bugün

Değerli iktidarımızın herhangi bir pozitif veriyi her zamanki gibi sahiplendiği gibi bugünde olimpiyatlara giden 181 sporcumuzuda kendileri yetiştirmişler gibi sahiplendiklerini gördük. Ama yanlış yapıyorlar bu sefer pek haberleri yok sanırım.

Almanya : 82 milyon nüfusla , 391 sporcu gönderiyor
Avustralya : 24 milyon nüfusla , 410 sporcu gönderiyor
Fransa : 64 milyon nüfusla , 333 sporcu gönderiyor
italya : 60 milyon nüfusla , 284 sporcu gönderiyor
ispanya : 47 milyon nüfusla , 282 sporcu gönderiyor

iktidarımızın çoğu açıklamasında ekonomik ve sosyal açıdan denk olduğumuzu belirttiği (inananı sikeyim o ayrı mevzu) bu ve bunun gibi ülkelerin verileri ışığında 75 milyonluk bir ülke olarak 181 sporcu göndermek başarı sayılabilirmi? Hadi bizde koyunlarınız gibi yedik bu masalınızı diyelim ve bunu başarı sayalım. Peki Olimpiyatlar bittiğinde bu çocuklar Londra'dan başarısızlık sayılabilecek bir madalya yüzdesiyle dönerlerse bu başarısızlığıda sahiplenebilecekmisiniz ? Hiç sanmıyorum.

Bu arada fotoğrafta çok dikkatimi çekti ön taraftaki takım elbiseli beylerden ve başörtülü,başörtüsüz hanımlardan arkadaki sporcularımızı görebilmek ne mümkün. Emine ablamız zaten mükemmel yine her zamanki gibi en önde pozunuda vermiş çocuklara bu işi başarmalarındaki katkısı yadsınamayacağı için en önde kasılmasıda yadsınamaz doğal olarak !

http://www.ntvspor.net/ha...kte-bir-cikarma-yapiyoruz
bu sene olimpiyatlara en çok sporcu gönderen 8. ülkeymişiz.
'' peki olimpiyatlar bittiğinde bu çocuklar londra'dan başarısızlık sayılabilecek bir madalya yüzdesiyle dönerlerse bu başarısızlığıda sahiplenebilecekmisiniz ? hiç sanmıyorum.''

vakti zamanında demiştik efendim.