dönüş süreçlerini katlanılabilir kılan müzik dinleme zımbırtısıdır. Komple bedava olsaydı tadından yenmez bir hal alabilirdi ama bu hali bile gayet iyidir.
işe yaramaz program. dünyanın binbir türlü müziği varken türk müziği adına hiçbir şey yok. misal murat boz elmanın yarısı şarkısı yok, var mı daha ötesi? ttnet müzik candır.
Farklı müzik listelerine ulaşabildiğin şahane program. Türkçe müzik arşivi ise ne yazık ki berbat.
çok pahalı olan şey.
özellikle her an için seçilebilen "mood" seçeneği sizin daldan dala atlamanıza neden olup, güzel vakit geçirmenizi sağlayan müzik uygulaması.
Vodafone'da esnek tarife ile beraber alındığında müzik dinlerken kota dolduruyor mu, yoksa turkcell ve avea'daki gibi internetinizi yemeden mi müzik dinlettiriyor acaba diye düşündüren hizmet. **
10 liraya alinabilecek en guzel sey.

"metalci" bunyemi bile tatmin edici bir arsivi var. canimin cekip dinleyemedigim sey olmadi.

turkce muzik arsivi var mi yok mu bilmiyorum ama dinlemedigim icin problem degil.

uber bir sey kisaca.
bizim ülkede nasıl karşılanır bilmesek de spotify şöyle muhteşem bir uygulamaya imza atmış:
http://bit.ly/spotifyuber
vodafone kampanyasiyla beraber artik daha cok kullanilmaya baslanacak program. (vodafone kullanmiyorsaniz aylik 10 lira vererek mutlu olabilirsiniz) fakat uzun vadede kar edebilmeleri icin iyi bir uretici firmayla anlasip sadece bu programi kullandirabilecek ipod tarzi cihaz cikarmalari lazim.

is konusuna gelince gercekten calismak isteyeceginiz bir sirket. demolarda calisanlarin gercekten eglenerek calistiklarini gorebilirsiniz. avrupa ve amerikanin belli basli merkez kentlerinde subeleri bulunuyor. ayrintilar;

https://www.spotify.com/tr/jobs/
Vodafone Türkiye ile yaptıkları anlaşma sonrasında, arşivinde bulunmayan -ya da telif hakları sebebiyle Türkiye'den erişime kapalı olan- Türkçe şarkıları ardı sıra envanterine ekleyen müzik platformu.
ilk aklıma gelenlerden şebnem Ferah, Teoman, Nazan Öncel, Nilüfer, Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Yeni Türkü, Fatih Erkoç, Mor ve Ötesi gibi sanatçıların neredeyse ful diskografileri eklenmiş durumda birkaç albüm dışında.
Sezen'in "Adı Bende Saklı" Albümü yok misâl. Nilüfer'in de "Sen Mühimsin" albümündeki Kayahan besteleri olan ve melankoli, gözlerinin hapsindeyim, yemin ettim gibi şarkıları bulunmuyor örneğin.
Lâkin Ah Canım Ahmet, Melis Sökmen, Sinan Erkoç'un bile tüm albümlerine falan ulaşılabiliyor. Büyük gelişme.
demet akalın dinleyebiliyoruz sayesinde sabah akşam sağolsun.

insanlar bugünlerde anlamsızca led zeppelin, queen gibi rezil şeyler dinliyor. bunlara müzik diyorlar te allam...

nerde o eski demet akalınlar, serdar ortaçlar, hele hele sina akçıllar...
seks sırasında dinlediğimiz, dinlediğiniz, dinlenen şarkıları listeleyen dijital müzik dinleme aparatı.

http://www.songfornight.c...lediklerimizi-arastirmis/

birinci sıradaki şarkı beni bir hayli şaşırttı açıkçası.
son güncellemesiyle uygulamalar sekmesini kaldırmıştır. uzun bir açıklama yaparak sebeplerini belirtmişlerdir ama yinede kendi ayaklarına sıkmışlardır.

https://developer.spotify.com/technologies/apps/